Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schemat biegów

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz0611

Tomasz0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 09:08

Schemat biegów R 4 2

1 3
5312 ma chyba taki sam jak 5314 a więc po lewo u góry R pod spodem 1 pomiędzy R a 2 jest 4 a pod 2 jest 3

R 3 2

1 4

chyba chodziło ci o 3512 a one mają takie same jak 4512 o ile sie nie mylę a wygląda to tak R po lewo u góry pod nim 1 pomiędzy 2 a R jest 3 a pod 2 jest 4
właściwy układ jest nad podpisem
układ co podał zetorek jest chyba do 4512 i 3514 bo mój 5314 ma inny a ma taką samą skrzynię jak 5312 o ile się nie mylę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Schemat biegów Dzisiaj, 04:45
  •  

#42 Share lop16

lop16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 11:05

Schemat biegów R 3 2
1- - 4

L
:
H

#43 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 18:38

Schemat biegów Są różne rodzaje chyba tych rozmieszczeń i można chyba sobie wybrac ale pewny nie jestem :D

R 3 2
1 4

R 4 2 ten układ ma być szybszy
1 3

Ale jak kupujesz nowego to weź z skrzynią 12/4 ma synchronizacje

EDIT : w pierwszej szkrzyni 4 ma być pod 2 , a wdrugiej 3 pod 2 , gdy zapisuje posta to sie przestawia :)

#44 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:40

Schemat biegów niedawno zakupiłem ten ciągnik i jechałem nim ostatnio 10km trasą i czy przełączanie biegów z 2 na 4 jest nieprawidłowe??? sprzęgło wciśnięte opór o 4 niestety zgrzytała?? nie patrzyłem jak z 3 na 4 niestety. czy są jakieś inne błędy które mogę popełniać że jest zgrzyt??? jechałem asfaltem z agregatem więc chyba mogę niektóre biegi omijać?? czy jednak nie???

mam mały problem z podnośnikiem a mianowicie podnosi do góry ładnie a jeśli nacisne sprzęgło i właczam bieg to przez czas gdy jest wciśnęte sprzęgło podnośnik opada. Ale też nie zawsze. czasami jest wszystko ok. moim zdaniem nie umiem urzydkować tego podnośnika po prostu. są 2 wajchy. jedna od podnoszenia jedna od regulacji podnośnika. jak trzeba je ustawiać żeby było wszystko ok?? orientuje się ktoś????????

#45 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 13:41

Schemat biegów Tą wajchą od błotnika ustaw sobie wysokość na jaką chcesz żeby Ci podnosił podnośnik,tą drugą opuszczaj,podnoś i dostosuj np.głębokość pracy maszyny...A co do biegów to lepiej jakbyś wrzucał je po kolei:)A zgrzytało Ci dlatego że za szybko wrzucałeś,nawet z 3 na 4 Ci zazgrzyta.

#46 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 17:23

Schemat biegów a czemu po ściśnięciu sprzęgła czasami podnośnik po woli opuszcza?? podniosę do góry wciskam sprzęgło żeby włączyć bieg a podnośnik lekko opada w dół, gdy puszczam sprzęgło automatycznie idzie do góry podnośnik, coś źle mam ustawione?? bo to nie zawsze, na początku myślałem że jak ustawie "transport" to jest ok ale ostatnio zauważyłem że chyba wtedy jest ok gdy jest na pograniczu "transport" "stały wydatek". Wie ktoś jak to powinno być ustawiane???????

#47 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:40

Schemat biegów Wrzucaj biegi po kolei, i gdyby dalej były problemy ze zgrzytaniem to wrzucaj biegi na "dwa razy" czyli wysprzeglasz wrzucasz luz ponownie wysprzeglasz wrzucasz bieg. Tym sposobem nawet ani jednego zgrzytu nie powinienes usłyszeć ;)

#48 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:01

Schemat biegów Żadne wrzucanie biegów na dwa razy tylko trzeba zlikwidować luzy skrzyni biegów przede wszystkim luz wałka sprzęgłowego,po usunięciu tego luzu biegi będą wchodzić bez żadnych zgrzytów temat przerobiony w setkach skrzyń,odnośnie opadania podnośnika przy wciśniętym sprzęgle wskazuje na pompę do remontu

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#49 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 05:50

Schemat biegów ile mth ma ten ciągnik i który rok??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 01 kwiecień 2011 - 07:32

Schemat biegów z tymi biegami to chyba we wszystkich ursusach tak jest ja mam 2812 i 3512 i tak samo zgrzytają tak wiec tym sie nie przejmuj
ASOGCURSUS tych pomp sie nie remątuje !!! trzeba zmienic uszczelniacze na siłowniku i po problemie

Edytowany przez ZUCH1234, 01 kwiecień 2011 - 07:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawlored

pawlored

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:41

Schemat biegów Witam! Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj jeśli można. Moje problemy z 4512 polegają na tym ze podnośnik bardzo wolno opuszcza mniejszy ciężar, nieco szybciej większy ale ciągle za wolno, zmiana szybkości reakcji nie pomaga. Drugi problem to, ze przy większym obciążeniu podnośnika coś tak jakby w środku stukało - klepotało. Wcześniej robiło się tak na rozgrzanym oleju teraz po wymianie pierścieni w podnośniku przez mechanika tak jakby cały czas klepotalo przy większym obciążeniu. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam!

#52 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 00:05

Schemat biegów jakie wymiany uszczelek itd???????????????? Jedno pytanie czy któryś z Panów co się wypowiadał miał chodz przez rok ten ciągnik??????? z podnośnikiem to jest sprawa odpowiedniej regulacji po prostu. a co do biegów to ja po prostu źle je zmieniam bo ojcu ani raz nic nie zgrzytnie. myślałem że może coś się dowiem co robie źle, wkońcu net to raczej młodzi ludzie (bez obrazy dla starszych) ale część komentarzy takich jak u mechanika jak się z czym pojdzie, litania co do wymiany. Prosił bym o wypowiedzi osób które chodz rok miały taki ciągnik. z góry dzięki. a ciągnik rok 93, 30 tyś motogodzin, kupiony więc może nie autentyczne ale opony zmieniłem bo wytarte miał orginalne a tak to "nic nie stuka nic nie puka"

#53 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 04 sierpień 2011 - 20:35

Schemat biegów Witam chcaiłbym was prosic żebyście mi napisali rozkład biegów ursus 2812>?

#54 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:45

Schemat biegów Jedna wajcha:
R 3 2
1 - 4

druga
L
?
H

tam gdzie jest ,,?'' powinna byc jakas litera, nie pamietam dokładnie jaka, ale chyba S. L oznacza wolne, H szybkie

Edytowany przez DrJoint, 04 sierpień 2011 - 21:46.

#55 Share DamianoC360

DamianoC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:42

Schemat biegów dokładnie jak napisał kolega wyżej ^^^

#56 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 19:52

Schemat biegów Dla uzupełnienia, cały schemat skrzyni biegów znajduje się na dźwigniach zmiany biegów w tym ciągniku...

#57 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:56

Schemat biegów @kris14 ja bym za bardzo nie wierzył w schemat na dźwigni, bo to różnie bywa. Dla przykładu u mnie w MF 255 (wzięty spod stempla z Agromy w 89r.) jest zamieniona 3 z 4.

#58 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 10:25

Schemat biegów Czyli ten twój ma gałkę od szybkiej skrzyni :P

#59 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 17:08

Schemat biegów Aż tak się nie obeznaję w tym temacie, ale skrzynię ma normalną, więc nie wiem co w fabryce odwalili. Zawsze to coś wiecej wiedzy o MF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 styczeń 2012 - 10:45

Schemat biegów Witam

Chce wymienić wałek sprzęgłowy od pierwszego stopnia w mf 255 bo frez jest już mocno wytarty. Mój problem polega na tym że nie wiem jak go wyciągnąć... Drugi stopień już mam wyciągnięty. Widać koła zębate i właśnie jedno z nich trzyma ten wałek... Nieco niżej jest też jakiś wałek osadzony na takim dużym łożysku zabezpieczony dwoma segierami, małym i dużym. Czy jak ściągne ten mały to uda się cofnąć ten wałek żeby koło opadło troche niżej,żebym mógł wyciągnąć ten wałek??? czy te wszystkie "wnętrzności" nie rozpadną się? Nie chce później znowu się zastanawiać nad składaniem skrzyni...
Robił to ktoś już kiedyś? Jak tak to proszę o pomoc bo w żądnej książce nie jest to tak idealnie rozrysowane...

Pozdrawiam
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.