Ferdek07

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    19

Wg mnie ciekwy sprzęt ale zależy co możes kupić innego za te pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

z zachodnich raczej nic :) mam w planach trzy metrowego


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snake    0

Jak dobry to zachodni wg mnie.

 

Express Horscha jest za ciężki i za duży, ale ma duży zakres docisku od 5 do 120kg i kółka dociskowe są zawieszone oddzielnie i nie podrzucają sekcji wysiewających. Takie coś ma chyba tylko jeszcze Amazone.

 

Musi być to coś nie zbyt ciężkiego bo mam podnośnik 5,8t , a na przód nie wrzucę więcej jak 700kg.

Myślałem, żeby jakoś wrzucić na przedniego Tuza zbiornik na nasiona a z tyłu samą szynę wysiewającą, ale nowe zestawy mają jak na mój areał zaporową cenę.

 

Ciekawe czy dałoby się przerobić starego accorda i zamontować go na przód tylko trzeba byłoby odwrócić napęd aparatu wysiewającego.

 

koledzy prosze o opinie na temat tego grubera nawet mocno krytyczne brzozak :)http://www.kongskild...FlexBRO0311.pdf

 

ja mam 2 belki i według mnie, może się mylę, ale przy głębokiej uprawie działają tak jak pług, gdyż wyciągają glebę z dołu z warunków beztlenowych na wierzch(odwracanie gleby), a to chyba nie oto chodzi.

 

Chciałbym zobaczyć filmik jak pracuje głębosz Andrzeja.

 

Podoba mi się praca głębosza duro-france

 

http://www.duro-france.com/materiel_agricole.php?id=9

Myślę, że przy siewie kukurydzy można byłoby go dać na przedni Tuż bo nie ugniatałby rzędów.

 

Co sądzicie o siewie rzepaku punktowo co 45-50cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Express Horscha jest za ciężki i za duży, ale ma duży zakres docisku od 5 do 120kg i kółka dociskowe są zawieszone oddzielnie i nie podrzucają sekcji wysiewających. Takie coś ma chyba tylko jeszcze Amazone.

 

Musi być to coś nie zbyt ciężkiego bo mam podnośnik 5,8t , a na przód nie wrzucę więcej jak 700kg.

ten express to pomylka, z reszta sam sie o tym przekonales, zainteresuj sie upr-siew ciaganymi, charakteryzuja sie najlepsza jakoscia pracy i najwyzsza wydajnoscia. rynek jest dosc bogaty w oferty tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snake    0

Wszystko byłoby ok, żebym nie miał rozdrobnionego gospodarstwa, a niektóre działki nawet 1ha nie łapią.Nie wiem czy nie będzie ciężko tym zawracać. Jeden plus byłby na pewno nie byłoby takiego ugniatania przez ciągnik.

Myślałem,żeby dokupić jakiś siewnik talerzowy do mojej brony wirnikowej.

Przedstawiciel Horscha obiecał mi,że zrobią mi siewnik z przednim tankiem, ale obecnie nie jest to możliwe bo w fabryce jest rozbudowa. Myślałem o przerobieniu starego accorda na przedni Tuz,a z tyłu dałbym szynę wysiewającą wtedy masy by się rozłożyły

 

Wszystko byłoby ok, żebym nie miał rozdrobnionego gospodarstwa, a niektóre działki nawet 1ha nie łapią.Nie wiem czy nie będzie ciężko tym zawracać. Jeden plus byłby na pewno nie byłoby takiego ugniatania przez ciągnik.

Myślałem,żeby dokupić jakiś siewnik talerzowy do mojej brony wirnikowej.

Przedstawiciel Horscha obiecał mi,że zrobią mi siewnik z przednim tankiem, ale obecnie nie jest to możliwe bo w fabryce jest rozbudowa. Myślałem o przerobieniu starego accorda na przedni Tuz,a z tyłu dałbym szynę wysiewającą wtedy masy by się rozłożyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez mam male kawalki, ale operowanie to kwestia przyzwyczajenia, po jednym dniu wywijasz sprawnie na 1 ha dzialkach.

 

jak najbardziej popieram tworzenie wlasnych projektow, bo kto niby lepiej ma znac twoje potrzeby :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

a dla czego na siłę horsch?, można wiziąć siewnik poettingera czołowy, brona talerzowa i siewnik talerzowy.

amazone, kverneland, kongskilde i jeszcze paru ma takie zmoty


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@silva jak chcesz tym i talerzowka wciagnac slome w glebszy profil gleby?

 

horsch tiger mt nie daje rady tak dobrze jak zwykly gruber, a talerze ma solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

No i tak pierwsze śniegi odeszły.

Ja "zapinam" - brona talerzowa + na hydropak (brona ciężka/brona chwastownik) - + brona chwastownik/wg mnie bedzie lepiej (brona ciężka, hmm... czegoś tam brakuje - powietrza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snake    0

silva@

 

W tym Tl amazone da się odkręcić podcinacze? Łapy są rozstawione co 75cm? Tylko zaczepić z tyłu siewnik do kukurydzy i prawie strip tilla mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mazura 6m, nie jestem z niego zadowolony, ale na razie musi wystarczyc, bede go udoskonalal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tak łapy rozstawione co 75. Tylko ja mam 2ha qq aby. Ale napewno będzie za dziurami siawnik szedł. Gdzieś nawet na necie jest taki filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snake    0

brzozak2'

mazura 6m

 

nawroty 6m to według mnie żaden problem można jeździć raz przy razie. Dużo hektarów masz do siania u mnie wchodzi w grę szerokość 3m i niespełna 40ha do uprawy.

z naszej Unii można wziąć TL Drive tylko powiedzieli mi, że Poznaniak jest do siewu po orce, a ja już przestałem orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Muchy komar też nie zastąpi.

chyba że ten komar zastępował muchę kilkaset lata teraz idzie w odstawkę. Ile lat ludzie orzą? a ile nie orali?


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nawroty 6m to według mnie żaden problem można jeździć raz przy razie.

nawroty nie sa probleme, ani przy 6, 4, ani nawet przy 3 metrach, wystarczy uzyc hamulca i zawracasz w miejscu, a najwyzej jeden poprzeczniak wiecej zrobisz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

witam. właśnie zgłębiam wiedze na temat uprawy bezorkowej. na jesień chciałbym ruszyć z tematem.na początek 20 ha z czego

4 ha dotychczas użytkowane jako orne, klasa IIIa-b, ciężka gliniasta ziemia

16 ha łąki pastwiska( 14 ha trawy na gruntach ornych-rajgras i koniczyna się ostała, 2 ha stara łąka) klasa IV-VI, dużo kamieni, miejscami dosyć ciężka, 20 % spore górki

 

chciałbym zaopatrzyć się w następujące maszyny :

kompaktowa brona talerzowa np unia ares 3m, agregat podorywkowy/ścieniskowy np farmet triolent, mandam kun, siewnik z redlicami tależowymi np. poznaniak

 

najgorsze jest to że posiadam ciągnik o mocy 120 km a większość tych trójbelkowych potrzebuje więcej mocy...myślałem nawet żeby odkręcić dwie skrajne łapy???czy konieczny będzie trójbelkowy?to tyle o maszynach...co do sposobu uprawy to na dzień dzisiejszy wyglądało by to tak:

 

pod koniec sierpnia talerzówka płytko-5cm,

po dwóch tygodniach rundap

po klejnych dwóch tygodniach talerzówka głębiej-10 cm,

następnie agregat ścierniskowy/podorywkowy i po nim siew pszenicy/groczycy(na ziarno)

 

rozważam jeszzce użycie wapna gdyż na pola nie było rozsiewane od hoho a może i więcej...

 

co byście poradzili w kwestii maszyn i sposobie przygotowania ziemi?

 

a może lepiej zrobić samemu jakiś agregat jak Janek Jelonek czy może kupić tylko triolenta i dać sobie spokój z talerzówką?

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj