Skocz do zawartości

Zdjęcie

Za szybki nagarniacz

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 sierpień 2011 - 05:49

Za szybki nagarniacz Junkers skoro twierdzisz że wymiana paska jest dla ciebie trudniejszym zadaniem niz rozkręcenie pół kombajna i wprowadzanie swoich "usprawnień" to rozkręcaj - efekt bedzie taki że za pare dni pojedziesz do Agromy po pasek

W paskach klinowych napęd przenoszony jest przez krawędzie boczne i jeśli pasek zużył się na szerokosci wtedy w jedno koło będzie się on "wrzynał" głębiej niż powinien czyli średnica koła pasowego będzie mniejsza co przekłada się na wyższe obroty twojego nagarniacza - proste - jak wymienisz pasek wszystko wróci do normy - sama długość pasa to nie wszystko
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Za szybki nagarniacz Dzisiaj, 09:40
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:34

Za szybki nagarniacz Piszesz, że jedno koło ale pasek jednakowo chodzi po dwóch kołach przekładni, no i to jest pas klinowy nie płaski więc wiadome że robocze są tylko brzegi, ale jak będzie trzeba to kupię i pas, bo tak jest ciężko robić.

Tak jak powiedziałem wcześniej - muszę zobaczyć inne kombajny jak są urządzone, mój jest z skr-u więc może coś jest zamienione, o efektach na pewno napiszę.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 23:46

Za szybki nagarniacz Panowie grubość paska jest nie ważna, w miarę zużywania paska dociaga sie śruby na dolnym kole aby pasek był na najszybszych obrotach równo z zewnętrzną średnicą dolnego koła pasowego i tyle, jedyne co ważne przy zmianie obrotów to aby pas klinowy pracował na całym zakresie obrotów przekładni bezstopniowej, przy przeliczaniu obrotów ważna jest średnica na której pracuje pas koła napędzającego i odbierającego, nie grubość pasa , jutro wrzuce foty jak jest u mnie pas mam wyłechtany strasznie i nie ma to wpływu na prawidłową pracę

Edytowany przez bobytempelton, 11 sierpień 2011 - 23:48.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#24 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 08:41

Za szybki nagarniacz Tak grubość nie ważna @bobytempelton , oczywiście tylko powiedz mi czy jak pasek jest węższy to automatycznie siłownik docisku talerza wyciśnie się więcej ?????? A najbardziej dociśnięta tarcza to najniższe obroty :).

Po co zakładać temat, pytać się, absorbować innych swym problemem - ktoś podaje receptę gotową, a tu patrzysz ktoś nie szuka rozwiązania problemu tylko potwierdzenia jakiejś dziwnej teorii ;).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 08:59

Za szybki nagarniacz Junkers pisał że pas pracuje w całym zakresie talerzy, w miare zużywania się pasa dociąga się 3 śruby 17mm na szpilkach na dolnym kole tak aby pas na najszybszych obrotach był równo z zewnętrzną średnicą talerzy dolnego koła i ma chodzić, jeżeli to jest zbyt trudne dla ciebie i nie pojmujesz to kupuj co 2 lata nowe pasy
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:08

Za szybki nagarniacz I wszystko w temacie @bobytempelton nic dodać nic ująć.

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 22:49

Za szybki nagarniacz @bobytempelton widzę że to dla Ciebie jest zbyt trudne :).

Napiszę jeszcze raz: oczywiście że ustawisz to śrubami ale najniższe obroty to maksymalne wysunięty siłownik, i jak masz pas zużyty to tego nie osiągniesz bo braknie Ci te 3mm wysuwu siłownika.

Wiem że i tak tego nie pojmiesz :) i wiem że masz ogromne doświadczenie ale tu się jednak mylisz. Bo likwiduje się PRZYCZYNĘ nie SKUTEK.

I później sie dziwią że nikt poważny głosu w dyskusjach nie zabiera, pojęcia nie ma a będzie się jeżył :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 sierpień 2011 - 23:35

Za szybki nagarniacz @deer - nikt sie nie udziela bo jak podałeś prosty sposób zlikwidowania problemu to cie olali nawet jak cie poparłem - poprostu jeden z drugim musi najpierw sam rozebrać pół kombajna i stracić pare tysiecy na jakieś idiotyczne poprawianie fabryki zamiast wydac góra stówę i założyć nowy pas w pół godziny - ręce opadają
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 sierpień 2011 - 20:50

Za szybki nagarniacz

@bobytempelton widzę że to dla Ciebie jest zbyt trudne :).

Napiszę jeszcze raz: oczywiście że ustawisz to śrubami ale najniższe obroty to maksymalne wysunięty siłownik, i jak masz pas zużyty to tego nie osiągniesz bo braknie Ci te 3mm wysuwu siłownika.

Wiem że i tak tego nie pojmiesz :) i wiem że masz ogromne doświadczenie ale tu się jednak mylisz. Bo likwiduje się PRZYCZYNĘ nie SKUTEK.

I później sie dziwią że nikt poważny głosu w dyskusjach nie zabiera, pojęcia nie ma a będzie się jeżył :).

Kolego co Ty za bzdury wypisujesz to się w pale nie mieści, ten siłownik jest jednostronnego działania i akurat do najniższych obrotów nie ma nic wspólnego bo cofnie olej i talerze się rozejdą a sprężyny na kole napędzanym wypchną go do góry i w tedy masz wolne obroty i jak cofa olej to właśnie napięcie sprężyn w tym pomaga. Jak zwiększasz obroty to siłownik ściska koła napędzające i pokonując opór sprężyn koła napędzanego w ciska pas w środek koła a wypycha na napędzającym. Przy obrotach 20-40 / min to ten pas prędzej rozleci niż Ci się wytrze 3mm. I jak się nie znasz to nie mów że inni też się nie znają. ;[ OJ @ MECHANIZATOR ręce opadają

#30 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 10:43

Za szybki nagarniacz @MAT912 ile godzin przepracowałeś samodzielnie na Z056 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2011 - 14:22

Za szybki nagarniacz Wystarczająco dużo ażeby się na nim mało wiele znać. ;)

#32 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 17:21

Za szybki nagarniacz Tak myślałem, siedziałeś na kombajnie tylko w roli pasażera :).

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:11

Za szybki nagarniacz Słuchaj nie bądź przemądrzały, chyba mówisz o sobie bo byś takich bzdur nie pisał ;[ najpierw prowokujesz @bobytempeltona do kłótni a teraz mnie, chyba będziesz musiał sobie walnąć %%

Edytowany przez MAT912, 18 sierpień 2011 - 20:35.

#34 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:52

Za szybki nagarniacz Oj dobra to namówcie junkersa do zmiany pasa i już , jutro jak mi będzie internet chodził bo mam ostatnio z tym problemy to wrzuce zdjęcie mojego wyciętego pasa jak jest ustawiony, a tak poza tym w miare zużywania się pasa powinno brakować szybkich obrotów, jestem wytyrany po całym dniu i nie myśle ale tak mi się wydaje

#35 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 21:47

Za szybki nagarniacz Kilka dni temu rozmawiałem z kolegą na temat właśnie nagarniacza, może sobie ustawić tak prędkość że jest DUŻO wolniejsza od prędkości jazdy, i przypominam u mnie najwolniejsze ustawienie jest DUŻO szybsze niż najwolniejsza prędkość jazdy, dlatego starcie paska o te jedyne nic nie znaczące 2mm nie dawało by aż takiego efektu. Przekładnia jest sprawna na 100%, pasek napięty właściwie. Żniwa zakończyłem jakiś tydzień temu ale nie zostawię tego do przyszłego roku tylko chce się z tym uporać na dniach i mieć to z głowy.

Zrobię zdjęcie hederu z lewej strony z ukosa od tyłu to coś się może rozjaśni i porównacie coś ze swoimi bizonami żeby nie wróżyć na ślepo. I nie ma powodu do kłótni, zaczynam mieć wyrzuty sumienia przez ten temat :huh:

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2011 - 22:00

Za szybki nagarniacz Wolne obroty to mały obwód koła napędzającego, tzn pas wciśnięty głęboko w kole napędzającym czyli siłownik wysunięty.Im bardziej zużyty pas tym mniej musi się wysunąć, może za to zabraknąć regulacji w kierunku szybkich obrotów.
Tak jak mówi @bobytempelton węższy pas działa na korzyść wolnych obrotów.

Tak grubość nie ważna @bobytempelton , oczywiście tylko powiedz mi czy jak pasek jest węższy to automatycznie siłownik docisku talerza wyciśnie się więcej ?????? A najbardziej dociśnięta tarcza to najniższe obroty :).

Najniższe obroty to najbardziej wyciśnięta tarcza koła napędzającego.

#37 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 16:15

Za szybki nagarniacz Interesujący temat.Właśnie w tym roku zauważyłem że motowidła w moim bizonku kręcą się jakoś szybciej a przecież żadnego koła nie zmieniałem pas też pamięta fabrykę .I rzeczywiście jest już wąski i nie wychodzi na "zewnątrz" górnego koła i to musi być przyczyna.
Szerokość pasa zmierzyłem i jest 30mm

Edytowany przez krzysztofz14, 19 sierpień 2011 - 19:48.

#38 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:30

Za szybki nagarniacz Chciałem aby wstawić zdjęcie, o którym mówiłem wcześniej dla porównania

http://www.fotosik.p...0a4cae1673.html

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#39 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:54

Za szybki nagarniacz @junkers twoje zdjęcie zmobilizowało mnie i poszedłem sprawdzic do siebie po ciemku z latarką i wg. mnie masz za duże koło zębate napędu przekładni bestopniowej nagarniacza, to małe na wałku od targańca, u mnie ma 14 zębów, choć mogę się mylić bo to zdjęcie całości nie tego koła zębatego, a swoje zdjęcie wstawie w najbliższym czasie , bo jestem tak zarobiony , że jeżdze z pustymi taczkami bo nie mam czasu się załadować :lol: ,
\i panowie deer i mechanizator mój pas ma szerokość 27mm, jest totalnie wycięty, ostatnio już motowidła stawały bo pas był lużny, docisnąłem talerze tak że doszły do siebie, a pasu brakuje jakieś 5mm do zewnętrznej średnicy koła, , także nie ma to nic wspólnego z wolnymi obrotami, brakuje mi raczej wysokich co mnie drażniło w ostatnich kilku dniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:41

Za szybki nagarniacz Dzięki za sprawdzenie, byłem teraz zobaczyć i też po ciemku przy lampce, policzyłem że jest u mnie 15 zębów na zębatce na wałku targańca, liczyłem 5 razy, jak będę np. w agromie to spytam się o zębatkę i policzę ile ma zębów, jak będzie 14 to biorę i zakładam. Ale jeden ząbek i taka różnica by była, aż niemożliwe.

Czyli jeśli masz tak wydarty pasek i brakuje ci szybkich obrotów to wniosek taki, że im węższy tym mniej obrotów. Wymień pasek, albo dociągnij trochę te sprężyny po równo na górnym kole żeby się nie ślizgał. U mnie ślizga się na tym małym kole co idzie z boku ten długi pas, ale to napinacz.

A jeszcze pytanie nie wpada ci ten pasek na śruby dolnego koła skoro taki wąski?? bo u mnie jest tylko 2mm węższy od oryginału i już musiałem ograniczyć wysów tłoka tymi 3 śrubami żeby nie patrzeć na pasek czy się nie wrzyna na te właśnie śruby i nie szarpie.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330