Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#721 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:00

Czy talerzówką da się zastapic orkę? tez mi sie tak wydaje calkiem inaczej bedzie narzedzie pracowalo na 2 roznych typach gleby. na jednej po orce porowatosc gleby bedzie wynosila 40 a na drugiej 70% i nie da sie wrzucic uprawy do jednego worka.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 03:31
  •  

#722 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 luty 2012 - 12:37

Czy talerzówką da się zastapic orkę? jak pisałem ja tam bym zastosował kultywator podorywkowy dwa razy najpierw podorywka a potem głebokość średniej orki tak usiebie zrobiłem jeden kawałek a drugi na porównania pługiem i zobaczę teraz na wiosnę efekty

#723 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2012 - 13:46

Czy talerzówką da się zastapic orkę? majranjd@ akurat profile glebowe w okolicy Sylwka znam bo budyją tam ekspresówkę i ładne odkrywki glebowe porobili ^^ Poza tym sporo było na PW

tez mi sie tak wydaje calkiem inaczej bedzie narzedzie pracowalo na 2 roznych typach gleby. na jednej po orce porowatosc gleby bedzie wynosila 40 a na drugiej 70% i nie da sie wrzucic uprawy do jednego worka.

tak tylko zauważ, że obecnie rozmowa tyczy się maszyn typu
xx _I_ x_I_ xx ( z podcięciem dolnym)
xx I xx I xx (bez podcięcia)

x zaznaczyłem podsiąk u Sylwka musi wcześniej uprawići czekać aż gleba osiądzie bo podsina ją na głębokości odcinając wodę, u Mnie można siać od razu po uprawie bo pod siąg jest znacznie większy.

rami@ zależy ile ten kultywator ma łap i jakie one są ;) Lemken w Kristalu ma teraz ciekawe do płytkiej uprawy bo intensywnie mieszają ale i tak słabiej niż talerz bo ten jeszcze dodatkowo częściowo rozdrobni nam resztki pożniwne.

Edytowany przez Profil usunięty, 05 luty 2012 - 13:46.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Snake

Snake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2012 - 02:20

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Co dzieje się z wątkiem Andrzej(dziadka) utworzenia grupy sympatyków uprawy uproszczonej?

Jeśli chodzi o uproszczenia to nie mam wielkiego doświadczenia. W 2010 na jesieni posiałem na próbę 2ha pszenżyta po pszenicy. Technologia byłą taka:

Oprysk totalny bo było trochę problemu z perzem, na środku pola orka na ok 20cm, a boki gruber 2 belkowy koeckerling 7 łap na jakieś 15cm jakiś czas przed siewem. 25IX siew brona wirnikowa + fiona stopkowa słoma była zebrana więc nie było problemów z zapychaniem.

Na wiosnę kukurydza po jęczmieniu ozimym na jesieni klinik i potem płytko gruber na wiosnę obornik ok 60-80 ton gruber na ok 10cm częściowo obornik miał trochę słomy i tak sobie się wymieszał miejscami, a następnie siew ze STRIP TILL własnej konstrukcji z siewnikiem meprozet.
Zastosowałem guardian complete mix i mimo to miałem problem trochę z chwastnicą.

Jesień 2011 wszystko bez orki.
Na ścierń gruber płytko we wrześniu wysiew nawozu i gruber bez podcinaczy na jakieś 25cm i siew pszenżyta oraz część pszenicy wirnik +fiona i tutaj trochę reszrki haczyły się.
Pozostałą część pszenicy wysiałem dopiero po 14X, gdyż od 15IX wieźli mi na próbę Express 3TD Horscha mój Fendt 312 niestety nie dzwignął go bo miałem za lekki przód i pożyczyłem Deutza 145KM z balastem dobre 1200kg przy rozstawie osi 2,65 miałem problem na uwrociach przy zasypie 400kg.

Po kukurydzy expres jako talerzówka 1 raz. Następnie siew lało więc robiłem to na siłę
Jak wyjdzie okaże się w VIII.

Możecie mi polecić dobry siewnik talerzowy, myślałem nad Polonezem do mojej wirówki lub w zestawie z Aresem tl.

#725 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 luty 2012 - 03:09

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Jak dobry to zachodni wg mnie.

#726 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 luty 2012 - 09:30

Czy talerzówką da się zastapic orkę? koledzy prosze o opinie na temat tego grubera nawet mocno krytyczne brzozak :) http://www.kongskild...FlexBRO0311.pdf

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#727 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 luty 2012 - 10:38

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Wg mnie ciekwy sprzęt ale zależy co możes kupić innego za te pieniądze

#728 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 luty 2012 - 14:35

Czy talerzówką da się zastapic orkę? z zachodnich raczej nic :) mam w planach trzy metrowego

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#729 Share Snake

Snake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2012 - 15:33

Jak dobry to zachodni wg mnie.

Express Horscha jest za ciężki i za duży, ale ma duży zakres docisku od 5 do 120kg i kółka dociskowe są zawieszone oddzielnie i nie podrzucają sekcji wysiewających. Takie coś ma chyba tylko jeszcze Amazone.

Musi być to coś nie zbyt ciężkiego bo mam podnośnik 5,8t , a na przód nie wrzucę więcej jak 700kg.
Myślałem, żeby jakoś wrzucić na przedniego Tuza zbiornik na nasiona a z tyłu samą szynę wysiewającą, ale nowe zestawy mają jak na mój areał zaporową cenę.

Ciekawe czy dałoby się przerobić starego accorda i zamontować go na przód tylko trzeba byłoby odwrócić napęd aparatu wysiewającego.

koledzy prosze o opinie na temat tego grubera nawet mocno krytyczne brzozak :) http://www.kongskild...FlexBRO0311.pdf

ja mam 2 belki i według mnie, może się mylę, ale przy głębokiej uprawie działają tak jak pług, gdyż wyciągają glebę z dołu z warunków beztlenowych na wierzch(odwracanie gleby), a to chyba nie oto chodzi.

Chciałbym zobaczyć filmik jak pracuje głębosz Andrzeja.

Podoba mi się praca głębosza duro-france

http://www.duro-fran...ricole.php?id=9
Myślę, że przy siewie kukurydzy można byłoby go dać na przedni Tuż bo nie ugniatałby rzędów.

Co sądzicie o siewie rzepaku punktowo co 45-50cm?

#730 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:53

koledzy prosze o opinie na temat tego grubera nawet mocno krytyczne brzozak :) http://www.kongskild...FlexBRO0311.pdf

Tutaj wydukałem parę zdań na temat Delta Flexa:
http://www.agrofoto....392#entry888392

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:37

Express Horscha jest za ciężki i za duży, ale ma duży zakres docisku od 5 do 120kg i kółka dociskowe są zawieszone oddzielnie i nie podrzucają sekcji wysiewających. Takie coś ma chyba tylko jeszcze Amazone.

Musi być to coś nie zbyt ciężkiego bo mam podnośnik 5,8t , a na przód nie wrzucę więcej jak 700kg.

ten express to pomylka, z reszta sam sie o tym przekonales, zainteresuj sie upr-siew ciaganymi, charakteryzuja sie najlepsza jakoscia pracy i najwyzsza wydajnoscia. rynek jest dosc bogaty w oferty tego typu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#732 Share Snake

Snake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:38

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Wszystko byłoby ok, żebym nie miał rozdrobnionego gospodarstwa, a niektóre działki nawet 1ha nie łapią.Nie wiem czy nie będzie ciężko tym zawracać. Jeden plus byłby na pewno nie byłoby takiego ugniatania przez ciągnik.
Myślałem,żeby dokupić jakiś siewnik talerzowy do mojej brony wirnikowej.
Przedstawiciel Horscha obiecał mi,że zrobią mi siewnik z przednim tankiem, ale obecnie nie jest to możliwe bo w fabryce jest rozbudowa. Myślałem o przerobieniu starego accorda na przedni Tuz,a z tyłu dałbym szynę wysiewającą wtedy masy by się rozłożyły

Wszystko byłoby ok, żebym nie miał rozdrobnionego gospodarstwa, a niektóre działki nawet 1ha nie łapią.Nie wiem czy nie będzie ciężko tym zawracać. Jeden plus byłby na pewno nie byłoby takiego ugniatania przez ciągnik.
Myślałem,żeby dokupić jakiś siewnik talerzowy do mojej brony wirnikowej.
Przedstawiciel Horscha obiecał mi,że zrobią mi siewnik z przednim tankiem, ale obecnie nie jest to możliwe bo w fabryce jest rozbudowa. Myślałem o przerobieniu starego accorda na przedni Tuz,a z tyłu dałbym szynę wysiewającą wtedy masy by się rozłożyły

#733 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:00

Czy talerzówką da się zastapic orkę? tez mam male kawalki, ale operowanie to kwestia przyzwyczajenia, po jednym dniu wywijasz sprawnie na 1 ha dzialkach.

jak najbardziej popieram tworzenie wlasnych projektow, bo kto niby lepiej ma znac twoje potrzeby :D .

#734 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 23 luty 2012 - 15:51

Czy talerzówką da się zastapic orkę? a dla czego na siłę horsch?, można wiziąć siewnik poettingera czołowy, brona talerzowa i siewnik talerzowy.
amazone, kverneland, kongskilde i jeszcze paru ma takie zmoty
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#735 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:12

Czy talerzówką da się zastapic orkę? http://www.agrofoto....q=si&img=343604
A oto i moja maszyna.

#736 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:47

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @silva jak chcesz tym i talerzowka wciagnac slome w glebszy profil gleby?

horsch tiger mt nie daje rady tak dobrze jak zwykly gruber, a talerze ma solidne.

#737 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:08

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Nie chce :)

#738 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 23 luty 2012 - 20:36

Czy talerzówką da się zastapic orkę? nawet najlepsza tależówka nie zastąpi pługa i chyba każdy się z tym zgodzi ;D

#739 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:44

Czy talerzówką da się zastapic orkę? No i tak pierwsze śniegi odeszły.
Ja "zapinam" - brona talerzowa + na hydropak (brona ciężka/brona chwastownik) - + brona chwastownik/wg mnie bedzie lepiej (brona ciężka, hmm... czegoś tam brakuje - powietrza).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 luty 2012 - 21:05

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Nie zastąpi. Ale czy ten pług jest potrzebny?