Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator potrzebny silnik

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:00

Dominator potrzebny silnik Koledzy może orientujecie gdzie mógłbym dostać silnik do dominatora 88SL? W orginale ma Perkinsa 6.3544PR. Niestety zatarł mi się a żniwa w pełni :( Orientuję się, że powinien pasować (chociaż nie sprawdzałem, jestem 4 godziny po awarii) silnik
Mercedesa OM 352 A, lub OM 366 A i OM 366 LA oraz perkins 1006.60T. Jak macie jakieś rady to bym był wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator potrzebny silnik Dzisiaj, 23:23
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 06 sierpień 2011 - 05:50

Dominator potrzebny silnik Jeżeli miałeś perkinsa 6 120 KM bez turbo to bedzie także pasował silnik Mercedesa OM 352, na allego jest ich kilka cena jakieś 4 tyś zł

#3 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 06 sierpień 2011 - 07:19

Dominator potrzebny silnik Ale na pewno nie będzie pasował silnik Mercedes OM 366LA. Bo to silnik od Megi 204. Wiem bo w tamtym roku wymienialiśmy.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 06 sierpień 2011 - 12:39

Dominator potrzebny silnik Dzięki za porady odnośnie dopasowania silnika. Po porannych oględzinach okazało się że na szczęście to pompa wtryskowa padła.
A wczorajsza ocena zatarcia silnika była spowodowana poranną awarią czujnika ciśnienia oleju (wkręciłem zegar i ciśnienie 5 na wolnych obrotach i ciepłym silniku). Jak zjeżdżałem do domu to zdechł na trasie i próba odpalenia nie dawała efektu (nie kręcił rozrusznikiem). Z racji że padł na zakręcie i śpieszyłem się by go ściągnąć (no i ciemno się robiło) nie zwróciłem uwagi że dźwignia joysticka jest w pozycji do jazdy (tak jak miałem gdy zgasł) a w tej pozycji nie poda prądu na rozrusznik i myślałem że tak motor trzyma (pamiętając o awarii czujnika oleju wcześniej). Ehh mogło być gorzej. Troszkę pośpieszyłem się z wczorajszym wpisem na forum. Silnik Perkins 150km z pompą rotacyjną "zacnej" firmy Lucas ( CAV ). Normalnie bym był wściekły ale podejrzewałem gorszą sytuację więc szczęście w nieszczęściu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 16:13

Dominator potrzebny silnik Dobrze że teraz to wyszło a nie jak byś kupił silnik. Pompe do pompiarza i niech robi, chyba ze się nie da już to trzeba inną.

Dodaj odpowiedź