Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kierownica obraca się ciężko

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:47

Kierownica obraca się ciężko Witam wszystkich,
mam pytanie, może ktoś się orientuje, albo miał taki problem w Reni 110.54 i co można z tym zrobić. Otóż problem polega na tym, że kierownica na wolnych obrotach silnika (710 obr.) obraca się ciężko, a gdy się doda gazu (1000 obr.) zaczyna działać lżej. Zalane jest 60 litrów oleju agrol, pompa działa wydajnie ponieważ podnosi pług lub agregat bardzo szybko. Może już ktoś spotkał się z tym problemem to niech się podzieli? Mogą to być zapchane przewody?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kierownica obraca się ciężko Dzisiaj, 21:43
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:27

Kierownica obraca się ciężko Sprawdź regulator przepływu, najczęstsza usterka, nawet objawy pasują na zacięty regulator
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:34

Kierownica obraca się ciężko Gdzie tego szukać?

#4 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 11:14

Kierownica obraca się ciężko Witam-moim zdaniem spadła wydajność pompy wspomagania(ma ona wyd. 8-10 l/min ,a główna ponad 20 l/min) jeśli z pow Agrolu zużyły się o jakieś 20-30 proc.,to będą takie objawy

#5 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 14:57

Kierownica obraca się ciężko Witam ludzie! co sie czepili tego agrolu? To jest olej hydrauliczno-przekładniowy. Według mnie on musi dzialać niezależnie od marki (moje zdanie. może się myle). Dodam przykład: MIalem kombajn hydraulika zalana luxem. Działało wszystko ok przez 1h. Zlapał temperaturę hydraulika zaczęła szwankować. Wymieniłem na hydrauliczny. Działał bez problemu (lux jest gęściejszy niż hydrauliczny).(mam to samo 95.14 też na małych obrotach ciężko działa, daje gazu i sie tym nie przejmuje). Być może jak kolega wcześniej napisał jest jakiś zawór regulacyjny żeby zwiększyć przepływ.

Edytowany przez maniek0277, 10 sierpień 2011 - 10:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 16:56

Kierownica obraca się ciężko Kolego wszystko się zgadza z tym Agrolem ,ale sprawa polega na tym że w Renatach obroty pompy hydraulicznej są wyższe niż w ciągnikach ,do których on się nadaje w związku z czym w pierwszej fazie do rozgrzania oleju nie smaruje on dobrze panewek pompy powodując jej szybsze zużycie.Wiem to z własnego doświadczenia .W tej chwili moja Renia chodzi na wyłącznie hydraulicznym oleju Jungerrlicha i wszystkie problemy ustąpiły nawet tur chodzi od kopa przy -20 st C .

#7 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:28

Kierownica obraca się ciężko Witam, pisze po takim czasie dopiero. Problem został rozwiązany. Przyczyną był uszkodzony orbitrol. Nowzy zakupiony w agromie założony i kierownica chodzi jak marzenie :-)

Edytowany przez sebaal123, 02 czerwiec 2013 - 14:29.

#8 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:06

Kierownica obraca się ciężko Jeśli można wiedzieć to jaki zakupiłeś ten orbitrol, jakie parametry?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 00:52

Kierownica obraca się ciężko Witam!

Temat można zamknąć ponieważ problem został rozwiązany.

Dziękuję za pomoc. @bobytempelton zawór faktycznie może się zacinać, ale po jego zmianie nie było różnicy, renatakw te pompy mają większą wydajność, maniek0277 agrol faktycznie nie jest zły, Wojtek987 problemem okazał się orbitrol, któremu rozwaliło się uszczelnienie. Mechanizm zakupiony w Agromie za 590zł działa bez problemu. Kierownica obraca się bez problemu "małym paluszkiem" :-)