Skocz do zawartości

Reklama

Heder opada w Rekordzie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15 odpowiedzi na ten temat

#1 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 12:48

Omłóciłem w tym sezonie około 10ha zboża i nagle zaczął mi opadać heder. Od początku żniw nie opadał w ogóle. Jeśli chodzi o podnoszenie to nawet na gorącym oleju i małych obrotach podnosi bez problemu ale od razu po podniesieniu opada. Co może być przyczyną? Jestem załamany bo wiadomo - żniwa a ja stoję. Prosze o pomoc

#2 Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 12:56

Coś z rozdzielaczem, opada szybko czy powoli?

#3 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 12:58

Opada dość szybko, mniej więcej z taka prędkością, z jaką się podnosi na wolnych obrotach.

#4 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 06 sierpień 2011 - 13:01

Ja bym obstawiał albo rozdzielacz albo siłowniki. ALe stawiałbym na rozdzielacz. Wajcha działa bez problemów? Bo u teścia opadały chyba motowidła i sie okazało ze drążek sie blokował i po prostu rozdzielacz nie był w pozycji neutralnej tylko lekko opuszczał. Sprawdź rozdzielacz i drążki.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#5 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 15:32

Drążki i dźwignia w porządku ale w jaki sposób mogę sprawdzić rozdzielacz?

#6 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 06 sierpień 2011 - 16:08

Szczerze? Nie mam pojęcia. Ja bym sprawdził to w taki sposób ze bym zamienił rozdzielacze i podłączył co innego pod te wyjście. Jeśli efekt byłby taki sam to regeneracja. Ewentualnie rozkręć go i sprawdź uszczelniacze. Może kto inny wymyśli coś?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#7 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 16:17

Podjąłem decyzję, kupuje nowy rozdzielacz, jest to wydatek 900zł ale myślę że warto. W ogóle z tym Rekordem to od początku same problemy. Mam go dopiero pierwszy sezon i coś mi się wydaje że przemęczę nim jakoś te żniwa a potem się pożegnamy. Od początku planowałem kupić coś z claas'ów ale jakos pod wpływem zbliżających się zniw wziąłem bizona. Teraz widzę że to był zły wybór. Dziś postaram się wykręcić stary rozdzielacz o ile przestanie padać, jesli nie to jutro.

#8 michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:43

kupisz classa i możesz mieć jeszcze więcej problemów. Zrobisz raz i będziesz miał spokuj na lata a poza tym częsci są o połowe tańsze

#9 Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:58

Z tymi częściami to pierd**enie kotka za pomocą młotka. My mamy Claasa, na Bizona bym nie zamienił. Części może i droższe, ale pomyśleliście jakiej są jakości?

#10 michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 12:31

Bizon czy class nic wieczne nie jest...

#11 hanssss

hanssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • 13617140

Napisany 07 sierpień 2011 - 13:17

x2
JESTEM MARTIN :)

#12 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 19:14

Znalazłem przyczynę opadania hedera. mianowicie: pod wpływem przegrzania się oleju w układzie hydraulicznym drobnemu zniekształceniu uległa iglica którą widac na zdjęciu. Zamieniłem iglicę w sekcji od podnoszenia hedera z iglicą sekcji od podnoszenia nagarniacza i jest sukces. Teraz heder trzyma a nagarniacz opada. Dało mi to pewność przyczyny. A miałem już kupować nowy rozdzielacz, na początku krzyknęli mi za niego 900zł a teraz okazało się że kosztowałby 1800zł, bo do rekorda droższy. Teraz taki problem... gdzie zdobyć taką nowa iglicę, myślicie że można ją gdzież dokupić? Jest ona plastikowa ale słyszałem że występowały również metalowe. (Iglica to, to zielono-czarne leżące na lewej sekcji). A może ktoś ma taki zepsuty rozdzielacz i odsprzedałby sama iglicę? Proszę o pomoc.
http://www.agrofoto....cz-dwusekcyjny/

#13 kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 19:24

Jesli mieszkasz gdzies niedaleko Krakowa to w Racławicach napewno by takie cos mial albo by wykrecil z starego jakiegos.
Gosciu naprawde jest potentatem wedlug mnie na Małopolske do Bizona ma chyba wszystko jak i nowe jak i uzywane.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#14 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 07:50

hmm... mieszkam w okolicach Warszawy więc raczej w grę wchodzi woj. mazowieckie i łódzkie

#15 tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 13:31

Witam Panowie.

Nie jest to problem z opadaniem hederu, ale z jego krzywizną. Nie będe zakładał nowego tematu tylko napiszę tutaj. Do rzeczy. Zauważyłem, po żniwach po odpięciu hederu że jest on krzywy (prawa strona) i odkręciłem 4 śruby trzymające gardziel i próbowałem go podciągnać w górę ( po zmierzeniu na równej powierzchni jest różnica jakieś 4-5 cm może nie dużo ale troche to razi, wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach.). Po próbie podciągania zaczał jakby rozłazić się na boki płaskownik zaprzestałem podkrecać. Wziąłem długą belke i podniosłem gardziel i zauważyłem dziwny luz. I teraz pytanie jak to naprawić widoczne jest to na zdjęciu, Myślałem żeby tam włożyć jakiś gruby płaskownik ale czy tak można zrobić?

gardziel1.jpg bi.jpg

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#16 Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • 3525774

Napisany 29 wrzesień 2012 - 20:43

Kolego tjun
szczerze to mam taki sam problem ale w Z056 tylko trochę większa roznica u mnie jest
i nie mam pojęcia jak to wyrównać

Edytowany przez Marcin91, 01 październik 2012 - 22:06.
literówki

Zobacz także