Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 13:48

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Brzozak a możesz zdradzić co według Ciebie jest lepsze od Karata w płytkiej uprawie?
Nie żałuciecie, że nie wzieliście Horscha Tigera czy Vaderstada Cultusa zamiast Karata, bo o ile Tiger jest na różni w uprawie to Cultus szczególnie serii CS420 w górę w uprawie jest dla Mnie ideałem ;) 4 belki i 5 łap na metr :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 02:16
  •  

#462 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 16:10

Czy talerzówką da się zastapic orkę? cultusa nie zaluje, fuj nie agregat ladnie wyglada w folderze, ale w rzeczywistosci slabo mi sie widzi, przynajmniej na moim terenie, do tego slaby wal, ktory by nie usprawnil pracy w zakresie uprawy u mnie. sasiad ma nowego cultusa 500, to tragicznie pole po nim wyglada i w ogole nie wchodzil w gre, nie podoba mi sie jego praca.

tiger byl brany pod uwage, najbardziej podobal mi sie MT, gdyz uwazam, ze lepiej dawalby sobie rade po scierni pszenicy w przygotowaniu pod zasiewy rzepaku w moim ekstremalnie krotkim czasie, ktory moge wykorzystac na uprawe, ale...
ma wozek zawieszony na koncu narzedzi, co czyni go bardzo niezwrotnym agregatem, na dodatek nie jestem przez to w stanie dobrze doprawic krancow (rogow) pola, a przy moich 2-3 ha dzialkach to szalenie istotne i kolejna sprawa to tak jak w przypadku cultusa za slaby (za lekki, za malo elementow roboczych) wal.
natomiast sama praca elementow odpowiedzialnych za spulchnianie i mieszenia jest bajeczna, jesli ktos ma 10 ha kawalki i gleby nie tak wilgotne jak u mnie to jak najbardziej polecam, piekny agregat.

testowalem tez kongskilde to szkoda slow... niby pomysl podobny do karata (oprocz walu), ale wykonanie na poziomie naszej unii. ponad 50 elementow do smarowania dla wersji 4 m.

karat pasowal optymalnie pod wzgledem wyposazenia, ceny, warunkow i profilu gospodarstwa. aktualnie jedyny minus jaki zauwazylem to za slabo wymieszal sciernie po pszenicy, ale nalezy tez zauwazyc, ze sloma byla slabo rozdrobniona tepymi nozami, pole zajezdzone na uwrociach i praktycznie brak podorywki.
uwazam, ze jak zadbam o te czynniki to sie poprawi, a poza tym mam zamiar stopniowo rezygnowac z produkcji rzepaku ;)
karat ma wysoka sile zwalniania zabezpieczenia (550 kg), co powoduje, ze nawet nie wypada od naporu ziemi, chociaz jak wjechalem w tym roku na sciezke jak robilem pod rzepak to pare zebow sie odchylilo.
pojedynczy kolek nie wchodzi w gre bo dosc sie w tamtym roku nawymienialem w delcie kuzyna kolkow, a robilem na 10 cm :/ o żadnych kamieniach nie ma mowy.

jedynym godnym konkurentem byl kockerling vector, ktory posiada bardzo przydatna funkcje zmniejszania szerokosci roboczej, ale wolalem karata, bo:
- uwazam, ze pelny wal w moich warunkach zrobi lepsza robote, jednak pragne zauwazyc, ze ten w vectorze zrobi o duzo lepsza robote niz te w czerwonych maszynach :o
- w lemkenie mam docisk osi, wiec zamiast trakcje zwiekszac przez zmniejszanie szerokosci, wole lepiej docisnac os ;) jedynym problemem zostaje tylko odpowiednia moc, ale z tym tez powalcze ;)
- do karata moge zalozyc blizniaki, a do vectora nie

ostatnio @deer podrzucil swietny uzywany agregat do podorywki chyba kvernelanda, skladal sie z 2 rzedow gesto rozmieszczonych lap z redlicami ze skrzydelkami, i chyba rzad albo dwa talerzy, i na koncu wal. to chyba najlepszy pomysl jaki widzialem na podorywke, jesli komus zalezy na jak najlepszym wymieszaniu resztek z ziemia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#463 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:12

o tego slaby wal

o stalowy pierścieniowy wał Ci chodzi?

a poza tym mam zamiar stopniowo rezygnowac z produkcji rzepaku

czyli tylko pszenica i burak cukrowy? Nie za mało? Nie boisz się nasilenia chorób grzybowych?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:46

Czy talerzówką da się zastapic orkę? wszystkie waly jakie te firmy maja w ofercie sa dla mnie za slabe (za malo skuteczne), a stricte tak o pierscieniowy mi chodzi :lol:

pszenica i okopowe bardziej tak bym to nazwal ;) pszenica siana rzadziej i juz sie nie boje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#465 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 18:55

Czy talerzówką da się zastapic orkę? poza burakami coś będziesz wprowadzał? ziemniak ?
Na naszych terenach vader rządzi, tyle że u nas po pługu z wałem można siać :lol:

#466 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:11

Cultus szczególnie serii CS420 w górę w uprawie jest dla Mnie ideałem :lol: 4 belki i 5 łap na metr ;)

3m Cultus (pole na focie po rzepaku uprzednio stalerzowane Carrierem) także występuje w 4 belkach a nawet 5 :) i ma 5 łap na metr także Janek pisz do Mikołaja :P tyle, że do takiego "lasu łap" potrzebne będzie z 200KM by to ładnie śmigało na tych 25cm/
Na jaki agregat do zrywania ścierni przed Cultusem byś Ty Janek postawił?

#467 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:22

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Tak Kuba ma te 5 belek bo dwa zęby z przodu przy zaczepie są wysunięte. Tyle, że od 3 do 4m Cultus posiada łapy co około 30cm tak w wersjach 420 (22cm) 500 i 620 20cm.
Co do mocy to zależy od kilku warunków. Mój idzie z 12 łapami więc CS350 może ciągać.

także Janek pisz do Mikołaja

List napisałem i chce co innego ;)

Do zrywania ścierni jak bym miał pieniądze na maszyny ( czyli piszę czysto hipotetycznie :lol: ) to Vader Carier CR400 zawieszany lub Horsch Joker 4CT. Na razie Moj zlomek mi starcza :P

#468 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:06

Czy talerzówką da się zastapic orkę? No nie wiem...w folderze ani na stronie nie widać info o tej wersji ze zdjęcia więc można przypuszczać, że jest to pomniejszona wersja CS420 - układ zębów raczej podobny więc wychodzi 20cm/
Poza tym obserwując co się dzieje w okolicy i opierajc się conieco na wypowiedziach @brzozaka postawiłbym na Karata zarówno do uprawy pożniwnej jak i przedsiewnej.

#469 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:15

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Mam przed sobą katalog Vadera, wersja Culrusa CS350 ma 12łap jest w wersji zawieszanej jak i ciągnionek ( wał gumowy jako element transportowy)
Lenken to też pożądna marka więc nie ma co dyskutować czystko hipotetycznie który będzie lepszy.
Jak już kilka razy pisałem maszyny trzeba dobierać do warunków w jakich gospodarujemy :lol:

#470 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:44

Czy talerzówką da się zastapic orkę? dokladnie jakbym mial inne warunki to z popularnych maszyn kupilbym horscha tigera mt, ale pisalem, ze u mnie nie ma racji bytu.
cultusa oceniam bardzo slabo, nic mi sie w nim nie podoba, jesli vaderstad to top down mi sie bardziej widzi, ale jesli top down to juz mozna wybierac wsrod anglikow, ktore sa jeszcze lepsze :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 00:04

Lenken to też pożądna marka więc nie ma co dyskutować czystko hipotetycznie który będzie lepszy.

Jak taki porządny to czemu po jednym sezonie mi belka pękła w albatrosie 5000?

#472 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 00:08

Czy talerzówką da się zastapic orkę? no nie powinna, @hubert tez ma prawo do narzekan na swoj siewnik.

ja trafilem poki co bardzo dobrze, znajomi ktorzy maja plugi tej firmy rowniez sa zadowoleni.

#473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 11:45

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Jakie Angielskie firmy masz na myśli? Simba? Sumo?

#474 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:31

Czy talerzówką da się zastapic orkę? tak do tego philip watkins :)
http://www.philipwat....uk/quadtil.htm
to jest maszyna :) ale 400 koni pierdzi w 5 czy 6 metrach :rolleyes: :lol:

#475 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 13:01

Czy talerzówką da się zastapic orkę? O agregaty ścierniskowe mi chodziło, opryskiwacze to oni niedawno chyba zaczeli robić.

#476 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 13:24

Czy talerzówką da się zastapic orkę? cale 5 lat :rolleyes:

#477 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 14:55

Czy talerzówką da się zastapic orkę? czyli przy hardim, dammannie to niemowlak :rolleyes:
Ja do uprawowych i ścierniskowych oraz pługów jasnoniebieskich barwach nic nie mam znajomi mają tego sporo i nie narzekają.

#478 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:13

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Krzysiek uprawa takim kompleksowym sprzętem to się chyba sprawdza przy razówce po zbożu pod rzepak. Dodany obrazek Swoją drogą ciekawe ile litrów na hektar potrzeba aby zryć tym pole. Dodany obrazek

Z Sumo podoba mi się maszyna o nazwie Trio. Dodany obrazek Taki zgrabny agregat w stylu szamponu... wszystko w jednym. Dodany obrazek

Z Simby natomiast widzi mi się CultiPress, akurat na ciężkie ziemie. Dodany obrazek Taka lżejsza wersja RexiusTwina, chociaż koncepcja baaardzo podobna. Dodany obrazek

Lemken nie zaczął robić opryskiwaczy od zera.Wykupił RTS'a, czyli firmę, którą już miała pewne doświadczenie w budowie sprüher'ów. Dodany obrazek

#479 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 16:35

Czy talerzówką da się zastapic orkę? tak to jest sprzet, ktory tylko raz jedzie po polu ;)
biorac pod uwage, ze taki case (pod 500 KM) wciagnie srednio 70-80 litrow na godzine z nim, a zrobi w 12 h ze 100 ha, to pewnie nie wyjdzie zle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 22:21

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w roku 2011 życzy Andrzej.