Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:45

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką Witam. Mam fendta 308 lsa z turem i mam z nim dosyć dziwny problem. Otóż podczas pracy z turem nagle wysiadła hydraulika. Tylko przy naprawdę dużych obrotach silnika tur wogule sie podnosi i to bardzo bardzo powoli a podnośnik wogule ani drgnie, a gdy podnoszę to słyszę ze pompa hydrauliczna pracuje. . . jest to bardzo dziwne gdyż dzieje się tak co kilka miesięcy (w tym roku to juz 3 raz.) i gdy ciągnik ostygnie też nie działa aż w końcu po paru dniach wszystko wraca do normy i działa jak należy jakby nigdy nic.( oczywiście w ciągu tych paru dni palę go po kilka razy dziennie i próbuję podnosić opuszczać tura itd na dużych obrotach i to jakoś rozchodzić a działa to naprawdę bardzo powoli az w którymś momencie tylko lekko zadrżą siłowniki jakby było w nich jakieś powietrze i od razu podnosi dobrze).
Gdy już ta hydraulika tak przestaje działać to od razu razem z tym coś dzieje się z hamulcami bo wcześniej działają normalnie a wtedy niby hamują ale pedał hamulca wciska się z ogromnym trudem i to ruszy się może 4-5 cm.
A gdy hydraulika po tych paru dniach zacznie działać jak należy to w tym samym momencie jak ręką odjął hamulce też działają dobrze.

Dodam tylko że oleju jest w normie, filtry wymienione i nie ma na nich nawet grama jakichkolwiek zabrudzeń . . .
proszę o jakąś rade może ktoś miał podobne objawy bo ja już nie mam pojęcia co może byc tego przyczyną . . . :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308 LSA problem z hydrauliką Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:57

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką Z tego co sie orientuje to hamulce mają własną ciecz i zbiornik. I może pompa do regeneracji. Może coś w niej siedzi i po jakimś czasie leci to dalej aż znów wróci w obieg i ją hamuje. A jak działa orbitol? Idzie dobrze kręcić kierownicą? A jak działa hydraulika zewnętrzna? Np pod przyczepa. I jesteś pewien ze stan oleju masz odpowiedni?

Edytowany przez klejnus, 06 sierpień 2011 - 22:00.

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 22:11

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką No właśnie jest oddzielny zbiorniczek z płynem do hamulców i razem do sprzęgła i temu strasznie mnie to dziwi że tak się dzieje . Orbitrol działa dobrze. Nawet mając tura to mogę w miejscu jednym palcem kręcić kierownicą.
Hydraulika z tyłu też działa tak słabo jak i tur. Oleju mam dośc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 22:16

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką Pompa jest dwuobwodowa (czy jakoś tak) może ci wysiada ta 1 sekcja. Do wykręcenia jej będziesz miał spory problem bo tur Ci będzie wadził. Może ktoś ma inny pomysł. Ja bym obstawiał pompę skoro orbitol działa a reszta nie. Napisz do użytkownika kosti on sie bardzo dobrze znam na tym.

Edytowany przez klejnus, 06 sierpień 2011 - 22:16.

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 22:22

Fendt 308 LSA problem z hydrauliką Dzięki za pomoc. tez obstawiałem pompę, ale gdyby tak było to już nawet po tych paru dniach by hydraulika nie działała dobrze