Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

286 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 00:06

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania :) wolno kapujący jestem :) Teraz już wiem o co Ci chodziło z tym "praktycznym" tłumaczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Dzisiaj, 11:24
  •  

#142 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 styczeń 2012 - 08:36

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Kiedy
18 stycznia 2012
Godzina
16:00 – 19:00

Gdzie

Sala Rad Wydzialu 0/106BB, Nowoursynowska 159, Warszawa
Opis
Przyjdź i zobacz ile wolnego czasu możesz zyskać dzięki automatyzacji w rolnictwie ! ! ! Zyskany czas możesz poświęcić na różnego rodzaju rozrywki lub spotkania informacyjne takie jak to na które Cie zapraszamy ! ! ! Celem spotkania jest zapoznanie się z oferta firmy Lely ( www.lely.com ) odnośnie wyposażenia nowoczesnych obór dla bydła. Następnie będzie możliwość wyjazdu do najnowocześniejszej obory w Polsce (pierwszej w pełni zautomatyzowanej).

Serdecznie zapraszamy Koło Naukowe Rolników SGGW i Lely

#143 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:09

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania parę postów wyżej pisał ktoś o używanych robotach z Niemiec i Danii. Firma, która się tym zajmuje wstawiła jednocześnie 10 nowych (nowych używanych :) ) robotów Lely A3 i A3next. Z reguły były po 2-3 sztuki A2, A3 i delavalowskich lewo i prawostronnyh, a tu teraz nagle tyle nowych.
http://www.traktorpo...ot-udojowy/126/
Może zaczynają banki duńskie przejmować gospodarstwa, za te kredyty, które przerosły wartość gospodarstw na które były zaciągane? :/ (TopAgrar z grudnia bodajże)

#144 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:14

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Jakąś dobrą używkę bym wziął, taką że zamiast motylka bym ją wstawił. Myślę że do 200 tyś coś dobrego by się wyrwało. Tylko musiałby to być A3, żeby miał ten układ K bo dla A4 bym musiał wykuwać wejście, które 2 lata temu zamurowałem :)

#145 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:42

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania jakoś koło listopada widziałem u nich A3 z 2007 (jeden z dwóch) za 62tys. €, teraz podobne ceny pewnie będą, ale za odpowiednie roczniki, nie za 2010 niestety :/
Inna sprawa, to czy polskie Lely chciałoby serwisować robota kupionego z drugiej ręki, ale nie od nich. Myślę, że kwestia do indywidualnego dogadania.

Edytowany przez GRGOJ, 30 styczeń 2012 - 23:47.

#146 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:00

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania By trzeba znaleźć jakiegoś zaprzyjaźnionego serwisanta, co by naprawił w razie czego. Gumy kupować samemu, on najwyżej by zrobił. Jak Lely East Polska nie chciałoby mojej kasy to ja na siłe bym jej nie wpychał im :P

#147 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:57

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania nie ma obawy, z największą przyjemnością będziemy serwisować używane roboty Lely ale proszę kupować modele A3 Next lub A4 bo do tych mamy wszystkie części zamienne
Zespół Lely

#148 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 08 luty 2012 - 00:16

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Mam pytanie @Lely ile wszystkich robotów Lely pracuje w Polsce, licząc od mojego? Dochodzicie już do setki?

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#149 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 luty 2012 - 08:24

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Powiem wam ze nie miałem przekonania do robotów,ponieważ koszty eksploatacji są duże wrazię jak coś się zepsuje to koszty,dużo krów odpada z wcześniejszego stada.
Ale w tym tygodniu byłem w oborzę z robotem Lely i jak zobaczyłem jak pracuje to cut malina.
A jakie są ceny za używane roboty?

#150 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:51

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania http://www.agrofoto....post__p__868741

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:57

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Mam pytanie @Lely ile wszystkich robotów Lely pracuje w Polsce, licząc od mojego? Dochodzicie już do setki?

Cześć Sebastian
no jeszcze tak dobrze to nie jest ale..............
wszystkich sprzedanych mamy 85 z czego połowa już zamontowana
Zespół Lely

#152 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 08 luty 2012 - 23:05

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania @Lely, do setki zostało tylko 15 robotów, także może jeszcze klientów przybędzie, u mnie jeden potencjalny był dziś. :D

Edytowany przez sebekwolkasos, 08 luty 2012 - 23:07.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#153 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:05

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania w ostatnim numerze farmera jest ciekawy artykul na temat robotow udojowy.najwazniejszy wniosek jaki mozna z niego wysnuc -polscy rolnicy jeszcze nie dorosli do tak wyrafinowanej techniki, miedzy wierszami mozna wyczytac ze sa po prostu za glupi na takie innowacje, oczywiscie nie wszyscy ale wiekszosc B) ,.brak im wiedzy i praktyki, to takze wina firm ktore sprzedaja sprzet za kilkaset tysiecy a szkoda im kilku dni zeby dokladnie przeszkolic rolnikow-a raczej wbic im do glow potrzebna wiedze.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#154 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:08

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania @jacus jest ten artykuł gdzieś w internecie opublikowany? U mnie najpierw był dostarczony komputer PC do robota, ja z ojcem zostaliśmy przeszkoleni z obsługi programu zarządzającego stadem i sami wpisywaliśmy dane krów do programu, potem jak już był robot zamontowany na oborze, to też był instruktaż jak dokonać resetu urządzenia i jak obsługiwać dotykowy ekran sterujący robotem, oraz jak dokonać wymiany gum i szczotek. Od reszty to jest serwis, ale umowa serwisowa jasno określa jakie czynności serwisowe powinien dokonywać użytkownik, a jakie serwisanci z Lely Center.

Edytowany przez sebekwolkasos, 08 luty 2012 - 23:13.

#155 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 08:44

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Ja myślę ze to nie jest wina aż tak bardzo rolników.Mają mniejsze dochody nisz rolniczy za zachodu.I dużo rolników boi się inwestować taką kupę kasy w robota.
Wiadomo jakie są teraz czasy,wiadomo można kupić wziąć kredyt ale trzeba przecież go jakoś spłacać.A jak coś pójdzie nie tak to może być bankrutem.Bo jak coś się nie wiedzie(nie idzie)to na całej linnji.

#156 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:39

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania niestety nie znalazlem na stronie farmera, ale jedni mowia ze lepszy delaval inni ze lely [inne firmy sie nie praktycznie licza] jedni nawet musieli zamienic delaval na lely. najlepiej jechac do wsi jakac borki bo to "zaglebie robotowe" i naocznie zobaczyc co i jak.
rolnik jak wylozy 120 tys eu to mysli ze ma wszystkie problemy z glowy a to nie tak prosto,pamietam jak 20 lat temu na praktykach w austrii zalozyli nam nowa dojarke z elektronicznymi pulsatorami miele pare dni byl cyrk.

#157 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 14 luty 2012 - 11:42

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Panie Lely, czy macie w ofercie zbiorniki na mleko około 2000-2500 l pojemności, takie żeby z czasem można go było jakoś z robotem połączyć.
No i ile odzysk ciepła kosztuje. Wyposażenie takie żeby było to co powinno być.

#158 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:46

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Schładzalniki Lely Nautilus są o pojemności od 4000 L w zwyż przystosowane do pracy z robotem (posiadają mniejszy agregat gdyż pompowane są do niego małe porcje mleka przez całą dobę) taki schładzalnik nie nadaje się do hal udojowych czy dojarek przewodowych do których należy mieć schładzalniki 4 udojowe (odbiór mleka co 2 dni) lub 2 udojowe (codzienny odbiór).
Natomiast jeżeli chodzi o połączenie robota ze schładzalnikiem to w praktyce podłączamy każdy lecz najlepiej przystosowane (elektronicznie ) do pracy z robotami Lely są Wedholms i Eurotanks
Zespół Lely

#159 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:42

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania znalazlem skrot tego artykulu http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/roboty-udojowe-w-opinii-uzytkownikow,34421.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:23

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania mało rzetelny ten artykuł, za wyjątkiem wypowiedzi właścicieli gospodarstw. Może dlatego, że to wersja skrócona?