robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

szynszyl    0

Ten kraj powinien sie rozpir...lić wszyscy klamią ?Przejęcie potwierdził urząd wojewódzki z 8 listopada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

zakład stoi, produkcji nie ma, oficjalnie przejęcia nie było, kredytuy też nie dostali, komornicy niespłaceni, kwestią czasu było zajęcie kąta, hm ... ciekawe skąd ta kasa która poszła na ostatnie przelewy, zapewnie chodziło o zmniejszenie kwoty wierzytelność (a raczej odsetek) dość tanim kosztem podejrzewam, tylko skąd się wzięła ta kasa

 

Kasa to nie problem, otworzyli na szybko nowe konto w Alior banku. Przelali tam trochę kasy, zanim komornik się o nim dowiedział. Gromosław Cz. też bardzo szybko znalazł 1 mln zł na kaucję :) Pociesza mnie to, że jakby mieli zamiar ogłaszać upadłość to po co płaciliby teraz części osób? Jakoś to powinno wszystko pójść do przodu.

Mam nową teorię na te aneksy: zostały wysłane, aby nie płacić odsetek za opóźnienia i podpisane jeszcze przez pana S., bo on i tak nie ma już nic do stracenia. Później wejdzie oficjalnie Glencore i jako krystalicznie czysta wizerunkowo firma odetnie się od tego i powie, że to nie oni. A wizerunek dla dużej firmy ma bardzo duże znacznie - po to utrzymywane są całe działy odpowiedzialne za PR. Bez nowej "twarzy" zakładów w przyszłym roku nikt normalny nie zawiezie tam towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

ok, ale przelali kasę z kąd, przecież to sp. z O.o. kąta podlegaja ewidencji w US? pan S. z prywatnego kąta przelał, a może jacht sprzedał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

malinka    0

Mógł przelać ze swojego - to akurat łatwo zaksięgować. Nie ma co gdybać to i tak nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

szynszyl czy ty nie odrużniasz wstępnego porozumienia od ostatecznego podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja nie rozumiem tylko jednego czy to są jacyś przestępcy zabili kogoś mają jakiś wyrok na koncie????? dlaczego piszecie pan/panowie S!!! piszcie że bracia Skerczyńscy niech każdy kto tutaj wchodzi choćby z ciekawości niech wie jak ci panowie mają na nazwisko by w przyszłości każdy wiedział do czego są zdolni jakby przyszło im do głowy jeszcze jakieś zakłady przejmować i podpisywać się jako właściciele.

 

też byłem jednym z was i wiem jak się czujecie mi się udało odzyskać i wam życzę tego samego czy to przez komornika, sądy, aneksy czy też innymi drogami. Każda droga jest dobra by odzyskać swoją własność jakimi są pieniądze należne za ciężką prace.

 

Mam nadzieję że na święta dostaniecie wszyscy prezent od Glencore.

 

Powodzenia koleżanki i koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

może nie rozumiem, ale brak tu jakiejkolwiek logiki, przelewy poszły dla rolników którzy "nie chcieli kasy" - bez urazy, dlaczego ZT postanowiły spłacić tych którzy się o kasę nie upominali formano-prawnie, co miał na celu taki ruch - no chyba nie taki banał żeby na koniec zrobić na złoś tym którzy poszli do sądu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

W tym konkretnym przypadku ZTB już nie chodzi o cenę rzepaku, czy wiarygodność firmy ale o traktowanie tych , od których zależy byt tej firmy o zapłatę za czyjąś pracę! A tu nic dobrego nie pokazali panowie S. Mimo pułapki finansowe mogli się z nami spotkać i porozmawiać , jak ludzie . Majątek bym oddał za tz." twarz" Nie ma człowieka , który by nie podał mi ręki. I taką własną miarą mierzę innych.

 

Przepraszam CASd ale to biedni, zdesperowani ludzie poszli do komornika!bo grunt pod nogami dawno się zawalił! I na pewno żadnemu ni.e było w głowie zaszkodzić innym.

jacy biedni nie opowiadaj głupot ci biedni to czekają cirpliwie bo nie mają za co dojechać do sądu !! Atak na marginesie jak by nie było tych pierwszych blokat komorniczych to już dawno każdy dostał by pieniążki tak samo było w tamtym roku watowcy dostali kase listopadzie w styczniu dostaliśmy odsetki i było O.K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

CASd czy bracia Skerczyńscy to twoja rodzina,chyba tak skoro ich bronisz i twierdzisz że to przez rolników we wrzesniu ci oszuści nie wypłacili pieniędzy.Poza tym widzę że nie masz zielonego pojęcia o postępowaniu komorniczym.Te pieniądze które wydałem na sąd za to zapłacą ci złodzieje z Nadażyna,a tym niby biedakom co czekają na łaske braci Skerczyńskich,albo nie zależy na swich cieżko zarobionych pieniążkach albo się ich poprostu boją.

Edytowano przez rziber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

jacy biedni nie opowiadaj głupot ci biedni to czekają cirpliwie bo nie mają za co dojechać do sądu !! Atak na marginesie jak by nie było tych pierwszych blokat komorniczych to już dawno każdy dostał by pieniążki tak samo było w tamtym roku watowcy dostali kase listopadzie w styczniu dostaliśmy odsetki i było O.K

 

A jakim problemem było wyjść do rolników i powiedzieć: "słuchajcie bank nam robi problemy, dogadajmy się"? Wszyscy by na to poszli, bo nikomu nie zależy na bankructwie firmy, z którą współpracowaliśmy kilka ostatnich lat - od samego jej początku. Pan prezes nie miał jaj, żeby to zrobić, nie miał odwagi, żeby spróbować się dogadać. Po co było skracać terminy zapłaty z 30 dni na 14? Zastosował tanie chwyty w stylu - ja wam kiedyś zapłacę, jak będziecie siedzieć cicho. Po co pan prezes wynajął firmę od PRu? Sprawdźcie sobie czyimi pracownikami są państwo wymienieni na głównej stronie zakładów jako odpowiedzialni za kontakt z mediami. Na to mieli kasę...

Edytowano przez malinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Rolnicy ,którzy poszli do komornika (przypomnę 500 rolników) i ci którzy naiwnie czekają w zaufaniu (braciom Skierczyńskim) jadą na tym samym wózku! teoretycznie jesteśmy razem,"przyjaciele w niedoli " a jednak?.. zawsze należy się modlić słowami- "Panie Boże chroń mnie od przyjaciół , od nieprzyjaciół sam się obronię "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

Dzisiaj rano kolega zadzwonił do programu "TYDZIEŃ" żeby zajęli się SPRAWĄ Bodaczowa, pani redaktor odpowiedziała mu żeby zadzwonił do ministerstwa.Nie pierwszy raz wychodzi na to że telewizja odgórnie ma zakaz mówienia o tym problemie.W sprawie Bodaczowa są zamieszani ludzie wysoko postawieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

CASd czy bracia Skerczyńscy to twoja rodzina,chyba tak skoro ich bronisz i twierdzisz że to przez rolników we wrzesniu ci oszuści nie wypłacili pieniędzy.Poza tym widzę że nie masz zielonego pojęcia o postępowaniu komorniczym.Te pieniądze które wydałem na sąd za to zapłacą ci złodzieje z Nadażyna,a tym niby biedakom co czekają na łaske braci Skerczyńskich,albo nie zależy na swich cieżko zarobionych pieniążkach albo się ich poprostu boją.

dlaczego ci nie zapłacil do tej pory !!! jak się ty tak znasz na postępowaniu komorniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

rziber już nie twórzmy drugiej komisji Macierewicza:) To tylko czysty biznes - żeby ktoś zarobił więcej niż jest warta jego uczciwa praca to ktoś musi proporcjonalnie stracić tyle samo.

Edytowano przez malinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Oj chłopy chłopy. Dogadujmy sie jakoś troche a nie ciągle jakieś kłutnie bezsensowne. Bo ja widze że oni nas w ten sposób skłucają żebyśmy sami na siebie zwalali wine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Oj chłopy chłopy. Dogadujmy sie jakoś troche a nie ciągle jakieś kłutnie bezsensowne. Bo ja widze że oni nas w ten sposób skłucają żebyśmy sami na siebie zwalali wine.

 

No taki był cel oświadczenia zakładów z początku września sugerującego, że to ci co poszli do komornika są winni całej sytuacji. To była jedna wielka mistyfikacja na co dowodem było to, że nie potrafili podać żadnych konkretów nt źródeł finansowania dla dalszej działalności zakładów. Nie ma się co kłócić, bo i tak nic to nie da. W zasadzie to i tak wszyscy musimy poczekać jeszcze trochę. Nic więcej zrobić się obecnie nie da. Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu, góra następnym wszystko będzie jasne. Glencore sypnie kasą, zmieni się układ sił w zarządzie zakładów, każdy odzyska pieniądze i będziemy żyć długo i szczęśliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehehe pięknie powiedziane. Ale również skąd wnioskujecie że nie płac już. Może mają zasyp anexów i powoli wypłacają. A przecierz mamy weekend więc i tak przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

CASd czy Skerczyńscy są tobie winni pieniadze,czy ty reprezętujesz ich interesy,bo nadal nie rozumiem dlaczego obciążasz rolników którzy poszli do komornika za oszustwa tych złodzieji,a na postępowaniu egzekucyjnym znać się ni mószę bo robi to za mnie komornik i jestem przekonany że odzyska moje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

Zamiast jeden drugiemu doradzić to sie popisujecie a CASd raczej nie jest rolnikiem

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

No taki był cel oświadczenia zakładów z początku września sugerującego, że to ci co poszli do komornika są winni całej sytuacji. To była jedna wielka mistyfikacja na co dowodem było to, że nie potrafili podać żadnych konkretów nt źródeł finansowania dla dalszej działalności zakładów. Nie ma się co kłócić, bo i tak nic to nie da. W zasadzie to i tak wszyscy musimy poczekać jeszcze trochę. Nic więcej zrobić się obecnie nie da. Podejrzewam, że w przyszłym tygodniu, góra następnym wszystko będzie jasne. Glencore sypnie kasą, zmieni się układ sił w zarządzie zakładów, każdy odzyska pieniądze i będziemy żyć długo i szczęśliwie:)

Dzięki!! miłe Panie :) ja już czuję się lepiej!. Uwielbiam wypowiedzi Pań,są takie uspokajające. Inna logika i przyznam bardzo trafna!. Dziękuję raz jeszcze, jest niedziela ,jestem spokojny o pieniądze,idę pobawić się z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

ZAMIAST JEDEN DRUGIEMU DORADZIC TO SIE POPISUJECIE A CASd raczej NIE JEST ROLNIKIEM'

Rozumie ze jak się jest rolnikiem to trzeba wiecznie narzekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja zaliczam się to tych co do sądu póki co nie pobiegli ale i żadnego aneksu nie podpisałem. Czekam. Jakoś się obyłem bez tych pieniędzy ale boję się też je stracić. Spory grosz i wiele możnaby za niego załatwić. Do końca roku poczekam jeszcze. Jakby mnieli zapłacić to tylko z odsetkami a nigdzie bank mi nie da 13%. Oby tylko zapłacili....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Nie jestem akurat z waszego rejonu ale u nas też rolnicy stracili kasę na zbożu , na trzodzie , warzywach itd. Wniosek jest jeden (mam nadzieje że w waszym przypadku tak nie będzie) Jeśli firma zrobiła przekręt na tak dużą skalę między czasie upłynniając towar to zapomnijcie o swoich pieniądzach. Osobiście uważam że nie odzyskacie swojej kasy. Ci co mają wyroki i w ich imieniu działa już komornik będą mieli wyboistą drogę do odzyskania kasy(i nie wiadomo czy ją zobaczą) a ci co nic do tej pory nie zrobili tylko czekają mogą postawic się na końcu kolejki po kasę.Jeśli dana firma jest pod zarządem kilku ludzi to odpowiedzialnosc zostanie rozmyta do wielu osób a co za tym idzie jest większe prawdopodobieństwo uniknięcia kary.Zresztą odpowiednie osoby pewnie mają waszą kase i wykorzystają ją do swojej obrony.Nawet mając wyrok o egzekucji w ręku firma może wykazac wolę zapłaty i będą wam płacic np po 1000zł mogą też całkowicie zwninąc żagle a wtedy US ZUS Banki itd staną 1 w kolejce po kasę.Jeśli do tej pory wam nie płacili to z każdym tygodniem szansa zapłaty maleje (choc mogę sie mylic i mam taką nadzieje że mój pesymizm będzie nie uzasadniony)Ja miałem przypadki zapłaty faktury po 367 dniach od daty sprzedaży bez udziału komornika a zdarzało się że po uruchomieniu komornika sprawa która toczyła się ponad 6 miesięcy zakończyła się sukcesem po 2 tyg. Z relacji tv o Bodaczowie wynika że firma biorąc firmę zewnętrzną do pertraktacji kupując od was rzepak wiedziała że jest w ciężkiej sytuacji finansowej.W tym roku jeśli nie mieliście umów handlowych rzepak sprzedalibyście wszędzie z pocałowaniem ręki ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie każdy z nas to przeżył lub przeżyje.

Edytowano przez black08

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Dzisiaj dostałem rano przelew ZB pozdrawiam czekających nadal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

Rozumie ze jak się jest rolnikiem to trzeba wiecznie narzekać :D

Ja nie twierdze ze trzeba narzekac tylko trzeba sie wspiarac.Jestesimy najgorzej zorganizowana grupa spoleczna dlatego nas wszyscy olewaja.

.Pomagajac innym rolnikom przekornie pomagasz SOBIE . Piszcie co nowego w bodaczowie.

 

Ja nie twierdze ze trzeba narzekac tylko trzeba sie wspiarac.Jestesimy najgorzej zorganizowana grupa spoleczna dlatego nas wszyscy olewaja.

.Pomagajac innym rolnikom przekornie pomagasz SOBIE . Piszcie co nowego w bodaczowie.

CASd czy odsylales im anex

 

Z jakiego konta placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj