Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 wrzesień 2007 - 06:00

Czy talerzówką da się zastapic orkę? talerzówka do podorywki -tak, ale na polach bez perzu.
A orka to orka...żadna talerzówka tegonie zastąpi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 01:54
  •  

#22 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 25 wrzesień 2007 - 21:49

Czy talerzówką da się zastapic orkę? wg mnie talerzówką nie, ale gruberem tak - na lekkich ziemiach, a po nim aktywny ;)
all rights reserved

#23 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 13:31

To ni ejest mit. Kolo naszego pola facet mial perz i go potraktowal talerzowka to zrobila sie z tego laka pozniej.I to nie jest odosobniony przypadek.

U mnie tego zjawiska nie widziałem, a wszystko jest talerzowane. Pryskamy na perz no ale napewno nie za sprawą talerzówki.

KS Falubaz

#24 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 13:42

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Talerzując perz tylko pogarszacie sprawe, sam w tym roku podnosiłem talerzówke tam gdzie było dużo perzu, potem na raz opryskaliśmy roundupem i jest lux.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2007 - 15:10

Talerzując perz tylko pogarszacie sprawe, sam w tym roku podnosiłem talerzówke tam gdzie było dużo perzu, potem na raz opryskaliśmy roundupem i jest lux.

Mam problem z perzem juz robie podorywki ale to spowalnia tylko rozprzestrzenianie, kiedyś zostawiałem kawałek cierniska czasami aż do wiosny na worzenie gnoju to w tym miejscu była łąka, oprysk załatwia sprawe na 3 max 4 lata bo wystarczy mijak żeby od mijaka się rozprzestrzeniało, ale to też miejscami, bo mam pola gdzie do połowy jest okrutny parz a od połowy nic nie ma, więc sam już nie wiem czy ta tależówka roznosi perz czy nie, ale nie sądze żeby tależówka spowodowała bardziej rozrastanie się perzu niż jak by nic nie było robione na polu, po podorywce orałem 2 tyg temu ( miałem siac ozime ale nie wyszło) i już się zieleni od perzu) więc chyba żadna uprawa nie wytępi perzu i oprysk jest niezastąpiony, a potem uprawa zaraz po rzniwach ( czy to podorywka czy agregat bo przecież też rozrywają kłącza) czy tależówka ochroni pole przed zachwaszczeniem no i zapyrzeniem.
Celeronik, ale tam gdzie miałeś opryskane kilka lat temu i tależójesz to szybko perz wraca?
To lepiej od tależówki może agregat ścierniskowy - czy lepeiej się sprawdza na lekkich piaskach?

#26 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 październik 2007 - 20:12

Czy talerzówką da się zastapic orkę? ja co 2 lata randapuje a sieje 2 lata bez orki i jest ok

#27 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 październik 2007 - 20:26

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Talerzówka tnie perz i z jednego pędu masz kilka (a wiadomo jak perz się rozmnaża). To tego mam doświadczenie na moim polu, jak po talerzówce przybywa perzu. Co do uprawy bezorkowej to strata plonu jest nieunikniona, ale pytanie czy zysk na paliwie pokryje tą stratę??
a

#28 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 październik 2007 - 20:33

Talerzówka tnie perz i z jednego pędu masz kilka (a wiadomo jak perz się rozmnaża). To tego mam doświadczenie na moim polu, jak po talerzówce przybywa perzu. Co do uprawy bezorkowej to strata plonu jest nieunikniona, ale pytanie czy zysk na paliwie pokryje tą stratę??

dokładnie w tamtym roku prawie wszystko talerzowaliśmy i mieliśmy tyle perzu że szok tera wszystko oramy ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2007 - 08:56

Czy talerzówką da się zastapic orkę? http://www.agrofoto....t...i&img=26482 A moze i lepszy agregat podorywkowy, ładnie ziemia przemieszana ładniej jak moja orka ;) , podorywki były by cacy, a może jak bym zgłebił to na tych moich piachach to bym po tym i żyto posiał, a perzu tak jak tależówka nie powinien rozcinac.
Jeśli chodzi o podorywke to taki agregat chyba nie gorzej od tależówki czy podorywki wymieszal by obornik po ściernisku?

#30 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 październik 2007 - 09:36

Czy talerzówką da się zastapic orkę? ja w tym roku opryskałem randapem śćiernisko , po 3 tyg. talerzowałem.Myśle ,że jest to dobry sposób na pozbycie się perzu i na uprawki pożniwne.(W międzyczasie dowieżli mi dolomit ,to jak w sam raz zgrało się wszystko w czasie).nie wyobrażam
obie uprawy bez pługa-orka zimowa (na ostro) to najcenniejszy zabieg-ale to tylko moje zdanie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 październik 2007 - 11:55

Czy talerzówką da się zastapic orkę? jeżeli uprawiacie zboże po zbożu to roudap jak najbardziej wskazany po żniwach..a talerzówka tylko mnoży perz(przetestowane na własnej"skórze")

#32 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2007 - 11:11

Czy talerzówką da się zastapic orkę? talerzówka nie zastąpi orki!!!

#33 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:50

Czy talerzówką da się zastapic orkę? No ja mam taki sam problem na jesnym kawałku.Dotychczas to gdzie było dużo perzu to pług i w kolano ale w przyszłym roku najpierw bedzie roundup a potem posieje gruberem po tym poplon ;) Co wy o tym sadzicie??

#34 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:33

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Ja nie uwarzam że talerzówka zastąpi orkę. Moim zdaniem co orka zrobi swoje to zrobi

#35 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:46

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Zgadzam się z tym, że talerzówka może zastąpić podorywkę, ale żeby zastąpiła orkę to już nie za bardzo... ;)

#36 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 18:54

Czy talerzówką da się zastapic orkę? tak czytam czytam i zastanawiam sie czy może nie założyć tematu: "czy rozsiewacz może zastąpić siewnik" ;)

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 19:31

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Mam dużo łąk torfowym do renowacji orka odpada bo zrobi się straszne bagno, czy może lepiej talerzówką troche pociachać?

#38 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:08

tak czytam czytam i zastanawiam sie czy może nie założyć tematu: "czy rozsiewacz może zastąpić siewnik" ;)

hehe masz racje. Niektore teamty na forum sa delikatnie mowiac "malo loiczne i malo potrzebne"

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#39 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:13

Czy talerzówką da się zastapic orkę? U mnie się mówi że talerzówka nie zastąpi podorywki a tym bardziej orki.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:13

tak czytam czytam i zastanawiam sie czy może nie założyć tematu: "czy rozsiewacz może zastąpić siewnik" ;)

Najlepiej żeby jedna maszyna była do wszystkiego ale rozsiewaczem pszenicy nie będziesz siał