Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Lepper


161 odpowiedzi na ten temat

#161 Share StasiekS

StasiekS

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1196 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 15 październik 2012 - 17:45

Andrzej Lepper Ale co Kukiz proponuje? Nic konkretnego. Chce zmiany ordynacji wyborczej a to jest nierealne bo musiałby zmienić Konstytucję. Ludzi trzeba nauczyć myślenia. JOW-y tego nie zrobią, nie nauczą ludzi brania aktywnego udziału w życiu społecznym. Kandydatów na posłów mamy tysiące. I co z tego? Wygrywają Ci sami ale nie z winy Konstytucji tylko samych obywateli którzy z taką łatwością i naiwnością dają sobie wciskać kit. Kukiz niech zamiast próby spełniania marzeń niech weźmie się za rzeczy przyziemne, na które ma jakikolwiek wpływ.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Andrzej Lepper Dzisiaj, 05:15
 •  

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Andrzej Lepper Dzisiaj, 05:15
 •  

#162 Share ereksio

ereksio

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 115 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:pomorze
 • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 15 październik 2012 - 19:23

Andrzej Lepper Do StasiekS.
Moja poprzednia wypowiedź rozmineła sie z Twoją. Bardzo analitycznie traktujesz moje wypowiedzi . Postaram sie w ten sam sposób rozwiać Twoje wątpliwości.
Nic dziwnego w tym że wybrana przez społeczeństwo w JOW-ach grupa posłów jest niesamowicie zróżnicowana . Czego innego potrzebują górale i inne potrzeby maja wielkopolanie , a jeszcze inne Ślązacy i Kaszubi. Dobrze jest kiedy posłowie pamietają o tych potrzebach i pracują nad wspólną polityką ustawodawczą która te wszystkie oczekiwania połączy . Żle jast natomiast , jak piszesz,że 460 posłów zjawia się od początku z 460 interesami. Interes to korzyść, cżęsto korzyść prywatna samego posła , a kiedy indziej właścicieli automatów do gry lub inwestora kolejki linowej w uroczym zakątku Polski.Taki też był XVII wieczny sejm oparty nie o interes Polski lecz interes magnata który posłów opłacał. Jak widać różnica kolosalna . Napisałem również "zgodnie z interesem społecznym i własnym sumieniem", a więc nie wbrew społeczeństwu. Przykład ustawy wydłużającej wiek emerytalny do 67 roku życia jest sprzeczny z interesem społecznym i wynika jedynie z chęci ratowania chorego systemu, materialnego oszukania społeczeństwa i ratowania budżetu kosztem wpłacanych składek. Jest to zły przykład bo w taki sposób można próbować wmawiać ludziom że wogóle nie dostaną rent i emerytur bo przy kolejnej podwyżce wieku emerytalnego tylko nieliczni przekroczą magiczną liczbę 67, 70 a może 75 lat . Przyzwoitość wymaga od rządzących dotrzymywania pewnych reguł gry. Dlatego nie może być w państwie prawa sytuacji , że wpierw ustala się wielotysięczne emerytury SB-kom, ZOMO-wcom, wojskowym generałom, urzędnikom czy nauczycielom, a następnie wmawia się społeczeństwu płacącego składki na emetrytury w/w,że pomimo wydłużenia wieku emerytalnego , emerytury ich samych będą głodowe. Chyba ,że uważasz za normalną milionową odprawę dla dyrektora upadającego zakładu i kilkumiesięczny brak wypłat dla reszty załogi tego zakładu. To jest działanie wbrew społeczeństwu . To tak jakbyś nie wiedzał.
Przywołany problem Grecji jest jak najbardziej aktualny w Polsce. Po pierwsze jest to problem rządów a własciwie banków które sfinansowały zakup broni czołgów i innych zaawansowanych technolgii , greckiemu społeczeństwu niepotrzebnych. To lichwiarskie banki i nieuczciwe rządy europejskich krajów mają problem bo mogą nie otrzymać swoich pieniędzy. Nawoływanie żeby zmniejszyć Grkom pensje i wprowadzić oszczędności skłania sie do tego aby z tych oszczędności zapłacić za te czołgi, broń i usługi fałszywych doradców. Jak myślisz , dlaczego Grecja powinna już dawno zbankrutować ale nic takiego sie nie dzieje? Pojawiają sięza to pomysły. "Wprowadżcie oszczędności a my Wam jeszcze więcej pożyczymy i razem zapłacicie za czołgi". Dopiero później ogłosimy Wasze bankructwo. Co to ma wspólnego z Polską. Otóż ma. Wszystkie obligacje wypuszczone przez rząd Polski znajdują sie w zachodnich bankach. W momencie żądania ich wykupu będziemy w sytuacji identycznej jak Grecy. Zapewne też nam zaproponują kolejną pożyczkę na spłatę starych obligacji i tak bańka rośnie. O ile E.Gierek zostawił Polske z ok.23mld USD długu to dzisiaj taka kwota ledwie starcza na roczne odsetki od naszego długu . Moze nie całkiem ale chodzi mi o istotę sprawy a nie konkretne kwoty.
W/g Ciebie od problemów lokalnych jest samorząd. To dlaczego oświata nawet ta w gminach jest finansowana z budżetu , podobnie jak służba zdrowia, opieka socjalna i inne. Sporo jest spraw lokalnych rozpatrywanych przez centralę.Również wszystkie budżety organizacji społecznych są rozdzielane odgórnie. Pamietam taka akcję " Tysiąc szkół na tysiąclecie państwa Polskiego". Szkoły, lokale lekcyjne to sprawa społeczeństwa lokalnego. A pomysł dotarł z góry.
Gdybyśmy miel oceniać pracę "naszego" przedstawiciela posła jeden raz na cztery lata to była by to ocena chybiona. Płacić przez 4 lata śpiochowi za spanie w sejmowej ławie, płacić jakiemuś grubasowi tylko za to ,że jest pociesznym misiaczkiem z dużym parciem na szkło, płacić takiemu coś co to nie wie czym jest i ma problem z samym( nie wiem może z samą) sobą? Nie, bo kontrola posłów przez społeczeństwo powinna być ciagła przez całą kadencję , a pozytywna ocena i współpraca to pewny wybór na kolejną kadencję. To jest demokracja , podobnie jak demokratyczny jest brak wyboru. Nikt nie może być pewien wyboru. Czy na pewno nikt? Są przecież elity które nie martwią się o wybór, bo dzisiejsza ordynacja chociaż w zawiły sposób, im to gwarantuje.
Myślę ,że twoje zdanie o aktywizacji społeczeństwa też jest błędne czego przykładem jest fakt ,że już raz zebrano ok. 700 000 podpisów na rzecz JOW.
Aktwizacja , działanie i efekty nie są zagwarantowane konstytucją , To zależy od nas samych, a może tylko to zależy od nas w całym tym systemie.
Wg mnie JOW-y to tylko poczatek drogi. Likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów , ujednolicenie przepisów prawa to początek ogromu spraw którym należy sie przyjrzeć , zwłaszcza w dobie kryzysu gdy mamy problem jak zapłacić za czołgi ,samoloty i obligacje..

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Wiejskie wesele – jak wygląda i ile kosztuje? zobacz »