robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

mano    257

No właśnie podpisanie aneksu jeśli ma się nakaz zapłaty nie jest dobrym wyjściem, ponieważ zmieniasz treść dokumentu, który był dowodem w sprawie. Aneks nie wygasa, ponieważ jest to zmiana zapisu umowy kontraktacyjnej i jako taki nie ma ram czasowych. Podsumowując: podpisany aneks i nakaz zapłaty wzajemnie się wykluczają.

 

 

Zależy i to bardzo, ale mając nakaz zapłaty nie pójdę z aneksem, który uważam za gniot prawny. Do tego można mieć samemu kłopoty prawne za takie coś... Jest nakaz to niech łaski nie robią - w końcu jakieś prawo w Polsce obowiązuje. Tak samo każdy nawet bez nakazu ma równe prawo do swoich pieniędzy.

 

Powiedz, jakie prawo obowiązuje w naszej Polsce? Kradzież, korupcja, bezwzględność, obojętność i znieczulica takie mamy prawo w naszej POLSCE. Wytłumacz tym osobom które miały do czynienia z braćmi S parę lat temu, odzyskali kasę która IM się należała NIE i ich horror trwa do dzisiejszego dnia.

Ci którzy odzyskali kasę z Bodaczowa powinni się nazwać SZCZĘŚCIARZAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Komornik ma już konto w AIOR zajęte. wiem też że takich rolników którzy oddali sprawę do komornika jest ok 500! a powinno być 100 procent!Zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej. ale nie miejcie pretensji do NAS że poszliśmy do komornika! w moim gospodarstwie z powodu ZTB mam już zajęcie komornicze, i co? mam mieć pretensje że bank chce swoje pieniądze? Ci co nie poszli do komornika to; albo nie zależy im na swoich pieniądzach,albo są bardzo bogaci i ostatnie(ważne) naiwni i ufni braciom S. Tak to widzę, niestety. podkreślam że szanuje każdego rolnika i jego decyzję (tylko troszeczkę krytyki) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

Komornik ma już konto w AIOR zajęte. wiem też że takich rolników którzy oddali sprawę do komornika jest ok 500! a powinno być 100 procent!Zobaczymy jak sprawy potoczą się dalej. ale nie miejcie pretensji do NAS że poszliśmy do komornika! w moim gospodarstwie z powodu ZTB mam już zajęcie komornicze, i co? mam mieć pretensje że bank chce swoje pieniądze? Ci co nie poszli do komornika to; albo nie zależy im na swoich pieniądzach,albo są bardzo bogaci i ostatnie(ważne) naiwni i ufni braciom S. Tak to widzę, niestety. podkreślam że szanuje każdego rolnika i jego decyzję (tylko troszeczkę krytyki) Pozdrawiam!

Też mam sprawę u komornika, ale nie bardzo ma co zająć. Napisz czy miałeś na myśli ALIOR bank?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

silva    19

U nas anex wysłany w poniedziałek przed południem zaraz po przyjściu i w czwartek była kasa na koncie. Pierwszego anexu nie podpisywaliśmy. Jedynie wezwanie do zapłaty na początku. Może po prostu mają natłok. Podobno w czwartek była wielka kolejka w bodaczowie i jeśli sie nie myle to ktoś dostał od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

Drodzy koledzy jeśli się nie zjednoczymy i nie zrobimy dużego strajku np.zablokowanie ważnej drogi lub chociażby lublina to nic z tego nie będzie.Wygląda na to że wszyscy tam na górze o nas zapomnieli.Czemu rolnicy nie potrafią się tak zjednoczyć jak np.górnicy i zawalczyć o swoje.U nas jest kilkanaście osób którzy chętnie by to poparli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

Drodzy koledzy jeśli się nie zjednoczymy i nie zrobimy dużego strajku np.zablokowanie ważnej drogi lub chociażby lublina to nic z tego nie będzie.Wygląda na to że wszyscy tam na górze o nas zapomnieli.Czemu rolnicy nie potrafią się tak zjednoczyć jak np.górnicy i zawalczyć o swoje.U nas jest kilkanaście osób którzy chętnie by to poparli.

Masz racje ale specyfika naszej produkcji nie zawsze na to pozwala,poza tym trzeba lidera.A wiecie czy GLENKORE podpisalo z nimi umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Głowa do góry. Myślę, że każdy dostanie pieniądze, to tylko kwestia czasu. Moim zdaniem obecna akcja aneksowa miała jedynie na celu załatwienie sprawy odsetek od długu. Jeśli zakład ma normalnie funkcjonować to i tak muszą spłacić wszystko co do złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Popieram skrzyknięcie się w sprawie Bodaczowa! i nie tylko.

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Głowa do góry. Myślę, że każdy dostanie pieniądze, to tylko kwestia czasu. Moim zdaniem obecna akcja aneksowa miała jedynie na celu załatwienie sprawy odsetek od długu. Jeśli zakład ma normalnie funkcjonować to i tak muszą spłacić wszystko co do złotówki.

Ja mam pytanie, bodaczów winien mi był 20200zł zapłacili na początku 5tys zostało 15200, a na aneksie ktury dostałem widnieje kwota 1500zł a gdzie reszte???? Dodam że rzepak odstawiałem w trzech partiach. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watoga    0

No to jeszcze masz weselej , widać bałagan niesamowity .Tzn już masz prawie wszystko w kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

musisz pojechać do bodaczowa i wyjaśnić bo chcą Ciebie jeszcze na 2-stówy uje***ać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a bo na aneksie ci napisali kwotę jaką jeszcze maja ci wypłacić mi tez wisieli 13200 dali w sierpniu 10000 i na aneksie mam napisane 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Sąsiad miał taką pomyłkę na podobną sumę, pojechał do Bodaczowa i wyjaśnił bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

a bo na aneksie ci napisali kwotę jaką jeszcze maja ci wypłacić mi tez wisieli 13200 dali w sierpniu 10000 i na aneksie mam napisane 3200

Kolego mają mi zapłacić 15 tys 200zł a na aneksie jest 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

Na sto procent GLENCORE ni przejoł ZTB.Ma to nastąpić prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, chociaż jak znamy braci S. nic tu nie jest pewne.Dopiero od chwili podpisania ostatecznej umowy banki potrzebują dwa tygodnie na uruchomienie kredytu.Ponad to czy myślicie gdyby Bodaczów faktycznie chciał zapłacić nam pieniądze zrobił by to w takiej ciszy medialnej.Przypuszczam że chciał by się pochwalić o tym fakcie we wszystkich możliwych mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Swoją drogą bracia S, mogliby napisać książkę pt,,Jak kraść zgodnie z prawem Polskim" itp,kolejne miliony zarobione <_< Tylko zapomnij o sumieniu i innych wartościach. Wrócę do aneksu ,którego nie powinienem podpisać(dlatego że wzajemnie aneks i sprawa u komornika się wykluczają), pomyślałem jak mogę go unieważnić ;moja żona zgłosi się do prokuratury i dobrowolnie przyzna się że podrobiła podpis :) ,już się zgodziła jak (zrobię tak jak lubi :rolleyes: )dobry pomysł? mam na myśli prokuratora a nie to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patlysia3    0

kesja- sorry,że się wtrącam ale mało masz problemów? chcesz jeszcze mieć kolejne? a raczej Twoja żona, na to też są sankcje karne mimo, że to najbliższa rodzina to nie może podrobić Twojego podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

czytam i niewierze jacy iestecie naiwni uprawo rzepaku zajmuje sie od lat ZB to był jeszcze POlski zakład Braci S wpadli w pułapkę finasowo (kredyty) mało kto wie na tym forum ze bank pko który stawiał najwiekszy opór daniu kredytu ZB to jego naj wiekszym udziałowcem jest Glencore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Racja, racja tak tylko sobie pomyślałem.Już kiedyś tak kiedyś zdarzyło mi się zrobić z US i opłacało się. A panów braci nie bronię bo zachowują się jak sk..... i tyle! Nawet razu nie wyszli do rolników, chamy jedne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

Wcale bym się nie zdziwił gdyby w poniedziałek bracia S tłumaczyli swój przekręt i nie wypłacanie rolnikom pieniędzy,zajęciem konta przez komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Poco blokować kąta jak są wypłaty to jest chore !!! a potem narzekać ;[ kiedy mi zapłacą dalej wkładajcie pieniążki sondom i komornikom i czekajcie nie wiadomo dokąd ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

W tym konkretnym przypadku ZTB już nie chodzi o cenę rzepaku, czy wiarygodność firmy ale o traktowanie tych , od których zależy byt tej firmy o zapłatę za czyjąś pracę! A tu nic dobrego nie pokazali panowie S. Mimo pułapki finansowe mogli się z nami spotkać i porozmawiać , jak ludzie . Majątek bym oddał za tz." twarz" Nie ma człowieka , który by nie podał mi ręki. I taką własną miarą mierzę innych.

 

Przepraszam CASd ale to biedni, zdesperowani ludzie poszli do komornika!bo grunt pod nogami dawno się zawalił! I na pewno żadnemu ni.e było w głowie zaszkodzić innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

CASd przed złożeniem wniosku o wydanie nakazu zapłaty przez prawie 2 miesiące próbowaliśmy wieloma drogami podpisać ugodę, w której byłyby gwarancje zapłaty np. dobrowolne poddanie się egzekucji, a nie jakieś obietnice bez pokrycia. Nikt nawet nie próbował podjąć jakiejkolwiek rozmowy mimo obietnic ze strony osób odpowiedzialnych za kontakt z mediami. Na kolanach mam chodzić i prosić się o swoje pieniądze? Czekać nie wiadomo na co kiedy jeszcze jest jakiś majątek, z którego można było próbować coś ściągnąć i nie ma ogłoszonej upadłości? Przypominam, że najprawdopodobniej ZTB ma jeszcze długi wobec US, ZUS i innych podmiotów, więc nawet jakby rolnicy nie poszli po nakaz zapłaty(który jest tylko potwierdzeniem prawa do jego egzekucji) to i tak konta i inne części majątku są zajmowane. Sami nie popieraliśmy blokady zakładów na początku sierpnia, ale po tej skali ignorancji z jaką się spotkaliśmy ze strony ZTB, nie mam żadnych skrupułów, żeby korzystać z pomocy komornika i nie podarować ani złotówki. Tak na marginesie przed pójściem do komornika czekaliśmy 1,5 miesiąca na wpłatę, żeby ZTB nie musiały ponosić dodatkowych kosztów egzekucji - to też zostało olane. To jak można traktować poważnie taką firmę?

Koszta uzyskania nakazu zapłaty wynoszą niewiele ponad 1,25% długu, więc niedużo. Gdy do akcji wkracza komornik to dla dłużnika nie jest takie wesołe, bo komornik ściąga 15% więcej jako prowizja dla siebie.

 

--

polecam: www.sjp.pl

Edytowano przez malinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

zakład stoi, produkcji nie ma, oficjalnie przejęcia nie było, kredytuy też nie dostali, komornicy niespłaceni, kwestią czasu było zajęcie kąta, hm ... ciekawe skąd ta kasa która poszła na ostatnie przelewy, zapewnie chodziło o zmniejszenie kwoty wierzytelność (a raczej odsetek) dość tanim kosztem podejrzewam, tylko skąd się wzięła ta kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj