Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

289 odpowiedzi na ten temat

#161 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 16 luty 2012 - 23:07

Schładzalniki Lely Nautilus są o pojemności od 4000 L w zwyż przystosowane do pracy z robotem (posiadają mniejszy agregat gdyż pompowane są do niego małe porcje mleka przez całą dobę) taki schładzalnik nie nadaje się do hal udojowych czy dojarek przewodowych do których należy mieć schładzalniki 4 udojowe (odbiór mleka co 2 dni) lub 2 udojowe (codzienny odbiór).
Natomiast jeżeli chodzi o połączenie robota ze schładzalnikiem to w praktyce podłączamy każdy lecz najlepiej przystosowane (elektronicznie ) do pracy z robotami Lely są Wedholms i Eurotanks

Wasze schładzalniki to chyba Prominox robi tak jak dla Wedholmsa i Eurotanksa, wiem bo kiedyś miałem Eurotanksa i dobry był zbiornik tylko że mały. :) Lely, Wedholms i Eurotanks to są chyba bliźniacze konstrukcje, wielkich różnic nie zauważyłem. Zbiorniki DeLaval, trochę elektroniką się nie zgrywają z robotami Lely, ale nie jest to problemem, akurat ja mam DeLaval i chodzi, może nie tak ładnie jak zbiorniki z trio Lely/Wedholms/Eurotanks.

Edytowany przez sebekwolkasos, 16 luty 2012 - 23:14.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Dzisiaj, 11:58
  •  

#162 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1877 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 09:35

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Ostatnio byłem w oborze z robotem to jeśli dobrze pamiętam na schładzalniku z dużym napisem LELY była mała tabliczka znamionowa z napisem Wedholms

#163 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 17 marzec 2012 - 22:05

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania A ja orginalnego Wedholmsa (chyba 3000 l.) widziałem i tak samo wygląda jak Eurotanks którego kiedyś miałem. Sterownik miał identyczny jak Eurotanks. @adikpl1 dobrze pamiętasz :), bo tak jest, tylko w Wedholmsie może być sterownik inny, Lely stosuje inną automatykę sterującą,

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#164 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 07:39

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Na moim zbiorniku Lely obok jest tabliczka na której widnieje napis Wedholms. Więc myślę że to Wedholms produkuje a np. Eurotanks od nich kupuje.

#165 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 18 marzec 2012 - 10:49

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania a jak jest z zapaleniem u krowy? damy jej zastrzyk czy coś takiego i jak robot sam oddzieli to mleko? czy nie wydoi tej ćwiartki i sami to będziemy musieli zrobić?? a jak wydoi to gdzie i po udoju tej krowy będzie musiał przepłukac układ w robocie bo inaczej mleko z antybiotykiem znajdzie się w baniaku ? jak to jest ;D

#166 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 12:17

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania robot nie wykryje Ci antybiotyku w mleku. Musisz wpisać danej krowie karencje/ leczenie. Robot wtedy wydoi tą krowę i mleko znajdzie się w wiaderkach seperacyjnych. Po takiej krowie robot się myje. U mnie od początku doju na robotach było tylko jedno zapalenie i to wyleczone lekami bez karencyjnymi. Robot wykrywa zapalenie i takie mleko separuje do wiaderek.

#167 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 12:55

Na moim zbiorniku Lely obok jest tabliczka na której widnieje napis Wedholms. Więc myślę że to Wedholms produkuje a np. Eurotanks od nich kupuje.

Eurotanks należy do grupy Wedholms która robi dla nas schładzalniki
Nautilusy o pojemności do 8 tyś litrów produkowane są w Szwecji a od 9 tyś w górę w Polsce :)

Zespół Lely

#168 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:34

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Jednak Lely korzysta z potencjału przemysłu polskiego, bo np. w moim robocie tj. A3 Next dostrzegłem dwa elementy Made in Poland, jeden to pompa firmy APV produkowana w Bydgoszczy, wypompowująca mleko z jednostki końcowej robota do przewodu, który idzie do schładzalnika, a drugi to żarówka jarzeniowa Philips produkowana w Philips Lighting Poland, która znajduje się w tej szafie co się ją otwiera od strony rusztu, jest ona w oprawie przenośnej można całą przestrzeń tej szafy oświetlać. Na tym zdjęciu to widać, znajduje się ta szafa po prawej stronie tam gdzie jest napis Lely Astronaut: http://www.agrofoto....ronaut-a3-next/

#169 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 21:11

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Z tego co widziałem w fabryce Eurotanks i u polskich rolników to Eurotanks wykonuje wszystkie rozmiary zbiorników, nie tylko te większe.
Zrobią wszystko mniejsze większe, długie, krótkie - zdolne chłopaki. Technologia produkcji polega na napompowaniu dwóch zespawanych ze sobą blach ogromnym ciśnieniem - powstaje w ten sposób labirynt dla gazu chłodniczego. Tak wykonany płaszcz ma większą wydajność bo płaszczyzna styku mleka jest większa w poruwnaniu z chłodziwem puszczonym rurkami. Na robocie takie zbiorniki mają mniejsze zużycie energii - bo mają mniejszy agregat. Jak to jest przy doju tradycyjnym nigdy się nie zagłębiałem.

Ps Jak ktoś kupuje niech zwróci uwagę czy chce agregat zintegrowany czy oddzielny bo mogą przysłać nie po myśli.

#170 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 07:28

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania @Lely ,ale słyszałem ,że nie możecie przekonać do swoich urządzeń Pana P. z miejscowości B...n w gminie Czerwin? :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 08:46

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Bo to Pan P. ma się przekonać do naszych urządzeń - my przedstawiamy naszą ofertę a klient decyduje :)

Zespół Lely

#172 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:10

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Musicie się śpieszyć bo inaczej DeLaval będzie miał pole do popisu w tej oborze ;)

#173 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 18:09

Bo to Pan P. ma się przekonać do naszych urządzeń - my przedstawiamy naszą ofertę a klient decyduje :)

Mógłby Pan Lely odpisać mi na PW? -_-

#174 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 20 marzec 2012 - 19:43

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania A DeLaval robi wygrodzenie w Polsce dla VMS. W mojej gminie ma się pojawić kilka robotów.
KPK - Ochrona

#175 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:07

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Forowicze co sądzicie o tym że robot mierzy białko, tłuszcz czy laktozę
liczy przeżuwanie minutowe czy też wykrywa ruję i potwierdza cielność krów (najnowsza opcja programowa)?
Czy to dla was są ważne i potrzebne parametry?
Czy tylko liczy się samo wydojenie krowy????

Zespół Lely

#176 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 20 marzec 2012 - 22:13

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Jak najbardziej ważne rzeczy
Jeszcze dorzucie żeby wykrywał 5 dni wcześniej mastitis, ketozę, kwasice jak ma konkurencja
Jeszcze mocznik by się przydał :D

Edytowany przez Duzy1, 20 marzec 2012 - 22:26.

#177 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:43

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania a to ciekawe
przewodność mleka pokazuje stany zagrożenia mastitis na 2-3 dni przed pojawieniem sie komórek somatycznych a nie 5 jak mówią niektórzy
a ketozę i kwasicę diagnozuje sie na podstawie parametrów tłuszcz i białko więc u nas to standard :)

Edytowany przez milanreal1, 20 marzec 2012 - 23:25.
cytowanie poprzedniego posta

Zespół Lely

#178 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 07:30

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Jak wygląda potwierdzenie cielnośći przez robota? Bardzo przydatna funkcja na weterynarzach można zaoszczędzić ;) Jeszcze żeby sam inseminował i ewentualne zastrzyki dawał :P

#179 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 20:08

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania @wojtek3222 robot jak narazie nie jest wyposażony w aparat usg. Trzeba dać weterynarzowi zarobić. :P Muszę przyznać z tym wykrywaniem cielności to nie głupi pomysł. :) W komputerze przy robocie to wydarzenie zapisujesz. :) Leków podawać i wykonywać inseminację nie potrafi, ale wskazuje hodowcy, że krowa ma ruję i że inseminator musi wpaść na randkę z krową, jeżeli rolnik mu na to pozwoli i alimentów od niego żądał nie będzie. :D W następnych wersjach konstruktorzy mogliby się wykazać pomysłowością i chociaż jakiś aparat zamontować aby wykrywał cielność. :) Ot taki gadżet usprawiniający pracę. :)

Edytowany przez sebekwolkasos, 21 marzec 2012 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 09:57

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania Sebastian już wkrótce najnowsze oprogramowanie a w nim:
REPRO MODUŁ (bez konieczności wymiany urządzeń, jest to opcja programowa), to automatyczny system potwierdzania cielności. Algorytm ten przez 50 dni po inseminacji śledzi zachowanie krowy, oraz parametry mleka które ona oddaje, a także aktywność przeżuwania i na tej podstawie wskazuje krowy niecielne a krowy cielne i tak muszą zostać zbadane przez lekarza weterynarii, gdzie 4 z 5 sztuk wskazanych przez system jest cielne. System pozwala na zredukowanie kosztów pracy i obsługi weterynaryjnej i inseminacyjnej, oraz pozwala na wejście w bardziej zaawansowane techniki kierowania rozrodem.

Zespół Lely