Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla bydłą u mnie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczurek05w

szczurek05w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 17:35

hodowla bydłą u mnie mam obore na 20 sztuk bydła ok 6 h czy moge hodować byki i ile moge ich utrzymac czy tym areale. dzierzawy nie wezme bo nie ma gdzie prosze o podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla bydłą u mnie Dzisiaj, 19:29
  •  

#2 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 03 sierpień 2011 - 18:29

hodowla bydłą u mnie nie wiemy kolego, jaka to ziemia (klasa) :blink: , jaka powierzchnia tuz, jaka go... nic nie wiemy, to co mamy podpowiedzieć
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#3 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 19:18

hodowla bydłą u mnie chyba watpie zebys dal rade... no chyba ze masz wuchte trawy, na tych 6ha ziemi min 2,5 ha musialo by isc na jedzienie, chociaz moze... opisz bardziej na czym stoisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 19:59

hodowla bydłą u mnie Jeżeli by dobrze pokombinował to by poszło na tych 6 h .
Np 2 h żyta na kiszonkę . A po ścięciu wiosną dać 2 h ziemniaka lub buraki pastewne .
1 h kukurydzy. 3 h zboża przy wydajności minimum 4 t/h . I oczywiście nie obejdzie się na dokupieniu siana i dodatków paszowych typu śruta sojowa ,rzepakowa, bobik.... .

#5 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 21:54

hodowla bydłą u mnie jezeli ma sasiada, ktory ma buraki a nie zbiera lisci to moze sie dogadac aby liscie zebrac i masz kiszonke dla bykow, jakos moze super ona nie jest ale za taka przysluge moze byc, moze ma tez sasiadow ktorzy nie kosza lak i by sie porozumial z nimi. Przy takim rozwiazaniu ma kiszonke, siano, sianokiszonke i jeszcze 6ha pole czyli mozna liczyc ze 4ha jeczmienia i 2ha np kukurydzy, jeczmien da dobra słome a kukurydza znakomita kiszonke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 27 wrzesień 2011 - 22:45

hodowla bydłą u mnie 3 hektary na siano, a 3 na kiszonke ze zboża. słome i zboże ma śrut bedzieszz musiał kupić. z 5-6 sztuk utrzymasz. opłacalnośc zależy m.in. od tego jaki masz sprzęt? jakieś peniądze z tego będą. na lekcje gramatyki na pewno wystarczy...