Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

877 odpowiedzi na ten temat

#641 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 19:57

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Osobiście myśle że tu wypowiadają sie nie tylko rolnicy ale... komornicy. I właśnie Ci którzy są nowicjuszami. Bo to właśnie dla nich zarobek. I myśle ze kto wysłał anex to niedługo zobaczy pieniądze. my wysłaliśmy poleconym w poniedziałek przed południem i dlatego kasa przyszła. A co Wam o tym że dostaniecie odsetki skoro i tak musicie zapłacić komornikowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Dzisiaj, 02:07
  •  

#642 Share malinka

malinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:15

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Komornik akurat w tej sprawie kosztuje poniżej 200zł niezależnie od kwoty długu, z czego i tak sąd zasądza dodatkowe grosiki na pokrycie tego. Koszta sądowe też przechodzą na dłużnika. Po raz kolejny powtórzę, że kilka razy chcieliśmy zawrzeć ugodę, ale nikt nawet nie próbował się skontaktować. Nie jestem typem człowieka, który będzie czekał w nieskończoność i nic nie robił jak ktoś sobie robi ze mnie jaja.
Szanuję ludzi, którzy wysłali aneksy - każdy ma wolną wolę i stara się na swój sposób odzyskać pieniądze. Całkiem zrozumiałe. Cieszę się, że w wielu przypadkach jak widać jest to skuteczne. Nie zmienia to faktu, że uważam, że ZTB naciągają ludzi zmuszając do podpisywania aneksów kiedy już dawno powinno być zapłacone. Nie można tak po prostu zapłacić? Przecież już 2 razy nas oszukali to dlaczego nie mogliby zrobić tego tym razem? Mają już doświadczenie, że nic za to nie grozi :-)

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:04.

#643 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:18

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Osobiście myślę kolego silva (zaawansowany bardzo) że tobie też zakład winien jest odsetki!.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:18

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Koledzy a mnie dzisiaj szlag trafił,pieniędzy nie zapłacili,
z odsetek zrezygnowałem bo (bo może zapłacą).
Chciałem dzisiaj kupić(w kredycie) saletrę a tu cena 1430zł.t.plus kredyt.
W sierpniu była po 1250zł,czyli mam już 2000zł straty plus stracone odsetki też ok.2000zł.
ZŁODZIEJSTWO

#645 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:44

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Oczywiście zgadzam sie odsetki sie należą i powinni to wszystko uregulować. No to kto bierze te 5 czy 10% od odzyskanej kwoty. Nam Komornik powiedział że szanse że odbierze te pieniądze to 30%. Dla nas to za mało. Oraz gdybym nie wiedział że ktoś sie tym zajmuje to też nie miałbym wyjścia. Teraz mam dylemat tylko jak zrobić by zapłacili mi z przyszły rzepak przy odbiorze, czy nawet za inne płody jeśli kogoś nie znam. Albo nie ma odpowiedniej renomy. Zastanawiam sie czy nie ogłosić przed żniwami rzepaku od siebie i od znajomych rolników którzy zgodzą sie na wspólne sprzedanie.

#646 Share malinka

malinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:03

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Komornik bierze nawet 15%, ale od dłużnika - taka mała prowizja :-). Z szansami to miał rację, bo podejrzewam, że większość majątku ma wpis w hipotece, więc i tak bank zabiera wszystko w razie ogłoszenia bankructwa - stąd te jego 30% szans. Wyrok daje tyle, że można szukać swoich pieniędzy przez 10lat, a nie 3. Tym nie mniej nie wpadałabym w panikę, bo skoro p. Tokarska potwierdziła, że Glencore przejmie zakład to nie mam powodu, żeby jej nie wierzyć. Jeśli się tak stanie to muszą spłacić wszystkich wierzycieli, bo nic nie sprzedadzą, bo od razu komornik łapę na tym położy.
Z następnym rokiem też się zastanawiam, ale podejrzewam, że jeśli będą chcieli widzieć towar to będą musieli płacić od ręki, tak jak to w którymś z zakładów w Polsce było w tym roku. Bez tego nikt normalny nawet kilograma im nie odda.

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:04.

#647 Share szymekp

szymekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:46

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów napewno gdyby mieli nie zapłacić nie płacili by wcale, napewno wielu z nas stoi nad przepaścią i gdyby dostało propozycję darowizny na rzecz bodaczowa połowy kwoty też by sie zgodziło, napewno bodaczów gra o kasę (im wiecej aneksów - drożej sprzedadzą bodaczów) generalnie okradną rolników napewno na min bańke, napewno żaden aneks normalnie nie powinien wrócić podpisany do bodaczowa a wylądować w toalecie po użyciu - no ale jak ktoś wspomniał o jedność trudno; troche mnie dziwi podpisywanie aneksów przez wierzycieli o sześciocyfrowych kwotach - naprawde tracicie mase kasy; napewno umoczony jest ktoś na górze bo normalnie o takim przekręcie na taką skalę coś by ktoś powiedział, ciężko wywnioskować jaki finał ZT przewiduje - jak updłość po co płacą, upadłość po sprzedaży nie ma sensu - choć może sie mylę, podejrzewam że wszyscy dostana kasę, oszukani wcześniej, komornicy już od glinkore w drodze ugody, nie sądze aby majatek trwały poszedł na licytacje dla banków, a gractwa sie pozbędą. A teraz troche z uśmiechem i przekorą kamyczek do ogródka: możliwe że bracia S są tak wspaniałomyślni że przed upadością postanowili lojalnym i cierpliwym kontrachentom odać a tym bandytom co poszli do sądu zagrać na nerwach - nie bierzcie do siebie sam ma nakaz zapłaty u komornika. Nie moge tylko pojać skąd maja kasę, czy to juz kasa glinkore które po cichu pociaga za sznurki nie brudząc sobie rąk - niezła wróżba na przyszłość, czy bracia S. wyciągają zaskurniaki z rękawa. Wszystko śmierdzi aż do wiejskiej ale nikt jakoś nie czuje.

#648 Share Spaltek

Spaltek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:17

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Mi wygląda, że sprawa znajdzie szczęśliwy koniec dla wszystkich zainteresowanych.

Skąd ta nagła cisza w eterze o przejęciu przez Glencore? Ano stąd, żeby zmiękczyć jak najwięcej osób do podpisania tych śmiesznych aneksów (bo kto by podpisywał, gdyby ogłosili przejęcie :P )A zysk z "akcji" jest oczywisty.

Skąd ten zastrzyk gotówki, którą tak skrzętnie przelewają od mniej więcej tygodnia? No raczej z prywatnego konta nie leją, by za tydzień ogłosić upadłość.

Dla zainteresowanych - jestem rolnikiem, któremu nie zapłacono za rzepak ("spora" kwota - jak dla mnie). Nie poszedłem do sądu, nie podpisałem aneksów. Jeśli nie będzie całej kwoty z odsetkami na moim koncie, to dopiero zacznę "igrzyska", a jak zakłady upadną, to z bankami i innymi "urzędami" i tak nie wygram - tak se wykombinowałem :)

Życzę wszystkim powodzenia w tej i wszystkich innych sprawach. A sobie i Wam tego, co tu w kilku miejscach było już postulowane - abyśmy my rolnicy, nauczyli się wspólnie walczyć o nasze wspólne interesy.

No i chyba trzeba będzie oddać sprawiedliwość "Braciom S", że wreszcie się nauczyli i zamiast położyć kolejny zakład bardzo ładnie się zakręcili za inwestorem :) Za tą część zabawy Panowie bracia czapeczka z głowy - reszta zupełnie fe...

Dobrej nocy wszystkim

Spal

#649 Share patlysia3

patlysia3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:45

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów http://www.dziennikw...IZNES/798933068

nowe wieści;-), aczkolwiek dziennikarz/ka nie zainteresował się sprawą bardzo dogłębnie.

Ja czekam cierpliwie do końca tygodnia na pieniądze a potem zacznę coś działać

#650 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 28 listopad 2011 - 22:53

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów tyle to wie tu każdy z nas na forum :) ale dobrze że w ogóle w mediach przypomnieli sobie o bodaczowie...
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share patlysia3

patlysia3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 23:09

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów na tym forum to tak naprawdę nic nikt nie wie. Czasami jedne osoby piszą dwie sprzeczne informacje i to w niewielkim odstępie czasu ;) ;) .

#652 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 04:07

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Nic nowego w sprawie bodaczowa nie napisze o 3 nad ranem. Mam tylko taką nadzieję że cała dyskusja w tym temacie,na koniec pozwoli nam wyciągnąć dobre wnioski. "Bodaczów" ,jest dobrym tematem, na oszustwa wobec Nas i jak mało prawnie czy nie, możemy zapobiegać temu.Widzę tu też często okazywanie,raczej braku zrozumienia, zamiast wsparcia. Krytyka typu komornik czy nie,niema teraz znaczenia , jak ci co poszli do komornika decydowali o tym przed ( chamskimi )aneksami! Teraz oczywiście nie mamy nawet "wróbla w garści ". I wycofanie się nic nie pomoże. Wczoraj żona zadzwoniła do bodczowa i zaproponowała odstąpienie od czynności komorniczych w zamian za gotówkę bez odsetek odp, była taka "nas to nie interesuje" No i jaki to parter, jeśli proponuje się mu ugodę z korzyścią dla niego?.

#653 Share Watoga

Watoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 08:52

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów To faktycznie olewka na maxa z ich strony do samego końca...Ale to nic raczej nowego,już się można do tego było przyzwyczaić.A tak poza tym jeśli ktoś chce przyśpieszyć te dopłaty sobie z ARiMR może to i telefonicznie zrobić ..trzeba aby podać nr.producenta i psl..81 7568860 .A przedmówca to widać już spać nie może po nocy z tego rzepaku :)

Edytowany przez Watoga, 29 listopad 2011 - 09:00.

#654 Share rambo2011

rambo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 11:20

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Doplaty dopłatami tak czy tak przyjdą u mnie we wsi rolnicy którzy nawet nie uprawiaja rzepaku już maja decyzje.Panowie i Panie w szczególności ci którzy maja nakazy zapłaty nie podpisujcie żadnych aneksów, bo sami sobie szkodzicie kasa będzie.Prawdopodobnie w czwartek spotkanie ,SAWICKI, TOKARSKA, KUCZYŃSKI,zarząd ZT.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:00.

#655 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 14:42

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Watoga psl to pesel?

#656 Share Watoga

Watoga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:14

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów tak

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:01.

#657 Share rambo2011

rambo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:23

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Piszcie około godziny 20 mam coś nowego.

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:02.

#658 Share malinka

malinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:58

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów dawaj, po co czekać

Edytowany przez krolikNH, 29 listopad 2011 - 21:02.

#659 Share patlysia3

patlysia3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:05

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów Popieram Malinkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:19

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów A jeśli dostaliśmy kase z bodaczowa teraz to też możemy złożyć wniosek o wcześniejsze płatności z ARiMR?