Lely

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JoHnyD    3

Matiboosb przecież napisałem że trzech by sie znalazło którzy mają roboty mając na myśli ciebie i Sebka

 

Co do niedojadów to uważam, że się mylisz. Vector nie zadaje więcej paszy bo nie ma takiej potrzeby zwiększać dawek bo przecież krowy nie zaczną nagle więcej jeść (chociaż prawdopodobnie z czasem użytkowania vectora zaczną.) Pasza jest natomiast podzielona na kilka bądź kilkanaście mniejszych porcji - jak podaje lely - 8-12. Więc krowy pochodzące do stołu mają 1/8 bądź 1/12 paszy. Powiedz w którym momencie od zadania wozu pojawiają się niedojady? Czy od razu po wysypaniu krowy "wiedzą" co tym razem zostawią na stole na złość gospodarzowi? Oczywiście że nie. Niedojady powstają na skutek sortowania paszy przez krowy. Im dłużej krowa ma pasze na stole tym ma więcej czasu na sortowanie. I im więcej sortuje tym więcej pojawia się niedojadów. Analogicznie więc im częściej i w mniejszych ilościach zadajemy paszę pozostaje mniej niedojadów. Ponadto duża ilość niedojadów i jak to nazwałeś bakterii i grzybów pojawia się w momencie zagrzewania się paszy. W jaki sposób możemy uniknąć tego niekorzystnego zjawiska? Otóż najłatwiejszym sposobem jest podawanie paszy w mniejszych ilościach i częściej. To też zapewnia nam vector. Jestem więc przekonany, że przy systemie zadawania paszy przez vectora ilość niedojadów będzie ograniczona do minimum o ile w ogóle takie się będą pojawiać. I nie wiem dlaczego uważasz że przy vectorze miałbym zadawać więcej paszy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28
:D chyba pewnych kwestii nie udowodnimy zanim ktoś nie zakupi vectora w Polsce, choć Twoje argumenty wydają mi się być bardzo sensowne i był bym do nich skłonny. Uważam, że przy vectorze będzie trzeba zadawać więcej paszy gdyż krowy zaczną lepiej jeść. Argument ?? Po uruchomieniu Juno (jakiś miesiąc od wejścia do nowej obory) krowy zaczęły nam lepiej spożywać paszę, następstwem tego było szybsze pustoszenie stołu paszowego (przez co musieliśmy więcej ładować do paszowozu). Krówki już słysząc dźwięk juna podchodzą do stołu. Myślę, że z vectorem będzie podobnie jak z juno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Oczywiście że tak będzie, inaczej jaki sens wstawiania takiego urządzenia? Sama firma też się tym chwali, że przy vectorze wydajność mleka idzie do góry, a przecież z powietrza krowy mleka nie zrobią więc muszą zjeść więcej żeby więcej od nich wydoić. Ale to że będą więcej jadły nie oznacza, że mamy robić zaraz podwójną dawkę. Ilość będzie dostosowana do tego co krowy są w stanie zjeść, nikt nie będzie im dawał na zapas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

JohnyD czy ty coś kombinujesz z tym Vektorem czy tylko przypadek że zostawiłeś miejsce na kuchnie w nowej obórce?

Edytowano przez andrzeju1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/gigantyczna-obora-juz-otwarta,36641.html Majstersztyk :blink:

Nie mówmy o o marce zastosowanych urządzeń, ale o ogromie inwestycji. Ile to mogło kosztować?

Podziwiam właściciela za odwagę w tak młodym wieku, bo on nie ma więcej jak 35 lat ;)

Choć jak na taką inwestycję, to szkoda że nie ma robota żywieniowego. Jeśli mieszać paszę paszowozem, choćby 18-20 m3 to trzeba zatrudnić pracownika na etat :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haszek1989    13

z tego co orientuje się to mają chyba 4 roboty lely w RSP Otylin gmina Białośliwie pow.Pilski

 

do pana LELY bądz użytkowników robotów, spotkałem się z opinią, że przy doju automatycznym są większe problemy z jakością mleka (komórki som) niż przy tradycyjnym doju chodzi o halę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@haszek1989 - średnia somatki - 243,00; średnia bakterii - 11,52; Zaznaczę przy tym, że wszystkie sztuki doją się do głównego zbiornika i żadna sztuka nie jest na separacji. Owszem, problemy występują przez jakieś 3 miesiące po uruchomieniu robota, ale nie na tyle żęby nie można się było zmieścić w klasie ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy słyszeliście żeby teraz było planowane jakieś otwarcie obory z robotami na podlasiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

We wsi Żarnowo w powiecie augustowskim ma być otwierana w najbliższym czasie obora z robotem. Dokładnej daty nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3

woj, Łódzkie powiat Sieradzki, mają coś otwierać, jak będę wiedział szczegóły to napisze :)

 

I jak? Wie ktoś coś na ten temat? Kiedy otwierają tą oborę w sieradzkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak? Wie ktoś coś na ten temat? Kiedy otwierają tą oborę w sieradzkim?

 

 

na razie cisza ale w tym roku bedzie, robia tez okraglaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukimi    0

Na razie nie ma otwarcia obory w łódzkim z robotami,ale wiem gdzie pracują roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Ma ktoś może w polsce robot jakiejś innej firmy niż lely i delaval np. robot firmy gea bardzo by mnie interesował?

A co do robotów lely na początku listopada w mojej miejscowości ruszyły 2 a4 i gospodarz z tego co mi wiadomo nie chce już na nie patrzeć, serwis kilka razy w tygodniu a raty kredytu jeszcze się nie zaczęły :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Z chęcią bym obejrzał tą oborę tylko trochę daleko a nie wiesz może ile kosztowały i jaki jest w nich system taki jak lely czy może jedno ramię obsługuje 4 stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Kosztu nie znam tam akurat jedno ramie odsługuje 2 stanowiska krowy stoją po dwóch stronach korytarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajek    2

Obore o ktorej piszecie znam doskonale. Moim zdaniem roboty gea to fajne rozwiazanie. Duzo praktyczniejsze niz lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj