Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schemat biegów

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2007 - 13:40

Schemat biegów Nie tylko zabespiecza ale jak pada akumulator i nie daje rady kręcic rozrusznikiem to z rozłączonym reduktorem i bez sprzęgła ( oczywiście opuszczonym podnośnikiem) jeszcze zapali, to samo tyczy się odpalania zimą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Schemat biegów Dzisiaj, 01:45
  •  

#22 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:41

Schemat biegów Wie ktoś może jak? lub co trzeba rozłączyć? w na skrzyni biegów w U 3512 aby nie trzeba było przy każdym odpalaniu przełączać dźwigni reduktora L-S-H na S a tylko na biegach nastawiać "luz"

#23 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:50

Schemat biegów Prosta sprawa, obczaić musisz za kolumną kierowniczą nad obudową sprzęgła na samym początku skrzyni biegów są podłączone 2 żółte chyba kabelki do skrzyni biegów, odłączyć od skrzyni i połączyć ze sobą zailozować i po sprawie

#24 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:55

Schemat biegów A po co to przerabiać? przecież tak jest dobrze i mniejsze ryzyko że np: dziecko odpali ciągnik

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2007 - 19:59

Schemat biegów

A po co to przerabiać? przecież tak jest dobrze i mniejsze ryzyko że np: dziecko odpali ciągnik

U mnie jest odłączony i wygodniej się robi. Jak się nie pilnuje dziecka to może sobie zrobić krzywdę na 100 innych sposobów.

#26 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:04

Schemat biegów

U mnie jest odłączony i wygodniej się robi. Jak się nie pilnuje dziecka to może sobie zrobić krzywdę na 100 innych sposobów.

popieram, jak sie uważa to nikomu nic sie nie stanie, też to odłączyłem bo mnie denerwowało
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:14

Schemat biegów U mnie aktualnie to jedyny działający element elektryczny oprócz klaksonu :P psuć go nie mam zamiaru, chyba że sam sie popsuje :D

#28 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:17

Schemat biegów

U mnie aktualnie to jedyny działający element elektryczny oprócz klaksonu :P psuć go nie mam zamiaru, chyba że sam sie popsuje :D

A u mnie był popsuty od nowości, ma to swoją zaletę taką ze dużo lżej kreci rozrusznik na rozłączonym reduktorze bez wciśniętego sprzegła ( dużo lżej!) minus to paskudnie się załącza tak szarpie tą dzwignią a jest krótka :angry:

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:57

Schemat biegów

A u mnie był popsuty od nowości, ma to swoją zaletę taką ze dużo lżej kreci rozrusznik na rozłączonym reduktorze bez wciśniętego sprzegła ( dużo lżej!) minus to paskudnie się załącza tak szarpie tą dzwignią a jest krótka :angry:

U mnie leciutko, dwoma palcami można przestawiać (w MF 255)

#30 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:59

Schemat biegów U nie też leciutko chodzi w 3512 niema wcale problemów tylko czasami jak sie zablokują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:27

Schemat biegów zablokują się?? jak często??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#32 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:36

Schemat biegów Czasami jak sie źle bieg wrzuci u wejdą dwa (np: trójka i wsteczny) na raz jak raz ojciec przy koszeniu łąki zablokował i nie mógł odblokować to wracał od tyłu do domu z kosiarką :P
Mam jeszcze jeden problem z biegami z lewej strony wylazł taki drut około 3cm jak go się wyjmie to nie ma wcale biegów skąd on wyłazi??????

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 14:15

Schemat biegów nie wiem o jaki drut chodzi.
wsteczny i 1 oraz 2 i 4 sie bardzo łatwo rozkleszcza. 10 sekund nie licząc czasu na odkręcenie korka wlewu oleju :P
3 musiał bym sprawdzić bo nigdy nie rozkleszczłem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#34 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 14:27

Schemat biegów

nie wiem o jaki drut chodzi.
wsteczny i 1 oraz 2 i 4 sie bardzo łatwo rozkleszcza. 10 sekund nie licząc czasu na odkręcenie korka wlewu oleju :P
3 musiał bym sprawdzić bo nigdy nie rozkleszczłem.

Z lewej strony ze skrzyni wystaje wystaje przy dźwigni na dole jest ta guma co przykrywa gałkę a dole i z stamtąd wystaje nie wiem skąd on fam sie wziął
Odblokować 1,2,4 i wsteczny to łatwo jakiś drut i odblokowane ale jak na 3 zablokowało to było trudno odblokować
Postaram sie niedługo zrobić zdjęcie tego drutu

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2007 - 15:35

Schemat biegów Ten bolec utrzymuje dźwignię zmiany biegów i ogranicza jej ruchy. Ja nieraz wyjmuje go do odblokowywania skrzyni biegów. Wystarczy wtedy dźwignią odpowiednio przestawić wodzik, ale to wymaga pewnej wprawy.

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:38

Schemat biegów Chyba chodzi o bolec który przestrzela dźwignie. Zaklep go lekko z obu stron i nie będzie wyłaził. Jeśli kleszczą sie Wam biegi to wymieńcie wajche, zobaczycie że pomoże.

#37 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:49

Schemat biegów

Chyba chodzi o bolec który przestrzela dźwignie. Zaklep go lekko z obu stron i nie będzie wyłaził. Jeśli kleszczą sie Wam biegi to wymieńcie wajche, zobaczycie że pomoże.

Tak często się nie kleszcza raz na miesiącu przyciagłym użytku ale ten bolec mnie denerwuje bo przy zmianie biegu wyłazi trzeba go ciągle wsuwać bo wyłazi :P

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 16:59

Schemat biegów jakieś 3 lata temu prasowałem facetowi słomę. Ma on MF255 i podczas wożenia tej słomy zakleszczył mu się dopiero pierwszy raz.

bullet_black.png

#39 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 23 styczeń 2009 - 08:41

Schemat biegów Mam do was pytanie jaki uklad biegow ma 4512 ,3521 i 5312

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2009 - 09:06

Schemat biegów Chodzi ci o rozmieszczenie biegów? W lewo i do dołu 1,do góry R, w prawo i do góry 2, do dołu 4, pomiędzy R a 2 znajduję się 3