robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mocher    8

dokładnie gdzie nie pójdziemy dopominać się o swoje to nas wszędzie olewają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Słyszałem że te nowe aneksy to lipa

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HDzaba    0

Dzisiaj byłem w Bodaczowie, rozmawiałem z Tadeuszem Walczakiem. Mówi, że jutro tj. piątek lub najpóźniej w poniedziałek "najprawdopodobniej" zostanie podpisana umowa przejęcia zakładu.

Po podpisaniu umowy w przeciągu dwóch-trzech dni na konto firmy mają wpłynąć pieniądze. Wtedy mają się rozpocząć wypłaty za rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

kasia25    0

Bardziej wiarygodne informacje znajdziecie pod osiedlowym sklepem od "miejscowych pijaczków" niż w Tygodniku Zamojskim. Tej gazecie nie ma co ufać, tam są nie potwierdzone informacje. Czegoś tam sie dowiedzą a czego nie wiedza to sami dopowiedzą i sieją panike.

 

w Bodaczowie nic się nie dzieje to jest gra na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Podbudowaliście mnie Panowie tymi informacjami.

Życzę szybkiego wzbogacenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartnik104    0

na pewno wypłacą :rolleyes: bo Bodaczów razem z długami przejął inwestor i na pewno zapłaci tylko nie od razu. to jeszcze trochę potrwa i zapłacić musi na pewno :rolleyes: a jak nie to pójdziemy do sądu ;[ nie podarujemy im naszych pieniędzy bo nie tylko weźmiemy pieniądze i wydamy tylko musimy zainwestować w następny plon!!

Edytowano przez bartnik104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

pojawiły sie aneksy z Bodaczowa, treśc w skórcie: nie dochodzimy roszczeń = wypłata w 3 dni, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

pojawiły sie aneksy z Bodaczowa, treśc w skórcie: nie dochodzimy roszczeń = wypłata w 3 dni, co o tym sądzicie?

 

Z odsetkami?? Teraz jest jeszcze jedna sprawa: od kiedy są liczone te 3 dni. Znając ich spryt to może byc albo 3 dni po odesłaniu tego aneksu albo 3 dni po nowym roku, albo co gorsza 3 dni po rozpoczeciu nowej kampanii. Już nie chce mi się wierzyć tym ludziom. Już jeden aneks dostali. Mam nadzieję że ten będzie ostatnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak rozmawiałem z rzecznikiem to powiedział że 3 dni od zatwierdzenia przez nich. Miejmy nadzieje że od razu zatwierdzą i okaże sie że zzapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

:( o ludzie ja już mam dość!!! Na serio mam dość :( Każą mi płacić za wzięte opryski na rzepak w tym punkcie skupu ,do którego wywiozłam rzepak pod grożbą komornika,a pieniędzy jak nie ma tak nie ma!!! Nie obchodzi ich ,że do nich wywiozłam i mi nie zapłacili,co za koszmar!!!Oni byli tylko za pośrednika :( Po prostu barak słów!!!!!!!

 

A kogo masz na fakturze za rzepak wymienionego jako kupujący, Bodaczów czy owy skup? Jeśli owy skup to śmiało idź do sądu. Nie jest ważne komu skup sprzedał rzepak. Jeśli na fakturze niema wymienionego Bodaczowa to problem nie dotyczy rolnika tylko pośrednika. W takim przypadku najlepiej kontaktujcie się z prawnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

NIestety mam wymieniony Bodaczów,oni tylko wzięli rzepak i zawieżli do Bodaczowa.Tyle ich obchodzi!!!Chcieliśmy zabrać rzepak,ale nie pozwolili mówiąc ,że już go zabrali z Bodaczowa :( Ja tylko mam jeszcze nadzieję :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Wczoraj dostałem nowy aneks. Czytając go zrozumiałem że jeżeli zrzeknę się dochodzenia dodatkowych roszczeń (chodzi o odsetki), podpiszę go i wyślę to pieniążki zapłacą do trzech dni o daty wpłynięcia aneksu. Myślę że teraz po wpłynięciu do ZT Bodaczów zachodniego kapitału ten aneks będzie wiarygodny a nie ten co wysyłali wcześniej. Szkoda tych którzy dochodzili swoich roszczeń poprzez drogę sądową czy firmy windykacyjne bo ponieśli dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

kolega mi dzisiaj też mówił że dostał takowy aneks, ja też nic nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek98765    0

Hej ci co oddali sprawę do sądu a później do komornika nie ponieśli żadnych dodatkowych kosztów wszystkie koszty które ponieśli to komornik odzyskał + odsetki. To tylko bodaczów poniósł dodatkowe koszty za (koszty sadowe wynagrodzenie komornika odsetki itp). A ty jak podpiszesz aneks to stracisz prawo do odsetek. bodaczów szuka frajerów którzy podpiszą te aneksy i podaruja im pieniądze które wam sie nalezą. Nie podpisujcie aneksów jak by mieli wypłacać kasę na 3 dni to na swoje stronie by umieścili jakieś informacje a tam nic niem. To jest tak sama sytuacja jak z poprzednimi aneksami nikt kasy po podpisaniu ich nie odzyskał tylko stracił prawo do odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Zgadzam się z kolegą Miśkiem,szukają frajerów!. Czy oni robią nam łaskę?!. A tak na przyszłość musimy się mieć na baczności ,ze sprzedażą, umowami,itp,. Potrzebne są pomysły,które zaradzą oszustwa wobec Nas,(w stylu Bodaczów)Ale tak się tylko mówi, sam stałem całą noc w kolejce z rzepakiem,sprzedałem dopiero pod wieczór.Podpisywałem (jakieś faktury)zmęczony i zadowolony że udało się!!! Niestety kłopoty i sprzedaż trwa do tej pory!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Zgadzam się z przedmówcami, łaski nie robią. W obecnej sytuacji podpisywanie takich aneksów jest szalenie ryzykowne, gdyż ZT Bodaczów wielokrotnie potwierdzały brak chęci rozwiązania zaistniałej sytuacji i całkowitą ignorancję wobec rolników. Podpisując aneks zrzekamy się prawa do roszczeń, jednocześnie nie mamy żadnej pewności co do wiarygodności Zakładów, zważywszy na to, że niejednokrotnie pokazali, że nie wolno im ufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patlysia3    0

Witam,

dzisiaj i ja dołączyłam do grona "szczęśliwców", którzy otrzymali aneksy do umów. Ale chyba ich nie podpisuje, samo to, ze podpisał to Skerczyński daje mi dużo do myślenia, po drugie, skoro Zakład nie ma w tym momencie żadnych funduszy na zapłatę poszkodowanym należności to jakim cudem po trzech dniach będzie miał??? Wyczaruje??? Będzie drukował nocami???

Ehhh niech ten dzień się już skończy-same złe wiadomości: nie umorzyli mi czesnego w szkole mimo, że studiuje dwa kierunki ( po opisaniu sytuacji z Bodaczowem odpowiedź była następująca: to nie ma innych Zakładów Tłuszczowych w Polsce? ;[ ), na stypendium socjalne jestem za biedna a przecież nie odmówię dziecku przedszkola bo mama nie ma pieniędzy-> życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowicjusz24    0

witam, ja również dostałem aneks właśnie dzisiaj, na którym jest podana kwota którą są winni i żeby odesłać do nich z powrotem, a płatność zaległych należności zostanie uregulowana do trzech dni roboczych, dlatego mam pytanie czy ktoś jeszcze otrzymał ten aneks i czy odsyłać im to wogóle bo nie wiem co z tym robić ???? nie znam się na prawie ale czy ten aneks jest sporządzony nie tylko z korzyścia dla nich ?????? PROSZĘ KOLEGÓW O PORADĘ CZY WYSYŁAŁ JUŻ TO KTOŚ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj