Skocz do zawartości

Zdjęcie

płyn chłodniczy w belarus

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 07:45

płyn chłodniczy w belarus mam takie pytanie jaki idzie płyn chłodniczy do belarus 952 w instrukcji napisane jest borygo nowy byłem w sklepie to powiedzieli mi ze borygo nowy jest tylko różowy a w traktorze mam zalany taki jasno zielony jaki to płyn jaki dolać traktor kupiłem w kwietniu i do tej pory nie dolewałem ale juz by trzeba było jakie tam płyn idzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
płyn chłodniczy w belarus Dzisiaj, 01:42
  •  

#2 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 09:01

płyn chłodniczy w belarus wydaje mi sie ze borygo eco bylo koloru zielonego

#3 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 03 sierpień 2011 - 12:45

płyn chłodniczy w belarus Tak ten zielony to borygo eko . Jak Dolejesz tego nowego to chyba nie powinno się nic stać , tak mi się wydaje ... Ale niech wypowiedzą się inni użytkownicy :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 14:06

płyn chłodniczy w belarus Jaki kolwiek byle nie kupiony w tesco lub typu "no name". Każdy znany się nada i tyle w tym filozofii. Jeśli chcesz zrobic dolewkę to ogólnie wszystkie są mieszalne ale dla pewności możesz zrobić test w garku, podgrzać i sprawdzić czy się nbie zwarzy.
KPK Kumurun Team

#5 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 14:59

płyn chłodniczy w belarus no właśnie mi w sklepie mówili ze tego eko ze zwykłym nie można mieszać chyba zeby dolał petrygo on jest taki ciemny zielony

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 sierpień 2011 - 08:55

płyn chłodniczy w belarus dolewaliśmy PETRYGO kilka miesięcy temu i nic złego się nie dzieje.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share 8203DAWIDEX8203

8203DAWIDEX8203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 17:04

płyn chłodniczy w belarus wszystkie borygo sie mieszaja ja tak robie i nic sie nie dzieje najlepij to wlewac tak 3 cm od korka

#8 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 luty 2013 - 10:10

płyn chłodniczy w belarus Witam.Czy nie macie problemu z płynami? Chodzi mi o płyn kontra aluminiowe części. Miałem płyn od jakichś 3 lat i teraz wyciągałem chłodnicę i widzę że aluminiowe części, czyli obudowa termostatu i rura co łączy się z dolnym otworem chłodnicy są tak zawalone niebieskim szlamem, że szok. W tą rurkę to nawet palca nie wsadzi;) Rurkę wymieniałem na nową przed zalaniem płynem, bo stara była mocno utleniona. Nie wiem, czy to aluminium w częściach takie badziewne, czy płyn mocno agresywny, nie pamiętam jego nazwy, ale na pewno był przystosowany do aluminiowych chłodnic, więc niby powinno być ok.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#9 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 luty 2013 - 13:41

płyn chłodniczy w belarus nic sie nie stanie mieszac wolno zielony z czerwonym niesluchajcie co wam w sklepach pier**la za glupoty......

#10 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:07

płyn chłodniczy w belarus W moim znowu jest bezbarwny ale śmierdzi jak... bimber. Sprawdzałem z zamrażarce i przy -18'C był płynny.
Co to jest i czego dolać w razie konieczności?
Tylko nie pisać że księżycówki :P
KPK Kumurun Team

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:43

płyn chłodniczy w belarus

Jaki kolwiek byle nie kupiony w tesco lub typu "no name". Każdy znany się nada i tyle w tym filozofii. Jeśli chcesz zrobic dolewkę to ogólnie wszystkie są mieszalne ale dla pewności możesz zrobić test w garku, podgrzać i sprawdzić czy się nbie zwarzy.

no i co z tego że z tesco, płyn to płyn, przecież jakies normy musi spełniać, do mf 255 kupiłem w tesco na promocji po 20zł/5l niebieski i jest ok, jeli chodzi o kolory płynu to raczej nie ma znaczenia a płyny dzielą się tylko na 2 rodzaje, tzn monoetylenowy i etylenowy, etylenowy mniej agresywny jest dla metalu, za to monoetylenowy łatwiej się utylizuje tak więc jest bardziej ekologiczny i z tego powodu wiekszosc nowych aut jest zalewana płynami monoetylenowymi, płyny grupy borygo to są płyny monoetylenowe natomiast niebieskie i petrygo to z reguły płyny etylenowe, czytałem gdzies kiedys że nie należy mieszać płynów monoetylenowych z etylenowymi że niby kisiel nawet potrafi się zrobić,
moja rada, to jesli brakuje w nowym belarusie to najwyżej 0,5l także dolać przegotowanej wody z czajnika i to będzie najlepsze rozwiązanie, a co 2 lata i tak należy wymieniać płyn chłodzący i wtedy możecie zalać co chcecie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 18 luty 2013 - 18:45

płyn chłodniczy w belarus Taka sama różnica jak z wieloma innymi produktami sprzedawanymi w molochach. Niby to samo, niby normy musi spełniać a jak przyjdzie co do czego to się okazuje że to tandeta.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź