Skocz do zawartości

Zdjęcie

Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PuZ

PuZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:55

Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz Witam.

Mam pytanie odnośnie kombajnu Claas Europa - jeżeli któryś z szanownych forumowiczów taki posiada, to byłbym wdzięczny za informację jakiego oleju używa do hydrauliki.

Mam jeszcze problem z "przyspieszaczem", a mianowicie ślizga mi pasek klinowy przy większym obciążeniu - czy niewłaściwy olej do hydrauliki może być przyczyną, czy może coś innego - spotkał się ktoś z takim problemem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz Dzisiaj, 17:55
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:41

Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz nie wiem jak to jest w tym claasie ale co ma olej do slizgania sie paska???:blink: nie da sie tego paska bardziej napiac???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share PuZ

PuZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:00

Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz Hydraulika steruje całym mechanizmem przyspieszacza - ktoś wymyślił taki mechanizm,że koło pasowe jest podzielone na pół i jeżeli chcesz, by kombajn szedł szybciej, to się wtedy rozchodzi, a wolniej to wtedy się zwęża i podejrzewamy, że olej,który używamy (Agrol) jest nieodpowiedni i przez to mechanizm nie potrafi wytworzyć odpowiedniego ciśnienia by te koła pasowe docisnąć do siebie z odpowiednią siłą i dlatego pasek ślizga... ale jak mówię, jest to czyta teoria i dlatego pisze tutaj, a nóż widelec, ktoś z forumowiczów posiada jeszcze taki "sprzęt" i miał podobny problem :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 14:39

Europa - olej do hydrauliki / przyspieszacz Co to znaczy "nie potrafi wytworzyć ciśnienia"? Jeśli nie ma ciśnienia to znaczy że poszły uszczelniacze i tyle. W układach hydraulicznych olej (hydrauliczny) musi tylko być. Nie ma znaczenia czy jest rzadki czy gęsty. Jedna szajba jest sprężynująca, a druga składana olejem. Jeśli pas się ślizga to wina oleju który wypiernicza pod uszczelniaczami. Nie łaska czasami spojrzeć na zegar obrotów?