Skocz do zawartości

Zdjęcie

Transport środków produkcji rolnej

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:21

Transport środków produkcji rolnej Co o tym myślicie? http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/nawozu-nie-wolno-przewozic-ciagnikiem,29959.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Transport środków produkcji rolnej Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:46

Transport środków produkcji rolnej :blink: :blink: to ciekawe czym je mamy wozić samochodem ??? :lol:
Zetor Team

#3 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:53

Transport środków produkcji rolnej Obawiam się że chcą z nas wyciągnąć kolejne pieniądze. Tym razem za kursy na przewóz materiałów niebezpiecznych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 sierpień 2011 - 22:14

Transport środków produkcji rolnej Albo chcą odciążyć atmosferę od spalin ciągników w czasie nawożenia i zalecą nam wysiew ręczny :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 10:06

Transport środków produkcji rolnej To dotyczy transportu a nie nawożenia jak by ktoś nie zrozumiał. A przepis no cóz napisało samo życie przewożenie na zdezelowanych przyczepach substancji chemicznych często gęsto trujących, grożących skarzeniem środowiska często kończyło się wypadkami i skarzeniami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 12:03

Transport środków produkcji rolnej Hubertuss-jeszcze raz nadmienię że Twój tok rozumowania jakoś tak kompletnie nie przypomina myślenia "prorolniczego" a raczej "młodych,wykształconych :D z wielkich miast".
Gdzie Ty te wypadki widziałeś ?

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 13:03

Transport środków produkcji rolnej Wiem, że to utrudni życie rolnikom. Ale mój sposób myślenia pozwala mi zakładać czym kierował się ustawodawca. Przepisy dla wszystkich przewożących substancje chemiczne muszą być takie same. Pozatym ustawy lub zmiany ustaw opiniuje policja, prawnicy itd. Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawe ile kosztuje np neutralizacja rozlanych 1000 l on po wypadku. Odpowiedzialność przerzucana jest na rolnika my ci zabraniamy ty wieziesz więc za wszystko odpowiadasz. W rolnictwie pojawiło się wiele dziwnych przepisów więcej jeszcze napewno się pojawi. Zresztą więcej nawozów przywiozą z hurtowni na podwórko bez problemu. Oprysków cysternami się nie kupuje a póki co samochodó pod tym kontem nie przeszukują. Więc tak naprawdę nie wiem w czym problem.

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 13:37

Transport środków produkcji rolnej W nadgorliwości-jeżeli jakaś ustawa jest to zawsze na nią można się powołać.Ja już żyłem w totalitaryzmie (na szczęście niezbyt udanym :) )

#9 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:56

Transport środków produkcji rolnej A zresztą czytałem gdzieś wypowiedz faceta z ministerstwa infrastruktury że ciągnikiem będzie można przewozić nawozy sztuczne o ile są zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. I tak czytając ta wypowiedz zastanawiałem się czy to jest możliwe że można kupić nawozy sztuczne luzem? Bo osobiście nie słyszałem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 07:37

Transport środków produkcji rolnej http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/nawoz-pojedzie-ciagnikiem,30030.html

Tu jest napisane, że jednak można. Więc niema co tak przeżywać:)