Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#981 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 21 listopad 2012 - 22:09

Czy talerzówką da się zastapic orkę? U mnie ziemia głównie klasa IV, kilka ha V a III to nie wiem czy 1ha by się znalazło. Właśnie dlatego zależy mi, żeby nie przewalać tej lekkiej ziemi pługiem, tylko zastąpić go inną maszyną/ zestawem maszyn. Sama talerzówka to się do bezorkowej raczej nie nadaje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 20:14
  •  

#982 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 22:19

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Powinien sobie radzić. Ale fakt, rewelacji nie robią.

#983 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 22:25

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Bo wcześniej myślałem nad kombinacją talerzówka 610mm+wał rurowy i pogłębiacz firmy Agrisem. Ale w sumie jeden agregat by był tańszy w użytkowaniu. Czy ten Cross działa tak samo jak ten Trio?

#984 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 22:36

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Podobna zasada. Cros jest pół zawieszany na wale oponowym z tyłu. Ale rewelacji nie robi. Pod siew trza lepsze ziemie uprawiać. Myślę o założeniu wału z tyłu.

#985 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 22:42

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Tzn. czym jeszcze później uprawiasz? Bo miała być kupowana brona aktywna, ale gdyby się udało kupić jakiś agregat zamiast pługa to nie wiem czy jest aż taka potrzeba, czy nie wystarczy jakiś bierny.

#986 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:41

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Na lżejszych ziemiach IV i IIIb to sieję Focusem T drive z talerzówką i ładnie wychodzi. Na mocniejszych to kompaktorem po razie i jest super.Potem Focus.
Sąsiad kupił Farmeta triolenta i ma za nim talerze, i dwa wałki strunowe. Fajnie robi. Potem tylko sieje agregatem biernym. Zwykły agregat na cienkich łapach i siewnik.
Dlatego myślę założyć jakiś wał za Crosem albo dwa, coś na wzór Farmeta.
Mam materiał na wał jak jest z przodu w Farmecie kompaktorze, średnicy chyba koło 40 cm.
Co do talerzówki to w tym roku wyczepiałem ją z tego Focusa i robiłem nią podorywki. Po rzepakach to fajnie robiła. Ale po 2 tygodniach po koszeniu, ja po tygodniu wjechałem to tak sobie.
Po zbożach to różnie, gdzie była bardzo mocna słoma to słabo wyglądało.
Teraz po zbożach w podorywce to będzie Cross szedł.

#987 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:35

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Tylko z tego co widzę, to nie ma Cross'ów mniejszych niż 3m, a szkoda bo pewnie byłby tańszy niż Koeckerling. Myślisz, że jest możliwość, że się ten agregat nie sprawdziłby u mnie? Wgl czy zrobi nim dobrze, żeby przejechać potem aktywną i ziemniaczki sadzić?

#988 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:39

Czy talerzówką da się zastapic orkę? A ile Kockerling kosztuje ten 2,5m?

#989 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:46

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Na którymś z forum jest mowa o 40-45 tys. brutto.

#990 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:05

Czy talerzówką da się zastapic orkę? horsh 3m jest na allegro za 48 netto. za takie maszynki to 2 x za dużo na moje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:19

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Podam na swoim przykładzie, gdybym miał kupić talerzówkę czy agregat ścierniskowy do podorywki oraz pług to w sumie nie wyjdzie wcale drożej. A utrzymanie jednej maszyny na pewno będzie tańsze niż dwóch.

#992 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:22

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Ale mocy potrzeba. Ten mały trio fajny. Wiadomo im mniej "klamotów" na podwórku tym lepiej.

#993 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:37

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Więc poszukaj w innych firmach. Mam dla ciebie propozycję.
Rolmako.Kultywator wielofunkcyjny, zgapiony z Lemkena, nie wiem czy są 2,5m ale warto się spytać Za 3 metry zawieszany chcieli 28 tyś netto, a ja za crossa dałem 38 netto.
Zastanawiałem się czy nie kupić Rolmako, ale mój diler nie zbyt handluję z nimi, i przekonał mnie na Unie.
Masz jeszcze:
Staltech
mandam
Powinienieś szukać 3 belkowego,
http://www.rolmako.p...or_uprawowy.php

#994 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:41

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Szerzej bierze niż pług :) Bardzo ciekawi mnie jak wygląda efekt jego pracy, szczególnie czy przykryje mi ładnie obornik, na YT jest trochę mało pokazany.
@tomek73 Dzięki za podpowiedź, poszukam czegoś podobnego. :) Nawet nie patrzyłem na strony polskich producentów, bo nie myślałem, że mają coś takiego w swoim asortymencie.
Niestety z tego co widzę, to tylko nadaje się kultywator ciężki z Mandamu, szer. 2,4, min. 80 km, niby do 20cm może pracować, cena ok. 12,3 tys. do wyboru różne wały, niwelatory czy zgrzebła. Rolmako też ma fajny kultywator, lecz nie mniejszy niż 3m. Mandam chyba nie będzie bardzo odbiegał w pracy od tego Koeckerlinga? :D

Edytowany przez krzychu95, 23 listopad 2012 - 20:08.

#995 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 17:20

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy dziadek Andrzej.

#996 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 00:58

Czy talerzówką da się zastapic orkę? wskażcie mi proszę producentów oferujących kompaktowe spulchniacze, zależy mi na uprawie 20-25cm i lżejszej konstrukcji niż głębosz agrisem, przy jednoczesnej możliwości zagregowania z kompaktową broną talerzową, rozważam również wykonanie takiego narzędzia we własnym zakresie na pojedynczej belce z elementami roboczymi agregatu (na przykład cross) czy któryś producent oferuje grządziel sprężynową? wydaje mi się, iż takie rozwiązanie zajmie mniej miejsca niż inne zabezpieczenia non stop

#997 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 01:35

Czy talerzówką da się zastapic orkę? http://www.agro-tak.pl/paraplow-x.html o takie coś Ci chodzi?

#998 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 11:40

Czy talerzówką da się zastapic orkę? dzięki, w kontekście jednej belki oraz TUZ pasuje, tylko ze względu na masę i długość już jest nie najlepiej, gdy doczepię talerzówkę to na przodzie musiałbym dołożyć jeszcze z 1t obciążenia, mam tylko 7t ciągnik, więc chciałbym, aby to narzędzie było jeszcze bardziej kompaktowe (mniejsza długość i głębokość pracy oraz masa)

#999 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 11:51

Czy talerzówką da się zastapic orkę? To nie wiem czy jest coś bardziej "zwarte". Amazone ma coś takiego http://www.amazone.pl/189.asp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 12:57

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Witam!
Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów Dodany obrazek

Moim zdaniem nie ponieważ ona nie przeżuci dobrze ziemi , Ja w tym roku robiłem najpierw podorywkę w sierpniu a w listopadzie talerzówką i potem Orka :)