pronarek

Claas Consul czy Massey Ferguson 307

Polecane posty

pronarek    2

Witam

Powiedzcie mi który kombajn jest lepszym wyborem ??? Porównując dane techniczne są praktycznie identyczne ;) Cenny używanych podobne silnik ten sam wizualnie wole mf ale "wygląd to nie wszystko liczy się charakter :D " Nie no ale tak na poważnie co będzie lepszym wyborem ??? Inne marki modele raczej nie wchodzą w gre bo i tak mam juz za dużo koncepcji w głowie a uznałem ze wiekszego nie chce bo nawet nie będę miał gdzie go wstawić i mniejszy wogóle wygodniejszy tańsze naprawy powinny być itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Popacz jak masz z częściami do tych kombajnów w swojej okolicy do którego łatwiej dostać od ręki bez oczekiwania i wtedy wybór nasuwa się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Model 307 masseya był udaną konstrukcją zresztą consul też szczyci sie niezłą sławą ale ja bym wybrał jednak fergusona, troche trudniej napewno o części akurat ja mam doo nich dobry i szybki dostęp, duży plus w tym MF jest silni z tyłu za zbiornikiem co niestety w consulu jets on obok kierowcy :/ a tak to te kombajny a bardzo zbliżone do siebie wydajnością.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ja posiadam consula i jestem z niego zadowolony, 1ha jęczmienia średnio w 70min jedyny minus to że silnik z boku ale jak się wszystko włączy to i tak go nie słychać. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A powiedzcie mi czy np w porównaniu do bizona zo56 to one wiele wolniejsze będą czy aż tak strasznie nie zostane w tyle ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kombajnem mniejszym ale lepszym od bizona, fakt faktem wydajonść mniejsz ale spali połowe tego co bizona i lepiej doczyści i nie zgubi!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

z małych kombajnów do 3m tylko consul.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

małe kawałki consul>bizon jeśli duże jest odwrotnie ale różnice jakieś wielkie nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest kombajnem mniejszym ale lepszym od bizona, fakt faktem wydajonść mniejsz ale spali połowe tego co bizona i lepiej doczyści i nie zgubi!

Może ćwierć tego co bizon? Albo inaczej, udowodnij, ze spalisz mniej niż 6 litrów na hektar, to wyśle Ci kurierem pół litrową butelkę. Jeśli nie udowodnisz, to nie siej takiej propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

bizona to ja i tak nie chce wiec nie musicie się sprzeczać ;) jedyne co wchodzi w gre to mf lub claas jeszcze może sampo ale to musze jeszcze zbadać jak jest z częściami ;) A powiedzcie mi jeszcze czy opłaca się dołorzyć i kupić jakiegoś mercatora czy nie ma sensu i stać przy consulu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co spali te 6 litrów na hektar?? Bizon??

Bizon pali ok 12, MF jak twierdzisz pali polowe tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu jak ten Bizon pali 12 litrów to albo gównia*e zboże albo hektary nie te... Bizon jak sie zmiści w 18 litrach to jest wszystko, a consul spali 8 - góra 10 litrów!! Mam troche pojęcia o kombajnach bo miałem w rękach kilka i mam kilku znajomych takze nie popisałeś się...


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pora wyremontować silnik w Bizonie, jeśli 100 KM pali 20 litrów na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak CI ten bozonek w zbożu spali te 12 litrów to naprawde jakieś gównia*e te zboże bo innego wyjaśnienia nie mam!!


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wytłumaczę inaczej. Wymłócenie hektara zboża wymaga określonej energii- przyjmijmy, że 40-50 kWh. Kombajny o których mowa mają identycznie rozwiązania, stąd sprawność młocarni jest podobna. Energii dostarcza silnik, sprawność silnika decyduje, ile paliwa zużyje na wyprodukowanie tych 50 kWh. Załóżmy, ze silnik zużywa 240 g/kWh, czyli na 1 ha pola wyjdzie nam ok 14 litrów ON.

 

Jeśli twierdzisz, ze Bizon spala 2x więcej, są dwa wyjścia:

-młocarnia ma niższą sprawność-mówiąc po chłopsku idzie ciężej-wymłócenie wymaga więc więcej kWh

-silnik ma mniejszą sprawność-więcej g/kWh

 

Potrafisz udowodnić którąś z tych opcji?

PS

SW-400, obciążony w 100%, przy zużyciu 220g/kWh spali 19 litrów/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Wytłumaczę inaczej. Wymłócenie hektara zboża wymaga określonej energii- przyjmijmy, że 40-50 kWh. Kombajny o których mowa mają identycznie rozwiązania, stąd sprawność młocarni jest podobna. Energii dostarcza silnik, sprawność silnika decyduje, ile paliwa zużyje na wyprodukowanie tych 50 kWh. Załóżmy, ze silnik zużywa 240 g/kWh, czyli na 1 ha pola wyjdzie nam ok 14 litrów ON.

 

Jeśli twierdzisz, ze Bizon spala 2x więcej, są dwa wyjścia:

-młocarnia ma niższą sprawność-mówiąc po chłopsku idzie ciężej-wymłócenie wymaga więc więcej kWh

-silnik ma mniejszą sprawność-więcej g/kWh

 

Potrafisz udowodnić którąś z tych opcji?

PS

SW-400, obciążony w 100%, przy zużyciu 220g/kWh spali 19 litrów/h.

 

 

 

 

Dziękuje za pomoc szczególnie ze pisałem ze bizon mnie nie interesuje a głownym wątkiem tematu jest spalanie bizona i udowodnienie ze bizon jest najlepszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Consul to bardzo stara konstrukcja jednak części mechaniczne można dostać wszystkie gorzej z blachami bo albo źródłem jest szrot albo trzeba dorabiać chodzi mi np. o przenośniki, ślimaki.

A tak na marginesie to bizonem gównianego zboża to się kosi 2 hektary na godzinę bez większego problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no to teraz z tymi częściami mnie dobiłeś ;( jedyna marka do której mam wmiare pewne części to new holland z modeli 1520 1530 1540 tyle ze one sa drogie a consul był tani i miałem nadzieje ze nie będę miał problemu z częściami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

aż tak się nie bój-przecież jak w przyzwoitym stanie będą blachy i w jakimś zadaszonym miejscu go będziesz stawiał to kupę lat posłuży-dziurawego przecież nie kupisz(na zimę przenośniki trzeba otwierać,żeby tam nic nie zalegało)

w kilku miejscach w Polsce dorabiają do wszystkich kombajnów blachy i nie tylko-dobry majster też dorobi.

te staruszki z zachodu nawet 50 letnie są z oryginalnymi przenośnikami zazwyczaj,a bizonki?

bizon gnije nawet w garażu.

w staruszka zachodniego na zimę trzeba tylko trutkę wykładać,żeby myszy gum nie pożarły,a o blachy nie musisz się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Stoisz obok bizona i słyszysz jak korniki pracują :) znaleźć przerdzewiałego claas'a to rarytas , takim jak rarytasem jest znalezienie zdrowego bizona


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mam consula i napisze tylko tyle że mało który bizon ma oryginalne blachy w szczególności zbiornik i podsiewacz a u mnie jest jużdrugi consul i dziur żaden niemiał ba nawet ognisk rdzy nie było , claas ma dobrze ocynkowane blachy czym bizon niemoże sie pochwalić. A co chodzi o spalanie to hmmm bizon ma niewiele większą przepustowość , chodzi o młocarnie a to że heder ma wiekszy to i wolniej jedzie ,a spalanie sami policzcie co spali 4 tłoki perkinsa w 70 minut a co 6 tłoków leylanda w 60 minut . Co byś nie wybrał będzie dobre claas i mf stoja na podobnym poziomie .Jedno co moge Ci zaświadczyć to jest to że consul jest mało awaryjny :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj