Skocz do zawartości

Zdjęcie

porada o kupnie starszeg claasa

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share manYki

manYki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:36

porada o kupnie starszeg claasa witam. Planuje kupic claasa-uzywanego taki np do 85 roku produkcji. nie wydam wiecej jak 30 tysiecy i prosze o po5ade jakiego typu szukac i czy wogole mozna zaufac tej marce szerokosc robocza to tak okolo 4m. z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
porada o kupnie starszeg claasa Dzisiaj, 01:38
  •  

#2 Share bartek5221

bartek5221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:00

porada o kupnie starszeg claasa Kolego na ile hektarow potrzebujesz kombajn? Ja mam claasa matadora gigant 3 metry heder i na 40 hektarach niezawodny a zborze wyczyści tak że przy sprzedaży każdy mówi że przefuchlowane. mamy go ponad 10 lat i w tym roku wymieniłem pas napędzający cheder i gardziel i 2 lata temu sprzęgło a z początku jak go kupiliśmy kosił ponad 120 hektarów po usługach + nasze slinik perkinsa 6 wolnosąca 115 ekonomiczna i trwała jednostka w tym kombajnie niezniszczalna i jest z 69 roku o jakośći koszenia nie ma porównania wogule z volvami czy bizonami.

#3 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:05

porada o kupnie starszeg claasa No niema porównania bo leżącego nie skosisz --- jak się domyślam funkcji wysuwania motowideł w nim brak więc trochę ciężko kosić leżące nie nabierając kamieni na kosę. Ale ogólnie Claas jako kombajn dobra maszyna i jest dużo – wszystkie części w zamienniku bez problemu można wszystko dostać.

Edytowany przez leszekd, 07 sierpień 2011 - 22:08.

#4 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:11

porada o kupnie starszeg claasa @bartek5221 --> Jak dobrze licze to 160 ha Matadorem Gigantem? Weź nie rób jaj, daj spokój z takimi bajkami. Prędzej psu d*pa chrustem zarośnie niż wymłócisz Matadorem 160 ha w sezonie. Silnik perkinsa ma 105 KM jak już a nie 115, co do czyszczenia to się zgodzę.

Edytowany przez Senator, 07 sierpień 2011 - 22:13.

#5 Share bartek5221

bartek5221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:27

porada o kupnie starszeg claasa Jeśli masz pola czyste bez kamieni to uległe zborze wykosisz jak se na wiosne przygotujesz tak na jesieni skosisz proste w zeszłym roku wykosiłem 3 hektary owsa który cały leżał i był porośnięty wiczką powoli ale dał rade tylko wiadomo że musisz być pewien że nie masz żadnych kamieni w polu. No cie zaskocze Senator Nasze 40 hektarów jeśli jestdobra pogoda skosimy w 3 dni od rana jak zejdzie rosa do wieczora az wyjdzie rosa. A jak to na usługach jak był to pierwszy kombajn w wsi to jeździł na okrągło pamiętam nieraz były noce że dopiero rano rosa wychodziła to sie zmienialiśmy i sie kosiło. No z tym silnikiem mogłem sie rzeczywiście pomylić bo jedni piszą że 115 a jedni 105

#6 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:33

porada o kupnie starszeg claasa To nie wiem co ty za zboże tam masz, ale to jest po prostu przynajmniej u mnie nierealne.

#7 Share bartek5221

bartek5221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:37

porada o kupnie starszeg claasa Kolego dlaczego nierelane? Za mało czasu czy co? U nas żniwa jak było tyle usług kończyliśmy około 10 września zależnie od pogody i roku bo wiadomo np w tym roku szybko żniwa mamy a nieraz to dopiero sie za przygotowanie kombajnu braliśmy

#8 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 06:44

porada o kupnie starszeg claasa Bez obrazy ale Ty kosisz gó*no a nie zboże tym claasem, chłopie troche pojęcia...
a co do tematu kolega za te 35 kafli to kupisz już młodszego i większego np, dominatora 80 czy 85 tam masz hedery w okolicach 4 metrów już silniki mocne, części wszędzie do takiego dostaniesz.
http://www.agrofoto....2-dominator-85/
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#9 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:40

porada o kupnie starszeg claasa Pola bez kamieni ?? na usługach ?? nie widzialem. A dominator to by był dobry wybór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 08 sierpień 2011 - 07:53

porada o kupnie starszeg claasa Sprzedam

Claasa mercatora 70 heder 3,6m, sieczkarnia, kabina, silnik perkins 125 km. Stan idealny. Gotowy do żniw.

http://otomoto.pl/cl...-70-A84696.html
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#11 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 11:30

porada o kupnie starszeg claasa Ja doradze tak kolego od mercatora trzymaj sie z daleko, dominator będzie tutaj najlepszym wyborem!
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#12 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 09 sierpień 2011 - 14:20

porada o kupnie starszeg claasa Za te pieniążki i w przypadku gdy ma to być Claas osobiście szukałbym Dominatora 85. Miałem taki kombajn i gdy nie jest on ponadprzeciętnie zamęczony ( ale to się tyczy jednak wszystkich kombajnów) jest to naprawdę dobra maszyna a z Perkinsem (za którym tak na marginesie zbytnio nie przepadam) bardzo oszczędny i nawet względnie wygodny.

#13 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:11

porada o kupnie starszeg claasa bartek 5211 coś tu czaruje,ja jestem z tej samej gminy i wiem ile czasu zajmuje skoszenie 160hektarów :P a jeśli chodzi o kamienie to kup bizona on ma wychwytywacz kamieni :D

#14 Share Daniel05

Daniel05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:55

porada o kupnie starszeg claasa Wiem, że temat juz stary i pewnie użytkownik poszukujący kombajnu juz coś zakupił. Ale ja osobiście powiem, że wszyscy odradzający Mercatory guzik się znają. To są na prawdę dobre kombajny na mniejsze pola. Zwłaszcza z silnikiem Perkinsa-bardzo mało pali i jest niezwykle oszczędnym silnikiem. Poza tym jak juz podsówacie komuś Dominatora 85 czy innego to też trzeba brac pod uwagę, że części do takiego kombajnu (nie wiem może nie wszędzie ale w to wątpię) są 2 a może nawet i 3 razy droższe w porównaniu do Mercatora.

#15 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:03

porada o kupnie starszeg claasa Popieram kolegę wyżej :) Sam użytkuje mercatora 70 i jestem z niego zadowolony a części są dostępne i nie drogie.

#16 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:32

porada o kupnie starszeg claasa też mam mercatorka z 3m hederem i koszę hektar w godzinę na słabszych polach, a na mocniejszych potrzebuję do 1,5h/ha, wprawdzie nie mam w nim wysuwanych motowideł, ale powalone taż pozbieram, bo opuszczając na maxa motowidły nie wchodzą w kosę. Fakt faktem, że nie zawsze utnie całej słomy, ale kłosy pozbiera. Sąsiad robi podobnie z bizonem, z tym małym ale, że on w sezonie ma min. 3 przerwy na remont maszyny, a ja przeglądam sprzęt od połowy czerwca i na fajrant konserwacja na bieżąco... A z tymi częściami, to dostępność jest jak kolega pisze, a cena... chyba, że porównasz awaryjność tej części z bizonem, to wyjdzie taniej

Edytowany przez wdaniel, 07 czerwiec 2013 - 11:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:41

porada o kupnie starszeg claasa Claas-y to moim zdaniem dobre maszyny sam mam Consula którego niestety muszę sprzedać z racji dużego areału do koszenia. Pracowałem na nim parę ładnych lat i nigdy mnie nie zawiódł. Silnik perkins 4cyl. świetnie daje sobie w nim radę i do tego bardzo mało pali. Części wszędzie dostanie nowe jak i używane, zboże czyści bardzo dobrze do tego kabina. Więc nie można narzekać.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Dodaj odpowiedź