Lely

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Polecane posty

Gość bartek18   
Gość bartek18
Witam i odpowiadam gdy krowa ktora nie powinna byc dojona wchodzi do robota oczywiscie automatyczie zostaje z niego wygoniona :0 aczkolwiek dzieje sie to tak ze wchodzi ona do boksu ktory sie zamyka krowa jest zczytywana z respondera gdy nie przysluguje jej dojenie automatycznie zostaje wypuszczona z boksu w Atronaut A4 ma chowane koryto wiec oczywiscie krowa taka nie dostaje paszy koryto sie chowa i krowa wychodzi , gdy bylaby bardzo uparta i zostala w bokscie zainstalowany jest shock ( pastuch) ktory ja zmusi do wyjscia.

A czy jest możliwość zainstalowania bramki z dwoma wyjściami (jedno do robota i jedno z powrotem na stanowiska) która od razu rozpozna że ta krowa nie powinna lub powinna być dojona i przekieruje ją w odpowiednie miejsce? Zawsze jakaś oszczędność czasu by była.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Jest możliwe, to rozwiązanie było testowane dawno temu na systemie Lely ale już do tego nie będziemy wracać.

Wszyskie systemy Lely są skonfigurowane pod wolny ruch krów i to się sprawdza.

Kolego bartek18 Tobie chyba chodzi o 'Volontary' który w praktycznym tłumaczeniu znaczy wymuszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Witam. Czy miał ktoś może styczność z używanymi robotami udojowymi z Danii lub Niemiec?? Chodzi mi głownie o roboty Lely??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

W Polsce nie mamy narazie sprzedanych używanych robotów

Jak będą dostępne Taurus Astronaut A3 Next to bez problemu będziemy oferować (takie pracują w Polsce i mamy do nich części)

Starszych modeli raczej nie będziemy sprzedawać :(


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Słyszałem ostatnio że jest nowy model lely discovery?? Jeżeli tak, to co tam jest nowego ?? Ile on obecnie kosztuje ??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik2601 chodzi Ci o ten model co wodę ma i zrasza podłogę?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Tak na jakiej to zasadzie działa ?? Wode tankuje w stacji dokujacej ?? Czy on jest lepszy niz wczesniejszy model ?? Ktoś ma moze jakąs broszure z nim czy cos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

u mnie taki jest. on nie różni się od starszego modelu prawie niczym. Owy robot ma taką metalową rurkę z gumką na końcu. celują rurką w taki "lejek", popychając ten "lejek" otwiera się zawór z wodą i poprzez to się napełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Jest możliwe, to rozwiązanie było testowane dawno temu na systemie Lely ale już do tego nie będziemy wracać.

Wszyskie systemy Lely są skonfigurowane pod wolny ruch krów i to się sprawdza.

Kolego bartek18 Tobie chyba chodzi o 'Volontary' który w praktycznym tłumaczeniu znaczy wymuszony.

 

 

VOLONTARY- oznacza wolny, nie wymuszony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to czasami zamiast wody stosowałbym Rapicid rozcieńczony z wodą (jeślibym miał takiego Discovery), tylko trzeba by było pomyśleć nad jakimś zbiornikiem na ten roztwór, (i normalne przyłącze do instalacji wodnej bym zrobił) tylko trzeba pamiętać do napełnianiu tego zbiornika, bo roztworu nikt za rolnika nie zrobi. Ten roztwór można by było używać jakieś dwa dni w miesiącu (średnio co dwa tygodnie) I w ten sposób dezynfekujemy całą podłogę szczelinową w oborze i ograniczamy różne choroby racic pochodzenia bakteryjno-grzybicznego. I jeszcze dodam że obecnie produkowane Discovery (czy z zraszaniem wodą czy bez) się różnią od tego modelu jak jest u mnie bo są z tyłu dociążone żelbetonem, dzięki temu są sporo cięższe.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

VOLONTARY- oznacza wolny, nie wymuszony ;)

 

To chyba chyba wszyscy wiedzą, prawie wszyscy. Kolego PPP słyszałeś o Forced Milking System czy Volontary Milking System?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Słyszałem o jednym i drugim- Delaval proponuje feed first- czyli wymuszony ruch, lely- wolny- czyli volontary. Piszesz, że wszyscy wiedzą, a napisałeś, że volontary oznacza wymuszony (chodzi mi tylko o tłumaczenie słowa;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Słyszałem o jednym i drugim- Delaval proponuje feed first- czyli wymuszony ruch, lely- wolny- czyli volontary. Piszesz, że wszyscy wiedzą, a napisałeś, że volontary oznacza wymuszony (chodzi mi tylko o tłumaczenie słowa;) )

Ja pisze o praktyce Ty o teorii.

Nie żebym się czepiał ale tak dla sprecyzowania sprawy wolny to 'Free' i w Lely jest Free cow traffic.

Volontary w tym temacie dotyczy innej marki, robota Vms - Volontary milking System, który w praktyce z volontary ma niewiele wspólnego w połączeniu z feed first. Chyba już rozumiesz z kąd to PRAKTYCZNE tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
:) wolno kapujący jestem :) Teraz już wiem o co Ci chodziło z tym "praktycznym" tłumaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kiedy

18 stycznia 2012

Godzina

16:00 – 19:00

 

Gdzie

 

Sala Rad Wydzialu 0/106BB, Nowoursynowska 159, Warszawa

Opis

Przyjdź i zobacz ile wolnego czasu możesz zyskać dzięki automatyzacji w rolnictwie ! ! ! Zyskany czas możesz poświęcić na różnego rodzaju rozrywki lub spotkania informacyjne takie jak to na które Cie zapraszamy ! ! ! Celem spotkania jest zapoznanie się z oferta firmy Lely ( www.lely.com ) odnośnie wyposażenia nowoczesnych obór dla bydła. Następnie będzie możliwość wyjazdu do najnowocześniejszej obory w Polsce (pierwszej w pełni zautomatyzowanej).

 

Serdecznie zapraszamy Koło Naukowe Rolników SGGW i Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

parę postów wyżej pisał ktoś o używanych robotach z Niemiec i Danii. Firma, która się tym zajmuje wstawiła jednocześnie 10 nowych (nowych używanych :) ) robotów Lely A3 i A3next. Z reguły były po 2-3 sztuki A2, A3 i delavalowskich lewo i prawostronnyh, a tu teraz nagle tyle nowych.

http://www.traktorpool.pl/u%C5%BCywany/a-technika-udojowa-sch%C5%82adzalnicza/17/b-robot-udojowy/126/

Może zaczynają banki duńskie przejmować gospodarstwa, za te kredyty, które przerosły wartość gospodarstw na które były zaciągane? :/ (TopAgrar z grudnia bodajże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jakąś dobrą używkę bym wziął, taką że zamiast motylka bym ją wstawił. Myślę że do 200 tyś coś dobrego by się wyrwało. Tylko musiałby to być A3, żeby miał ten układ K bo dla A4 bym musiał wykuwać wejście, które 2 lata temu zamurowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jakoś koło listopada widziałem u nich A3 z 2007 (jeden z dwóch) za 62tys. €, teraz podobne ceny pewnie będą, ale za odpowiednie roczniki, nie za 2010 niestety :/

Inna sprawa, to czy polskie Lely chciałoby serwisować robota kupionego z drugiej ręki, ale nie od nich. Myślę, że kwestia do indywidualnego dogadania.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

By trzeba znaleźć jakiegoś zaprzyjaźnionego serwisanta, co by naprawił w razie czego. Gumy kupować samemu, on najwyżej by zrobił. Jak Lely East Polska nie chciałoby mojej kasy to ja na siłe bym jej nie wpychał im :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

nie ma obawy, z największą przyjemnością będziemy serwisować używane roboty Lely ale proszę kupować modele A3 Next lub A4 bo do tych mamy wszystkie części zamienne


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie @Lely ile wszystkich robotów Lely pracuje w Polsce, licząc od mojego? Dochodzicie już do setki?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Powiem wam ze nie miałem przekonania do robotów,ponieważ koszty eksploatacji są duże wrazię jak coś się zepsuje to koszty,dużo krów odpada z wcześniejszego stada.

Ale w tym tygodniu byłem w oborzę z robotem Lely i jak zobaczyłem jak pracuje to cut malina.

A jakie są ceny za używane roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj