Polecane posty

pawlored    1

Witam! Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj jeśli można. Moje problemy z 4512 polegają na tym ze podnośnik bardzo wolno opuszcza mniejszy ciężar, nieco szybciej większy ale ciągle za wolno, zmiana szybkości reakcji nie pomaga. Drugi problem to, ze przy większym obciążeniu podnośnika coś tak jakby w środku stukało - klepotało. Wcześniej robiło się tak na rozgrzanym oleju teraz po wymianie pierścieni w podnośniku przez mechanika tak jakby cały czas klepotalo przy większym obciążeniu. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

jakie wymiany uszczelek itd???????????????? Jedno pytanie czy któryś z Panów co się wypowiadał miał chodz przez rok ten ciągnik??????? z podnośnikiem to jest sprawa odpowiedniej regulacji po prostu. a co do biegów to ja po prostu źle je zmieniam bo ojcu ani raz nic nie zgrzytnie. myślałem że może coś się dowiem co robie źle, wkońcu net to raczej młodzi ludzie (bez obrazy dla starszych) ale część komentarzy takich jak u mechanika jak się z czym pojdzie, litania co do wymiany. Prosił bym o wypowiedzi osób które chodz rok miały taki ciągnik. z góry dzięki. a ciągnik rok 93, 30 tyś motogodzin, kupiony więc może nie autentyczne ale opony zmieniłem bo wytarte miał orginalne a tak to "nic nie stuka nic nie puka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

Jedna wajcha:

R 3 2

1 - 4

 

druga

L

?

H

 

 

tam gdzie jest ,,?'' powinna byc jakas litera, nie pamietam dokładnie jaka, ale chyba S. L oznacza wolne, H szybkie

Edytowano przez DrJoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dla uzupełnienia, cały schemat skrzyni biegów znajduje się na dźwigniach zmiany biegów w tym ciągniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

@kris14 ja bym za bardzo nie wierzył w schemat na dźwigni, bo to różnie bywa. Dla przykładu u mnie w MF 255 (wzięty spod stempla z Agromy w 89r.) jest zamieniona 3 z 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Aż tak się nie obeznaję w tym temacie, ale skrzynię ma normalną, więc nie wiem co w fabryce odwalili. Zawsze to coś wiecej wiedzy o MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam

 

Chce wymienić wałek sprzęgłowy od pierwszego stopnia w mf 255 bo frez jest już mocno wytarty. Mój problem polega na tym że nie wiem jak go wyciągnąć... Drugi stopień już mam wyciągnięty. Widać koła zębate i właśnie jedno z nich trzyma ten wałek... Nieco niżej jest też jakiś wałek osadzony na takim dużym łożysku zabezpieczony dwoma segierami, małym i dużym. Czy jak ściągne ten mały to uda się cofnąć ten wałek żeby koło opadło troche niżej,żebym mógł wyciągnąć ten wałek??? czy te wszystkie "wnętrzności" nie rozpadną się? Nie chce później znowu się zastanawiać nad składaniem skrzyni...

Robił to ktoś już kiedyś? Jak tak to proszę o pomoc bo w żądnej książce nie jest to tak idealnie rozrysowane...

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj