radzio550

NH TC5050-Jaki heder wybrać

Polecane posty

radzio550    0

Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

On ma z tego co pamiętam 175km.

Ja mam 3.9m i wjeżdżam tam gdzie mi się podoba, nie ma problemów z poruszaniem się po drogach tych polnych jak i publicznych mijanie nie stwarza największego problemu.

Z hederem 4.5m zrobisz to samo co 3.9 tylko że z tym większym będziesz jechał wolniej a tym mniejszym szybciej;)

Edytowano przez RolnikMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio550    0

słyszałęm że z tym 4,5 metrowym przy dobrym plonie sobie ten kombajn nie radzi, i trzeb bardzo wolno jechać. CZy to prawda? Znajomy wziął 4,5 i teraz żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Powiem tak nieraz to i przy bardzo dobrym plonie i dużej ilości słomy to i z 3,9m trzeba zwolnić i to sporo. Czujniki wariują i wskakują jak głupie na czerwone pole;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio550    0

chyba wezme ten 3,9 wole szybciej jeżdzic z 3,9, niż wolno a 4,5. Zreszta to na jedno wychodzi z mniejszym szybciej jeżdze a z wiekszym wolniej, to powinienem tyle samo skosić, ale z tym większym kombajn ma już co robić więć po kilku latach może coś nawalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

u mnie jest 3.9m i się super jeździ i w polu i po drogach, dobry wybór.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

My też mieliśmy taki dylemat czy hefer 4,57 czy 3.96 tylko w używanym kombajnie i tata twierdził że to nie odpowiedzni heder to TC 54 to odpowiednik TC 5050 i na tym się skoniczyło że trzeba ciąc jeszcze rok bizonem ;[ W szumie to małym łatwiej jeździć po drogach i wrazie jakiś usług nie wszyscy mają odpowiednie możliwości przejazdowe więc z małym w więcej miejsc przejedziesz niż z dużym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio550    0

a co myślcie o claas'e avero 240? jak on ma się do tc 5050, jest bardziej wydajny?

Edytowano przez radzio550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez kemotke
      Tak jak w temacie chciałem zapytać o opinie użytkowników którzy mieli porównanie starego typu hederu (lubelskiego) z nowym typem. chciał bym wiedzieć który waszym zdaniem jest lepszy, chodzi mi o kształt podłogi który lepiej równomierniej zbiera zborze, ma mocniejszą budowe, ogółem proszę o porównanie. 
      Post piszę ponieważ przez drobną kolizję jestem zmuszony wymienić podajnik pochyły oraz heder więc wolał bym kupić ten lepszy  
    • Przez krzysiek1979
      Panowie przerabiam naped kosy w D 3000 na system bizonowski .Mam wszystkie nowe czesci calego targanca ,ale nie wiem jaka jest grubosc ramy (tej dlugiej belki ,podstawy targanca ) w bizonie .I nie wiem ile cm musi byc odsuniety targaniec (sworzen ze sciskami i 4 srubami od boku hedera .Bylbym bardzo wdzieczny jak ktos by zmierzyl ile ma cm ta belka od scisku do boku hedera .
    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj