roltech

Transport środków produkcji rolnej

Polecane posty

roltech    11

Co o tym myślicie? http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/nawozu-nie-wolno-przewozic-ciagnikiem,29959.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Obawiam się że chcą z nas wyciągnąć kolejne pieniądze. Tym razem za kursy na przewóz materiałów niebezpiecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Albo chcą odciążyć atmosferę od spalin ciągników w czasie nawożenia i zalecą nam wysiew ręczny :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To dotyczy transportu a nie nawożenia jak by ktoś nie zrozumiał. A przepis no cóz napisało samo życie przewożenie na zdezelowanych przyczepach substancji chemicznych często gęsto trujących, grożących skarzeniem środowiska często kończyło się wypadkami i skarzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubertuss-jeszcze raz nadmienię że Twój tok rozumowania jakoś tak kompletnie nie przypomina myślenia "prorolniczego" a raczej "młodych,wykształconych :D z wielkich miast".

Gdzie Ty te wypadki widziałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiem, że to utrudni życie rolnikom. Ale mój sposób myślenia pozwala mi zakładać czym kierował się ustawodawca. Przepisy dla wszystkich przewożących substancje chemiczne muszą być takie same. Pozatym ustawy lub zmiany ustaw opiniuje policja, prawnicy itd. Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawe ile kosztuje np neutralizacja rozlanych 1000 l on po wypadku. Odpowiedzialność przerzucana jest na rolnika my ci zabraniamy ty wieziesz więc za wszystko odpowiadasz. W rolnictwie pojawiło się wiele dziwnych przepisów więcej jeszcze napewno się pojawi. Zresztą więcej nawozów przywiozą z hurtowni na podwórko bez problemu. Oprysków cysternami się nie kupuje a póki co samochodó pod tym kontem nie przeszukują. Więc tak naprawdę nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W nadgorliwości-jeżeli jakaś ustawa jest to zawsze na nią można się powołać.Ja już żyłem w totalitaryzmie (na szczęście niezbyt udanym :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A zresztą czytałem gdzieś wypowiedz faceta z ministerstwa infrastruktury że ciągnikiem będzie można przewozić nawozy sztuczne o ile są zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. I tak czytając ta wypowiedz zastanawiałem się czy to jest możliwe że można kupić nawozy sztuczne luzem? Bo osobiście nie słyszałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/nawoz-pojedzie-ciagnikiem,30030.html

 

Tu jest napisane, że jednak można. Więc niema co tak przeżywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj