Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik - sprzedaż! Proszę o pomoc

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share magda90

magda90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 09:44

Ciągnik - sprzedaż! Proszę o pomoc Witam
Moja babcia ma stary ciagnik 30-letni marki Władymirec. Ciągnik zakupiony został w czasie małżenstwa , ale w dowodzie rejestracyjny widnieje tylko dziadek. Ciągnik był rejestrowany i po smierci dziadka do 97 roku przychodzily jeszcze jakies oplaty ale pozniej już nie. Babcia nie podala ciagnika do spadku. Teraz chce go sprzedac. Wszystkie jej dzieci przebywaja w USA i mowia zeby sprzedala ten stary ciagnik.

1) Czy jest mozliwa legalna sprzedaz tego ciagnika tak zeby nastepny nabywca nie mial problemu z rejestracja?
2) czy babcia bedzie musiala uzupelniac ten okres kiedy nie placila skladek (czy nie wiem tak czego) i czy grozi jej jakas kara?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik - sprzedaż! Proszę o pomoc Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:28

Ciągnik - sprzedaż! Proszę o pomoc Z tego co wiem to Babcia nie musi uzupełniac składek bo nie musi być ciągłość, ze sprzedażą też niepowinło byc problemów bo nalezał ciągnik do wspólnoty majątkowej i tez ma do niego prawo inaczej by było jagby była spisana intercyza wtedy by do niego musiał byc wyznaczony spatkobierca ktury by miał do niego prawo. Pozdro
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:29

Ciągnik - sprzedaż! Proszę o pomoc idź do wydziału komunikacji i sprawdź co tam z tym dowodem (może dawno już wyrejestrowany wtedy za OC nikt nie ściga zresztą do tej pory by ściągneli sami opłatę ) Miałem podobnie tzn ojciec kupil mtz wyrejestrowanego dawnoo temu a teraz przy sprzedaży każdy potencjalny kupiec chciał z tabliczką więc w końcu załatwiłem (bo wyrejestrowany można znów zarej ciągnik) dokumentu do rej a przyjechał kupiec i mu wcale to nie potrzebne było ;[ :lol: