Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bin czy stodoła

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 15:40

Bin czy stodoła Siema mój ojciec powiedział ze niemamy gdzie trzymac zboza wczesniej trzymaliśmy w baraku cos w tym stylu a teraz jest wiecej zboza i sie niemiesci no i ten barak sie rozwala ostatni rok pewno bedzie no i ojciec chce wybudowac stodołe na zboza a ja wole bin no i che was sie poradzic co jest lepsze tansze i wygodniejsze z góry dziekuje za odpowiedz;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bin czy stodoła Dzisiaj, 07:50
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2011 - 16:28

Bin czy stodoła Tańsze, zajmuje mniej miejsca- Bin. Ale stodoła nie tylko do zbóż. Przyda się jeszcze na maszyny. Ja wolałbym Bina.

#3 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 16:30

Bin czy stodoła A jaki koszt stodoły o wymiarach 15x5 ijaki koszt binów o pojemnosci 10ton?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 03 sierpień 2011 - 17:04

Bin czy stodoła Tu masz cennik z firmy BIN: http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 03 sierpień 2011 - 17:31

Bin czy stodoła 15x5? tam ledwo przyczepa Ci sie zmieści xP jak masz gdzie maszyny trzymać to bierz biny
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 03 sierpień 2011 - 17:47

Bin czy stodoła ja polecił bym ci stodołe. Jej zalety to: szybsze zwalanie zboża (podjeżdżasz i wywracasz przyczepe), lepsza wentylacja, po sprzedaży zboża może pełnić funkcję garażu na maszyny. Plusami bina są: zajmowanie mniej miejsca i tańsza budowa :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#7 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 18:33

Bin czy stodoła No to koszt budowy stodoły o wymiarach 30x10 duzo kosztuje budowa takiej stodoły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 03 sierpień 2011 - 19:05

Bin czy stodoła A swoje drewno byś miał chociaż? Ile wjazdów, ile ścian? Z czego ściany miały by być? Słupy lane czy murowane? Określ szczegóły bo piszesz strasznie ogólnikowo
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 19:10

Bin czy stodoła stodoła może dobry pomysł ale masz czym podwalać to zboże? pozatym i tak za wysoko nie usypiesz. Fakt można coś do niej schować jak nie ma zboża.

Nie lepiej kupić zbiornik czy to nowy bin czy jakiś lejowy po cemencie i postawić do tego pionowa żmijka z podającą poziomą i można spokojnie sypać.

#10 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 sierpień 2011 - 19:54

Bin czy stodoła ja bym wolał postawić silos to wtedy odpada problem z łopatowanięm zboża w Binie tylko podkładasz żmijkę pod silos i zlatuje ci do ostatniego żiarka

#11 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:02

Bin czy stodoła U mnie w stodole od ścian zboże zawsze trochę naciągnie wilgocią i się trochę psuje, ale może dlatego, że stodoła ma ponad 70 lat :lol:

#12 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:50

Bin czy stodoła W binie, podłączasz dmuchawę od dołu i zboże możesz przewietrzać, więc odpadu masz praktycznie zero. A znów jak mokre lata to jak duża stodoło to można cieniutko na klepisku usypać i doschnie.

#13 Share ThePrz3mo

ThePrz3mo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 06:45

Bin czy stodoła Podgarniał bym turem stodoła na 1 wjazd i drewna nie mam wymiary 25x10 jaki koszt budowy?

Edytowany przez ThePrz3mo, 04 sierpień 2011 - 07:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 08:02

Bin czy stodoła Policz sobie materiały na nią i będziesz znał jej koszt;] sam dach bez drewna to wydatek rzędu 12-13 tys zł z robocizną, 25-30 tys gwarantowane masz na starcie;]