Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

1990 odpowiedzi na ten temat

#321 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:13

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Pewnie to że wiosenna orka jest bardzo niekorzystna na glebę, bardzo ją wysusza. Co na plon się przekłada.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy talerzówką da się zastapic orkę? Dzisiaj, 23:30
  •  

#322 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:15

Czy talerzówką da się zastapic orkę? racja że wiosenna orka odbija się na plonach-dlatego zmieniam technikę uprawy jęczmienia bo przy nim była wiosenna orka :D ale talerzówka nie jest taka dobra jak co niektórym się tutaj wydaje-przed likwidowaniem scierniska talerzówką na pou nie było perzu itp. po 3 latach jest tego coraz więcej-w tym roku robimy podorywkę pługiem-talerzowanie co drugi rok.

#323 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:34

Czy talerzówką da się zastapic orkę? My staramy zamknąć się z orką na zimę, chyba, że płyta jest pełna i trzeba wywieźć obornik późną porą to wtedy ewentualnie kilka ha się orzę wczesną wiosną.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 16:55

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Pewnie mnie tu co niektórzy zrugają ale uważam że temat można zamknąc bo takie pisanie aby pisać to bez sensu jest. to co najważniejsze w temacie było juz powiedziane i nie tylko w tym temacie ale i o uprawie uproszczonej wiec po co pisac w kółko o tym samym tylko innymi słowami. kto chce sie czegos dowiedziec niech zerknie na poprzednie posty i poczyta. i dlatego temat przycichł bo poprostu nie ma o czym juz tu pisac. pozdrawiam i nie obrażać sie że dośc dosadnie napisałem:)

#325 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:10

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Jak zamknąc? Czekamy na pewne fotki, deklaracja była, czynow nie widac...
DEZERTER

#326 Share pawsko

pawsko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 11:27

Czy talerzówką da się zastapic orkę? @Majranjd i co ci z tych zdjęć przybędzie??oczywiście poza satysfakcją ze sobie zdjęcia pooglądasz...maszyn rolniczych nie widziałeś czy jak??

#327 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 17:20

Czy talerzówką da się zastapic orkę? jakbys przeczytal temat to bys wiedzial, ze niektóre maszyny to wlasne pomysly i projekty, wiec bardzo ciekawym jest je zobaczyc!!!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#328 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:29

talerzówka nie jest taka dobra jak co niektórym się tutaj wydaje-przed likwidowaniem scierniska talerzówką na pou nie było perzu itp. po 3 latach jest tego coraz więcej-w tym roku robimy podorywkę pługiem-talerzowanie co drugi rok.

Talerzówka talerzówce nierówna, jak zobaczyłem na żywo Piane 3,8m z Akpila jak to musi "bełtać" glebe a taka c 360 z talerzówką 1,8 m to talerzowanie i to talerzowanie, przez miedze mam tylko porównanie do pracy c 360 i c 330 ze zwykłą Vką kont talerzy prawie na zero i jedzie tak pościernisku pięknie flancując perz, jeśli talerzówka poderwie całe płaty darńi w górę i obruci a 2ga sekcja jeszcze to rozetonie to napewno stymulujące na perz to niebędzie

#329 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:39

Czy talerzówką da się zastapic orkę? A od kiedy talerzuje sie zaperzone pola??? Niby ma to zapobiec perzowi tak??? Jest wręcz odwrotnie... talerzując takie pole rozprzestrzeniamy perz po całym polu i zamiast pozbywać sie go, "produkujemy" jeszcze wiecej... :D

#330 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:44

Czy talerzówką da się zastapic orkę? nic nie robiąc produkujemy perz najbardziej, część pola talerzowałem a 2gą cześć potraktowałem zwykłym kultywatorem z wałkiem strunowym, potem było sucho i wczesna pod koniec września po obrniku orka co się okazało tam gdzie było talerzowane perzu na wisone nie było a gdzie indziej był :D
widocznie pocięty perz trafił na dno bruzdy i się zadusił a tam gdzie było lekko drapnięte po stojacych zadarnionych skibach i pojedyńczych kłączach odbił :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:50

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Nom możliwe... ale to tylko mogło tak być w twoim przypadku... ja z praktyki i obserwacji (innych rolników/sąsiadów) wiem że talerzowanie zaperzonego pola to samobójstwo :D Sami sobie krzywde robimy... Właśnie nie mamy nic nie robić... są opryski... :D można zastosować jakieś herbicydy i jest spokój, wcale nie jest wymagane jakieś nadzwyczajne opryskiwanie, poprostu wystarczy co roku, systematycznie dbać o uprawy... Taki jedyne wyjście :D

#332 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:43

Czy talerzówką da się zastapic orkę? he he jakieś tam opryskanie, wystarczy mijak zrobić od którego perz rozprzestrzeni się na całe pole po kilku latach, ja za głównego winowajce uważam odłogi szerokie miedze i ugory z których sieją się nasiona perzu, a w uprawie ważna jest głęboka orka i przykrycie erzu żeby kłącza i ostre skiby w obruconym żywym perzem nie krzewiły się bardziej, a co do talerzowania i praktyk sąsiadów polema czytać wyżej, talerzówka talerzówce nie równa i nie koniecznie ta 1,8m z c 360 będzie zła ale i jak ktoś do ciągnika 70km uczepi jakiś lekki bomet i tylko podramie ściernie z małym kontem tzn poprzecina wzdłużne paski na polu to perz się rozkrzewi, dobra talerzówka ma zerwać i podrzucić w górę całą powierznię i ubić z resztaki słomy i ścierni oraz chwastami i krzeniami perzu pianę na polu i dobrze jak jest wał rurowy który to przycisnie

#333 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:19

@Majranjd i co ci z tych zdjęć przybędzie??oczywiście poza satysfakcją ze sobie zdjęcia pooglądasz...maszyn rolniczych nie widziałeś czy jak??

Poczytaj najpierw troche.
Odpowiedź:

MOze przesle kilka zdjec uprawy bezorkowej(gleboszem, ktorym nie uzkodzilem drenow bo uprawialem na 30 cm.) Uprawa tą "przykrylem" 50 ton kompostu na ha pod warzywa. Kompostu praktycznie nie widac. 50 ton a wystarczy duzo mniej . Dla doswiadczenia na malej powierzchni zastosowalem 50 ton. Ruszac sie mlodzież! Jka pisalem wyzej prawie kazdy umie orac i talerzowac , wymyslcie cos innego.

Jesli jeszcze niejasno, to chciałem obejrzec efekt tej uprawy.
DEZERTER

#334 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 11 maj 2009 - 17:08

Czy talerzówką da się zastapic orkę? 50 ton kompostu to strasznie dużo bo obornika się stosuje około30 ton a kompost myślę że 10-15 to max

#335 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 maj 2009 - 21:04

Czy talerzówką da się zastapic orkę? To pole nie widziało od 2 lat pługa, na razie jest bdb. Moze odważymy sie wejsc z uprawą roślina jarych, zobaczymy, moze łubin ma początek...
Jasniejsze miejsca to efekty suszy, na szczęscie popadało, tam po prostu są oczka lekkiej gleby...
DEZERTER

#336 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 21 maj 2009 - 12:28

Czy talerzówką da się zastapic orkę? i ja muszę wstawić zdjęcia jak wygląda jęczmień jary ma polu nie oranym rok i dwa lata i na orce aimowej wszystko na jednym polu powiemże różmicy nie widzę

#337 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 20:18

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Sprzedam talerzówke
http://www.sprzedam...._zachodnia.html

#338 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2009 - 07:38

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Kolego, a jak ten link odnosi się do tematu?

#339 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:07

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Panowie!strona coś umilkła, może po żniwach zastosujecie jakieś ciekawe nowinki uprawy oraz nawożenia.
Nie piszcie już o tej talerzówce i o perzu (chodzi o życie i żyznośc gleby) po zbiorach można zastosowac różne preparaty
i wymieszac je z glebą. Nie koniecznie pługiem! Warto sprubowac na małym areale innej metody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:44

Czy talerzówką da się zastapic orkę? Moim zdaniem może zastapić tylko trzeba 3 razy zrobić albo co najmniej 2 to pole talerzówką. Ja ostanio na jesieni nie przyorywałem gnoju tylko talerzówko 2 razy przeleciałem po nim i potem wiosno siełem już zboże na tym polu bez orki tylko siełem agregatem z siewnikiem i różnicy nie weidze żadnej na zbożu że jest gorsze.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow