Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:27

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Witam wszystkich mam problem z moim 3-pekiem ostatnio od jakichś kilku dni po troszku wyganiało mi płyn chłodzący nadmiarem ale uzupełniałem i było wszystko ok ale ze nie było czasu zagladać to się jezdziło, Ale dzisiaj gdy odkręciłem korek i odpaliłem ciągnik to po jakichś ok 30 sek. zaczeło wyganiać płyn i nie wiem co może być tego przyczyną, dodam że ciągnik był zimny. Czy to może być coś nie tak z pompą chłodzącą???? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Dzisiaj, 23:01
  •  

#2 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:52

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 pewnie uszczelka pod głowicą poszła

#3 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:53

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Sprawdź drożność kanałów, wyczyścić układ chłodzenia. Jeżeli to nie pomoże to skłaniam się ku uszczelce pod głowicą. Przyjrzyj się dokładnie jak pali Ci na zimnym silniku, wtedy wykluczysz walnięcie uszczelki pod głowicą.

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:05

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Wykluczyć uszczelkę pod głowicą można jedynie po badaniu ciśnienia sprężania
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:41

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 nie zagotowała ci sie woda w nim ostatnio ja tak kilka razy miałem po trzech dniach uszczelka do wymiany.

#6 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:51

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 @bobytempelton sam dobrze wiesz, że jak ktoś dużo robi perkinsów to nieraz już bez badania aż tak zaawansowanego potrafi wskazać taka usterkę. Zauważ także, że nie wszyscy posiadają takie oprzyrządowanie. Po drugie na walniętą uszczelkę pod głowicą wskazuje wiele innych rzeczy, m.in. charakterystyczny ruch powietrza w filtrze powietrza itd. Ja staram sie pomóc jak mogę, nie twierdzę, że wiem więcej niż Ty, bo tak nie jest. Także chylę czoło przed wiedzą kolegi i pozdrawiam.

#7 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:15

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Bez badania mogę powiedzieć, że to uszczelka pod głowicą poszła. To standard w tych traktorach jeśli chociaż raz był przegrzany (albo poprostu przyszła jej chwila) wywala uszczelkę albo między cylindrem a kanałem wodnym (wtedy właśnie ta sobie woda wylata) albo pomiędzy dwoma cylindrami (charakterystyczne furkanie do filtra powietrza nie pamiętam dokładnie ale chyba najczęściej pomiędzy 2 a 3 cylindrem to się dzieje) oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że to głowica pękła ale to raczej mało prawdopodobne..
A i jeśli będziesz już wymieniał uszczelkę to nie bierz tej padliny miedzianej tylko zainwestuj w porządną uszczelkę (majlepiej taką z paskami sylikonu).

Edytowany przez kokoman0, 05 sierpień 2011 - 23:20.

#8 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 06 sierpień 2011 - 07:05

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Wielkie dzięki za odpowiedzi;) jade do sklepu po częsci i biore się za rozbieranie <_<

A uszczelkę to tylką tą papierową kupuje bo ta miedziana to lipa ;[
Dodam ze uszczelkę ostatnio to rok temu wymieniałem też przed zniwami ;[

#9 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 19:33

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Polecam w takim wypadku planowanie głowicy. Dobrze byłoby też płaszczyznę bloku wyrównać.

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:00

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Każda uszczelka jest dobra jak uśiondzie tuleja to gruba nie pomorze nawet najdrosza nie pomoże zobacz wtryski paliw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 sierpień 2011 - 21:57

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Z tego co pamiętam to w silnikach 3p przy każdej wymianie uszczelki zalecane jest planowanie głowicy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:36

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 @grzesiu508 nie podważam teori uszkodzonej uszczelki, wg mnie miałeś racje bo to pewnie uszczelka bo ten typ tak ma, tylko wychodze z założenia że trzeba być na 100% pewnym zanim coś się rozbierze, a odkręcić wtryskiwacze i zbadać ciśnienie sprężania schodzi pół godziny,a zmienić uszczelke z 5 godzin, objawy pasują też do uszkodzonego termostatu , pękniętej głowicy itd. ale to pewnie uszczelka i proponuje zalożyć tę badziewną uszczelke z tworzywa bez planowania, a jak chcesz na glanc to planowanie +miedziana uszczelka
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share michal912

michal912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Sport, rolnictwo

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:37

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Witam mam takie pytanie otóż w mojej C-360 nie wiem w jaki sposób ale codziennie znika ok 1 litra wody. Moje pytanie jest następujące czy to oznacza coś złego? Dodam że silnik jest 130 godzin po remoncie kapitalnym. Przed remontem była taka sama sytuacja. Pozdrawiam :)

#14 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:43

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Tuleje były wymieniane? Poziom oleju nie podnosi się? Opisz wszystko dokładniej jeśli chcesz żeby ktoś pomógł..

Edytowany przez Bamber310, 07 czerwiec 2015 - 20:43.

#15 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:44

W ciepłe dni woda szybko wyparowuje więc  może tutaj jest przyczyna. Zobacz czy nie przybywa oleju w silniki jak olej przybywa i na dodatek jest siwy to jest problem już woda dostaje się do oleju aha i przede wszystkim trzeba się upewnić czy chłodnica nie przecieka.

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#16 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:53

Raczej nic dobrego to nie znaczy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#17 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:55

Witam mam takie pytanie otóż w mojej C-360 nie wiem w jaki sposób ale codziennie znika ok 1 litra wody. Moje pytanie jest następujące czy to oznacza coś złego? Dodam że silnik jest 130 godzin po remoncie kapitalnym. Przed remontem była taka sama sytuacja. Pozdrawiam :)

Ale jak ubywa.Dolewasz do oporu do samego korka jak jes zimny i potem na drugi dzień brakuje.Jak tak to normalne.Ciecz się rozszerza i musi się wydostać.Rano mają być żeberka zakryte.Jak nie to któraś głowica walnięta i dmucha w układ.

#18 Share michal912

michal912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:01

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Poziom oleju się nie podnosi. Możliwe ,że jest tak jak napisał @balcerek1 ,bo ja codziennie rano dolewam do oporu wody.

#19 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:04

To rano sprawdź czy są zakryte żeberka.Jak tak to jest dobrze.A jeszcze jak masz termostat to sprawdź czy jest drożny otworek w termostacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal912

michal912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:18

Ubytek płynu chłodniczego Ursus C-360 Termostat jest obowiązkowo i on jest drozny bo niedawno był wymieniany. A co do tej chłodnicy to jutro ją sprawdzę. Dzięki za podpowiedzi. :)