Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Bizon Z056

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:36

Problem Bizon Z056 Witam mam problem z kombajnem mianowicie podczas omłotu pszenicy ozimej Bizon dużo ziarna ''wywala'' sieczkarnią . Moim zdaniem jest to zbyt szybkie opuszczenie masy z klawiszy ,a według was co może być tego przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Bizon Z056 Dzisiaj, 01:53
  •  

#2 Share Piotorek

Piotorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motocykle cross/enduro

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:51

Problem Bizon Z056 Witam. Przyczyna takiego czegoś moze być niewymłucenie pszenicy z kłosa. Wtedy kłosy dostają sie na sieczkarnie i ziarno bedzie lezało za kombajnem.
pozdro

#3 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 12:31

Problem Bizon Z056 Bardzo możliwe pamiętam jak kosiłem pszenice to była ona według mnie wilgotna klepisko podciągałem obroty zwiększałem i nic. Z góry dzięki :D jedno mnie tylko dziwiło dlaczego inni koło mnie kosili bizonami i nie zjeżdżali z pola :D

#4 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:40

Problem Bizon Z056 Możesz spróbować opuścić fartuch nad wytrząsaczami, opuszcza się go wyjmując zawleczkę za silnikiem, na lewo i w dół od filtra powietrza, do owsa opuszczam tak że fartuch lekko dotyka klawiszy i trochę pomaga do pszenicy zrobiłem tak samo ale też trochę gubił. Klepisko na skali było na 5, wiatr 2, sita to na oko, szufladka wysunięta, silnik 2300 ciepły i pas bębna na równo z kołem odrzutnika.

Wpływ na gubienie ziarna mogą mieć też tylne koła, ja mam 225/75 R15C od dostawczego, z trudem weszły na oryginalne felgi 15,3 cala. Tylko nie wiem jakie były oryginalne czy 10.0/15,3 czy 11,5/15,3 cala?? bo miałem kupować te drugie wyższe ale trafiły się tamte.

Edytowany przez Junkers, 08 sierpień 2011 - 20:47.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 09:39

Problem Bizon Z056 Jak masz klepisko ustawione? Jak zostaje zboże w kłosach to znaczy, że nie zostaje wymłócone. A jak zostaje w kłosie to już wiadomo, że poleci do tyłu. Spróbuj skręcić klepisko.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 11:40

Problem Bizon Z056 Według mnie to trzeba wyregulować klepisko.A może klepisko jest krzywe i nadaje się do wymiany.

#7 Share MrMily

MrMily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:55

Problem Bizon Z056 Jest dużo czynników np. za duży wiatr ustawiony , tereny górzyste , może masz słabo uszczelniony dół po zimie ?? zobacz czy masz szczelnie zamknięte klepiska z dołu.. ;)

Junkers
oryginalnie były 10.0/15,3

Edytowany przez MrMily, 09 sierpień 2011 - 14:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lakiki

lakiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 08:52

Problem Bizon Z056 Już doszedłem co było nie tak . Powodem było opuszczone klepisko na maxa , wypadł bolec i zawleczka z zawieszenia śrubowego po prawej stronie tak więc szczelina moja wynosiła z lewej na wylocie 4 mm z prawej 30 mm także połowa bębna nie domłacała :P