Skocz do zawartości

Zdjęcie

dominator 98sl maxi

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 07:00

dominator 98sl maxi witam

prosze o pomoc. podczas koszeni zapala mi sie kontrolna- czerwona strzałka- kontrolka znajduje sie pod tym glownym zegarem po prawej stronie przy kontrolce z czerwonym wykrzyknikiem. w pierwszy dzie koszenia było dobrze a na drugi juz od poczatku sie swiecila.(swieci sie tylko podczas pracy) drugi dzien kosiłem z ta kontrolka i wszystko bylo ok ale ta strzałka spac mi nie daje.
prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dominator 98sl maxi Dzisiaj, 19:06
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 09:07

dominator 98sl maxi Nie jestem expertem ,ale gdy masz 70% zbiornika to słyszysz jakiś dzwięk??? jezeli nie słyszysz to znaczy ze masz wyłaczony głosnik i ta kontrolka informuje Cie o tym zdarzeniu.... na bocznym panelu powinieneś miec taki gumowy malutki czarny wyłacznik , gby ten wykrzyknik Ci sie zapali wciskasz ten guziczek :) a wykrzyknik przestaje mrygac:)

#3 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 05:52

dominator 98sl maxi ale mnie nie chodzi o ten wykrzyknik tylko o czerwona strzałke przy tym wykrzykniku. dokladnie sie przyjrzalem i czasem zapala sie tez i podczas transportu. a jak mam 70% zbiornika to bzyczek nie daje zadnego znaku tylko zapala sie na prawym pulpicie zielona lampka. i raczej poziom ziarna w zbiorniku nie ma z tym nic wspolnego. zobacz w swojej instrukcji obslugi co ona oznacza bo w mojej tego niema.
pozdrawiam

#4 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:03

dominator 98sl maxi zobacz w instrukcji co znaczy ta kontrolka, ale moze to byc czujnik od filtra powietrza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:23

dominator 98sl maxi o ile dobrze pamietam to od filtra powietrza to jest inna kontrolka.

przyjrzałem sie dla tego tematu i tak:
-na dole glownego zegara jest wykrzyknik -czerwony- czyli alarm- zapala sie gdy sa za male obroty na podajnikach itp...
-i obok niego po obu stronach sa czerwone strzałki (najzwyklejsze strzałki bez zadnych dodatkowych udziwnien i sumboli) po lewej stronie jest strzałka w lewo a po prawej w prawo
-mnie pali sie strzałka w prawo.
- raz podczas pracy raz podczas transportu a po maszynie zadnego znaku ze moze byc cos nie tak...
-posiadam instrukcje obsługi i niby od mojego modelu kombajna(98sl maxi 91') ale w tym miejscu opisane sa zupełnie inne kontrolki, moze mam inny jakis wypust nowszy lub starszy...
- lecz mysle ze wsrod tylu forumowiczow na Agrofoto jest choc jeden, ktory posiada taki kombajn i instrukcje do niego... ...ipo problemie
- wydaje mi sie ze kiedys byl taki temat na forum na temat tej strzałki lecz przekopałem wszystko i nic...
- moze w sieczkarniach claasa jest cos podobnego...
-moze to jest cos dotyczace hydrostatu????

prosze o pomoc
pozdrawiam

#6 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 07:36

dominator 98sl maxi Może ktoś zrobić zdjęcie gdzie jest włącznik głośniczka? Bo u mnie nawet jak zapali się kontrolka od zbyt małych obrotów podajników to nie ma żadnego dźwięku.

#7 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 13 sierpień 2011 - 14:03

dominator 98sl maxi Kolego wedle instrukcji są to kontrolki: wskaźnik kierowania lewy/prawy (tylko maszyny do ryżu) nie jestem pewny czy w maszynach wyposażonych w Claas autopilot (maszyny z zespołem żniwnym do kukurydzy) kontrolki również za to odpowiadają. Jeżeli latasz ze zwykłym hederem i nie posiadasz pokręteł odpowiedzialnych za Claas autopilot (na lewo od dźwigni zmiany biegów) olej tą lampkę. Może błąd jest w zegarze i zapala ci się przypadkowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lovo85

lovo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 06:22

dominator 98sl maxi moze masz i racje... albo poczekamy jak cos padnie do konca... pozdrawiam...