kluch369

skąd one są?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ferguson235    0
Ursus- Polska

Crystal- Polska

Farmer- Polska

 

 

To polska prudukowala 3 Marki ciągnikow ? oczywiscie Ursus to prudukcja polska ale pozostale ? byly one skladane w polsce a częsci z zagranicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
CNH to Amerykański koncern, a mają fabryki na całym świecie !!! Dodam również, że koncern CNH należy do FIATA. New Holland powstał w USA :huh:

 

CNH to austriacki koncern, skąd ci przyszło do głowy że to amerykański koncern ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Historia MF jest dosyć złożona, zaczęło się od firmy Massey- Harris( powstała przed 1930r) i firmy Ferguson(192x?), obie firmy połączyły się chyba w 1962 roku.Obecnie MF nie ma fabryki w Anglii ( fabrykę w Coventry zamknięto w 1994), w Europie jedyna fabryka jest w Beauvais we Francji :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Jd-Ameryka

Case-Ameryka

Nie ma kraju Ameryka, ale USA jest :P

 

Ja w głowie miałem wbite, że MF jest made in USA. Nie wiem dlaczego tak myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30
To polska prudukowala 3 Marki ciągnikow ? oczywiscie Ursus to prudukcja polska ale pozostale ? byly one skladane w polsce a częsci z zagranicy ?

 

 

tu trzeba jeszcze dodac farmtracka bo też polski składak z zagranicznych części, pronar w sumie też, a ślązak to też chyba polskie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
CNH to austriacki koncern, skąd ci przyszło do głowy że to amerykański koncern :(

 

Masz na to papiery??? :(


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

NH jest raczej włoski(Fiat ma coś z NH, a Fiat jest włoski)..., Ford jest Amerykoński potem cos pokumali z NH i Forda już nie ma(na początku były ciągniki Ford NH), także rodowite NH jest włoskie..., jeszcze na tych najstarszych kańciastych NH pisze Made in Italy..

Edit: do spółki przyłączył sie jeszcze Fiat Agri, a te stare NH są takie same jak Fiat Agri tylko, że są niebieskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja gdzieś przeczytałem że New Holland zapoczątkował w USA i swą nazwę wziął od nazwy misteczka w którym znajdowała się fabryka.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Claas -Le Mans Francja& Westfalia Niemcy

McCormick-Doncaster Wielka Brytania

John Deere -Mannheim Niemcy

Fendt-Marktoberdorf Niemcy

Kirovetz-Sankt Petersburg Rosja

Zetor-Brno Czechy

Jcb-Staffordshire Wielka Brytania

Renault-Le Mans Francja

Massey Ferguson -Beauvais Francja

Jest wiele innych modeli wrazie pytań chętnie odpiszę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Oj czytajac ten temat to jeszcze bardziej sobie namieszalem w glowie..heh

teraz to juz chyba nie ma znaczenia czy to polskie włoskie czy niemieckie bo i tak czesci w kazdym ciagniku pochadza z różnych zakątków świata oraz sa skladane gdzies tam...i mozna sie klucic o ich pochodzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
Case to chyba Austriacka marka, ale CNH to Fiat;p

Case nie jest Austryjacki, Austryjacki jest Stayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to ten CRYSTAL to polski ciagnik czy tylko w polsce skladany, czy moze tylko w salonach na sprzedaz????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te ciągniki mają silniki Deutz może i jakieś elementy są w Polsce produkowane ale np:silnik i skrzynia to na 100% nie w Polsce :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

no to polska maszyna nie jest,


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Bo w Niemczech jest fabryka JD, ale nie wiem czy tam robią tez kombajny :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche może odświeże temat.A z jakiego kraju pochodzi MF i gdzie są jego główne fabryki bo się mi troche namieszało;] tylko to już tak dokładnie o tym MF.Chodzi mi o MF dzisiaj.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Massey Ferguson    należy do koncernu agco   który posiada 24 marki 

Ciągniki są produkowane    w Beauvais Francja   natomiat silniki perkins w anglii

Co innego kombajny  które  w obejcej chwili składa się we włoszech  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj