Lely

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Polecane posty

mikon71    6

ale jesli jest grupa cielaków w jednym wieku to co kazdy ma dostawac inna dawke ?? chyba wszystkie maja rosnac równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Po to właśnie są te transpondery żeby każdy dostawał to samo bo jeden podejdzie 2 razy dziennie a drugi 20 razy dziennie

A jak trzeba to można ustawić różne dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

"bo każdemu cielakowi inna dawka przysługuje" napisał sebekwolkasos heheeeh a jaki koszt takiego "karmidełka" wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fu2000    0

mikon71 nie rozumiem z czego się tu hahasz :)

Edytowano przez Fu2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bo każdemu cielakowi inna dawka przysługuje" napisał sebekwolkasos heheeeh a jaki koszt takiego "karmidełka" wie ktoś ?

Ok. 30 tys.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

moim zdaniem to logiczne, że jeśli możesz (nie musisz) każdemu cielęciu ustawić inną dawkę, to możesz też taką samą. Jakoś nic zabawnego w tym nie ma. Do jednego kojca możesz dać kilka cieląt w różnym wieku, które piją inną ilość mleka, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

"bo każdemu cielakowi inna dawka przysługuje" napisał sebekwolkasos heheeeh a jaki koszt takiego "karmidełka" wie ktoś ?

 

cielaczki posiadają obroże z responderami żeby system je rozpoznawał i przydzielał odpowiednią dawkę i stężenie pójła, w zależności od planu żywieniowego do jakiego zwierzę jest przypisane w odpajalni

jeżeli posiadasz też stację żywienia połączoną z odpajalnią to system widzi że np. cielę pobiera coraz więcej paszy treściwej i wtedy przyznaje mniej pójła


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Jakie w tych robotach są filtry do mleka i jak się je zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeLaval   
Gość DeLaval

Jakie w tych robotach są filtry do mleka i jak się je zmienia?

 

Witam Kolego!

Filtry w robocie VMS są takie jak w halach udojowych, wymienia się je również podobnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w Astronaucie filtry mają wymiar 620mm x 80mm. Są one prawie 2 razy dłuższe od typowych które są w dojarkach czyli 320 mm x 80 mm Zakłada się ja tak jak w dojarkach przewodowych czyli nakłada się na sprężynę. Filtry mają gramaturę o wartości 120 GR, czyli są dość grube. Ja stosuje firmowe które przychodzą w paczkach w ramach umowy serwisowej.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie wystarczy. Jak ktoś jest higieniczny to nawet 2 razy zmienia.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Czy firma Lely przygotowuje jakieś nowości na 2012r.

 

Oczywiście !!! :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie dowiemy się po premierze bo przecieków nigdy nie ujawniają. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Ile w województwie mazowieckim jest sprzedanych robotów ????

 

 

Naliczyłem 14 szt Lely sprzedanych w woj. mazowieckim !


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No to się Lelyimpreska w podlaskim szykuje :lol: byłoby bliżej to bym przyjechał :D

To ogólnie ile tam jest jest robotów w tej oborze? Tam jest wszystko od świateł do legowisk z logiem Lely?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Też dziś dostałem zaproszenie i się tam wybieram

Na zaproszeniu piszę że pracuje 2 roboty od września

Ciekawe ile taka obora kosztowała

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Będę i ja z żonką.Pewnie ciężko tam będzie porozmawiać z przedstawicielami Lely , więc zapytam tu- ile kosztują maty i czochradło? Z góry dzieki za odp.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też pewnie będę bo to sąsiedni powiat, do zobaczenia na dniach otwartych. :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimoon    0

Bardzo ciekawy temat z tymi robocikami... szkoda ze nie mogę pojechać na dzień otwarty. Na szczęście zapewne pojawi się w tym temacie kilka opinii praktycznego działania urządzeń Lely po niedzielnej wizytacji.

 

Na pewno wielu użytkowników forum będzie w oczekiwaniu przebierać nóżkami. Niech moc będzie z robotami!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj