Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:22

Czy talerzówką da się zastapic orkę? No dobra ale choroby przenoszone w bulwach ?? Całkowicie nie da rady ich nawet stonka wyratować chyba co ?? Bulwy są pod ziemią a z tego co wiem stonka raczej do bulw sie nie dobiera ?? Czy może się mylę??

Jak stonka zje krzaki to bulwy nie urosna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 18:25
  •  

#142 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:23

Czy talerzówką da się zastapic orkę? No dobra ale choroby przenoszone w bulwach ?? Całkowicie nie da rady ich nawet stonka wyratować chyba co ?? Bulwy są pod ziemią a z tego co wiem stonka raczej do bulw sie nie dobiera ?? Czy może się mylę??

#143 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 22:27

No dobra ale choroby przenoszone w bulwach ?? Całkowicie nie da rady ich nawet stonka wyratować chyba co ?? Bulwy są pod ziemią a z tego co wiem stonka raczej do bulw sie nie dobiera ?? Czy może się mylę??

Zreszta zostawmy ta stonke w spokoju. Sa inne tematy. Chialem poruszyc tylko tok myslenia.

#144 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:38

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Ja buraków nie uprawiam, pługów produkować też nie będę ale jaka fotka poglądowa tego głębosza przydałaby się. Materiał na zęby już mam.

#145 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:09

No dobra ale choroby przenoszone w bulwach ?? Całkowicie nie da rady ich nawet stonka wyratować chyba co ?? Bulwy są pod ziemią a z tego co wiem stonka raczej do bulw sie nie dobiera ?? Czy może się mylę??

No dobrze ale jeśli mamy stonkę która zaatakowała krzak już który wydał bulwy to co wtedy ?? :) Nie uratujesz wszystkich :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#146 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:34

Ja buraków nie uprawiam, pługów produkować też nie będę ale jaka fotka poglądowa tego głębosza przydałaby się. Materiał na zęby już mam.

A z czego zeby bedziesz robic?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#147 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:35

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Moim zdaniem te najdorodniejsze, bo najsmaczniejsze. Stonka to nie bakteria, poradzi ze zdrową rośliną jak ją dopadnie.

#148 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:39

A z czego zeby bedziesz robic?

Pióra resoru od spycharki ЧТЗ

#149 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 21:07

Moim zdaniem te najdorodniejsze, bo najsmaczniejsze. Stonka to nie bakteria, poradzi ze zdrową rośliną jak ją dopadnie.

masz racje. ale ja nie pisalem o plantacjach na ktorych na pewno wystepuje nasilenie stonki. napoczatku pisalem tylko o przetrwaniu ziemniaka w naturze.

#150 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:17

Czy talerzówką da się zastapic orkę? można zastąpić ale tylko raz na kilka lat np pod pszężyto po ziemniakach. należy pamiętać ze to tylko chwilowe uproszczenie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:19

można zastąpić ale tylko raz na kilka lat np pod pszężyto po ziemniakach. należy pamiętać ze to tylko chwilowe uproszczenie!

dlaczego tylko chwilowe? zwłaszcza na lekkich glebach?

ps. mam dużo obornika na płycie i na pryzmach na polu i myśle sobie pod owies roztrzęśc i tylko agregat albo talerzówka czy wystarczy?

#152 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:25

Czy talerzówką da się zastapic orkę? bo orki nie a sie wyeliminować w całości!
raz w płodozmianie można nie wiecej!
pod owies obornik? dlaczego? powinno sie stosować o rośliny o długim okresie wegetcji!
i napewno lepiej obornik przykryć orką ! przy tralerzowaniu dużo składników min. zwłaszcz azotu ulotni sie do atmosfery!

#153 Share Darekd3

Darekd3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ( hodowla bydła mlecznego, maszyny)

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:39

Czy talerzówką da się zastapic orkę? witam jestem tu od niedawna ale temat pług czy talerzówka przerobiłem już z 5 lat temu i wybrałem pług talerzówka też jest ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. dobrze wykonana orka jest połową sukcesu dla późniejszego plonu.

#154 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:41

Czy talerzówką da się zastapic orkę? ja bym sie niedwarzył zastompic orkę telerzowanie.
talerzowanie to zbyt płutki zabieg aby zastąpić to orką na zime

#155 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:41

i napewno lepiej obornik przykryć orką ! przy tralerzowaniu dużo składników min. zwłaszcz azotu ulotni sie do atmosfery!

Chyba po orce wszystko pójdzie głębiej i mniej składnika bedzie do wykożystania zwłaszcza na piaskach na 6stej klasie,

znajomy kiedyś zamówił z pgr-u kilka rzrzutników gnoju i gr-owcy pomylili się i zatrzęśli pole ze świerzo posianym owsem koleś nie wiedział co zrobic to zostawił, a obok drugie pole co mieli nawozić nawozili przyorał itd i miał taki owies że w życiu takiego tam nie miał, tak samo na łąki obornik roztrzęsiony na łąki daje super efekty

#156 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:02

Czy talerzówką da się zastapic orkę? to nie jest tak jak Ty myślisz! obornik wnosisz w glebę żeby rozpocząć procesy tworzenia pruchnicy. wtedy otrzymujesz efekt działania na kilka a moze kilkadziesiąt lat! lepsze zatrzymywanie wody, lepsza struktura gleby itp. jesli zastosujesz obornik na glebe to robisz rzecz najgorszą z możliwych! obornik pozostawiony tylko na 2 tygodnie bez przykrycia z glebą traci 30% skaładników które w wyniku róznych procesów ulatniaja si do atmosfery. a łaki nie da sie inaczej nawozić wiec pozostaje tylko w taki sposób. uwierz mi jak masz tyle obornika to stosuj go corocznie przykrywając płytko z glebą za pomoca pługa ( 15 cm) i zobaczysz jakie bedą efekty!!!! A po czym zamierzasz siać ten owies??

#157 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:04

Czy talerzówką da się zastapic orkę? ale jak deszcz pada to też traci na wartośći obornik

#158 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:07

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Cubus owies po owsie,a takjak pisałeś płytka orka i co roku obornik to tak już od wielu wielu lat, tylko że jak po sciernisku zrobie podorywke tso ię orka zapycha no i myśle że jednak talerzówka wymieszała by lepiej obornik i też by przykryła, bo pisałem że nie nie zostawie na wieszku tylko albo agregatem albo talerzówką zmieszam a chodzi mi o to żeby w płytkiej warstwie gleby był ten opbornik, myśle że talerzówką uzyskam taki efekt, bo po pługu labo na dnie bruzdy albo wyskoczy i na wierzku jest gnój

#159 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:17

Czy talerzówką da się zastapic orkę? jak uważasz :P a moze spróboj po owsie na oborniku po tej talerzówce jakiś poplon uprawiać ! np: gorczyce. na oborniku by dobrze wyrosła i potem znów talerzówka orka zimowa i siejesz owies.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 21:28

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Cos wam zabraklo tematow ... jakos forum ucichlo;) Czyzbyscie posprzedawali plugi? I zaczeli konstruowac maszyny do uprawy bezpluznej dlatego brak wam czasu na pisanie postow :D