Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#661 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:49

Czy talerzówką da się zastapic orkę? śmigasz jutro na konferencje duponta? silva orać trzeba :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 05:22
  •  

#662 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:07

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Staram się jakoś ograniczać koszty. Jak coś nie wyjdzie to trudno będzie nowe doświadczenie. Ale po to też jest forum by się uczyć. No niestety. Od dawna planowałem alekumpel w Wawy przybywa i nie będe w stanie (%) :P

#663 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:12

JanejJelonek widze ze ty tyz bez pluga uprawiasz

JanekJelonek ;) ta bez pługa całkowicie
Silva oj będzie, będzie :D

#664 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:26

Czy talerzówką da się zastapic orkę? wiesz jak już tak chcesz bez pługa to lepiej gruberem niż talerzówką

#665 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:33

Czy talerzówką da się zastapic orkę? O masz! Tu idzie głębosz+talerzówka. (Potrzebuje wspólnika do kupna nawozu NK 21:21 PO OK 1640ZŁ z Lubelskiego, zbywa mi 10t)

Janku czekam na rozwiniętą wypowiedź.:)

Tak krytykujecie, że z uczelni profesorek ale oprócz tego że uczy na uczelni zajmuje się uprawą w jednym z lepszych gospodarstw na Zamojszczyźnie a może nawet na Lubelszczyźnie. I to dokładnie uprawą bezorkową oraz ostatnio Strip-Till więc mimo że ciekawie prawi bo ma teorie to jeszcze ma doświadczenie.

Edytowany przez silva, 19 styczeń 2012 - 18:30.

#666 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:03

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Tu nie ma co rozwijać, co miałem powiedzieć powiedziałem, widzę kolega buschmaster dodał całkiem sporo od siebie, ale nie Ty wolisz uczyć się na swoich błędach. To się ucz, tylko pamiętaj jedno. wiem z doświadczenia że ta nauka boli... po kieszeni ;)
Które to gospodarstwo?

#667 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:14

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Oj Panie Janku tragizujesz :) A kto z tych co tu piszą próbował uprawiać w ten sposób? Taniej wyjdzie napewno. Na moim gosp na samym paliwie jak licze to będzie ponad 7tys w ciągu roku

ps: dodałbyś jakieś foty :)

Edytowany przez silva, 19 styczeń 2012 - 23:16.

#668 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:34

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @silva kolejnośc upraw trochę zaczy nasz do tyłu, zazwyczaj progres kolejna głębiej na jesieni. Dodany obrazek

#669 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:51

O masz! Tu idzie głębosz+talerzówka. (Potrzebuje wspólnika do kupna nawozu NK 21:21 PO OK 1640ZŁ z Lubelskiego, zbywa mi 10t)

Janku czekam na rozwiniętą wypowiedź.:)

Tak krytykujecie, że z uczelni profesorek ale oprócz tego że uczy na uczelni zajmuje się uprawą w jednym z lepszych gospodarstw na Zamojszczyźnie a może nawet na Lubelszczyźnie. I to dokładnie uprawą bezorkową oraz ostatnio Strip-Till więc mimo że ciekawie prawi bo ma teorie to jeszcze ma doświadczenie.

daj cynk które to gospodarstwo.

#670 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:41

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @Bobek Też tak planowałem że najpierw płyciutko aby ściąć ściernisko a później siew z głęboką uprawą ale profesorek mówił inaczej i dał konkretne silne argumenty i tym mnie przekonał.

A co do gosp już wiecie więc myśle że sie zgodzicie że to jedno z lepszych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:19

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Czeska konkurencja dla zachodnich maszyn bezorkowych http://www.smscz.cz/...lske-stroje/en/

#672 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:37

Czy talerzówką da się zastapic orkę? jaj nie urywaja te produkty :/

ale profesorek mówił inaczej i dał konkretne silne argumenty i tym mnie przekonał.

jakie?
nie wychwycilem nic oprocz osiadania gleby.
profesorek mialby racje gdybysmy uzywali maszyn bez walow zageszczajacych, ale kto teraz maszyny bez walu uzywa?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#673 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:54

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @brzozak2 coś za coś, ale alternatywa jest. Swoją droga pewne maszyn mają ciekawe. ;) Taki Finisher na Żuławach albo u Krzyżaków by się nie sprawił, ale u nas na Mazowszy, czy nawet Podlasiu czy Wielkopolsce uważam, że tak. :)

Co do @silva...
kiedyś sam pisałem po co ryć głęboko, a potem wałować to ciężkim wałem. :) Osobiście uważam, że pozostawienie takich otwartych przestrzeni to duża stara wody, także za głęboszem powinien być wał albo brony ciężkie. Żeby zamknąć z wierzchu glebę, a spód zostawić "otwarty". Przecież w takim Strigerze za grządziela idą zagarniaki i usypują kopczyk, oczywiste że w to inna technologia, ale mechanizm zamykania ziemi jest wspólny.

Edytowany przez Profil usunięty, 27 styczeń 2012 - 16:36.

#674 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:14

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Tzn nawet dokładnie to dużo zależy od pogody. Gdy susza po żniwach do samego siewy to lepiej najpierw głęboko a gdy wilgoć to można i później. Ale pogody nie odgadniesz. Nie zapominaj że wał zagęsczający nie zagęsszcza gleby na 30cm. Dużo wcześniej opisałem.

PS: Ciekawie jest dyskutować z jadnymi z najlepszych na forum :)

#675 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:02

Gdy susza po żniwach do samego siewy to lepiej najpierw głęboko a gdy wilgoć to można i późnie

jak jest susza to ja wolę płycej aby kapilary wodne zamknąć, ograniczyć parowanie, kiełkują samosiewy i osłaniają ziemię, przed siewem głęboko bo "wyciągasz" wilgoś ku górze i masz zniszczone samosiewy, ale każdy robi jak uważa

#676 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:17

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Ale czy jak podetne przed siewem suchą glebe na te 25cm to będzie dostateczne podsiąkanie?
Tym bardziej że na tą głębokość wałem nie zagęszcze.

Edytowany przez silva, 28 styczeń 2012 - 08:05.

#677 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2012 - 01:08

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Moim zdaniem przyszłość należy do zagęszczania w pasie siewu oraz do spulchniania w tymże pasie. :)

#678 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:09

kiełkują samosiewy i osłaniają ziemię, ale każdy robi jak uważa

jak Ty takie prawdy wyznajesz, to moim zdaniem nie było u Ciebie jeszcze suszy i nie wiesz ile potrafią rośliny zużyć wody w pierwszych fazach rozwojowych, które pozwalają na "ocienianie ziemi"- co przy kropli wody z "domniemanego zacienienia" jest prawdziwym morzem
Ale tak jak piszesz, każdy robi jak uważa.

Edytowany przez majranjd, 28 styczeń 2012 - 14:51.

DEZERTER

#679 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:40

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @silva prosze cie zastanow sie, czy aby na pewno chcialbys miec glebe zageszczona na 30 cm? po co ja wtedy w ogole spulchniac? gleba ma byc zageszczona na glebokosc siewu i to wszystko.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 16:04

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dziwnie piszesz. Czytaj najpierw. W poprzednim poście napisałem że wałem nie zagęszcze głęboko. Tu nie chodzi o zagęszczenie wcale. Tylko gdy przejade przed siewem i podetne glebe na te 25-30cm podczas suszy to czy aby nie ogranicze przez to podsiąkania gdyż niedostatecznie osiądzie.. A wał to inna sprawa. Tak jak pisałem wcześniej on nie zagęści na 30 cm tylko płytko.