Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada mechanizmu różnicowego TM135

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dominik123

dominik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 21:40

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 Witam
Mam pytanie do użytkowników ciągników NH serii TM ,posiadam TM 135 2001r i chciałbym dowiedzieć się przy jakiej prędkości blokada mechanizmu różnicowego powinna się automatycznie wyłączyć. Od nowości blokada ta wyłączała mi się całkowicie po przekroczeniu 15 km/h, w tym roku panel od wszystkich blokad padł, został wymieniony na nowy i teraz blokada mechanizmu różnicowego wyłącza się po przekroczeniu 9 km/h i serwis twierdzi że tak powinno być.
Czekam na informacje, z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada mechanizmu różnicowego TM135 Dzisiaj, 07:13
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:15

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 nie wiem co to za różnica przecież i takk możesz włączyć ja na stałe w więkrzosći ciągników jest to około 14-16 myślę ze to kwestia programu
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:30

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 A który serwis tak twierdzi? W instrukcji do T7050 jest napisane, że blokada wyłącza się w sposób trawały po przekroczeniu 15km/h, czyli... 9MPH.

#4 Share dominik123

dominik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 11:42

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 W jaki sposób można ją włączyć na stałe, przy pracy z pługiem jeżdżę około 10km/h więc blokada nie działa.
A serwis który tak twierdzi to Agrohandel z Legnicy

#5 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 19:40

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 U mnie do 15 km/h działa jak jest na automacie chyba ze podniosę np. agregat do góry to się rozłącza. na stałe mogę włączyć w moim po prostu przycisk w drugą stronę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dominik123

dominik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 20:55

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 U mnie działało tak samo jak pisał KiepskiT6030, tylko teraz po wymianie panelu coś jest nie tak

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 19:57

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 no to zgłoś to powiedz zę tak nie p[owinno być że sprawdzałeś w różnych żródłach i u urzytkownikow takich maszyn i wszystcy zgodnie twierdzą zę przy 15stu i ze ci to w praxcy bardzo przeszkadza i tyle
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 21:23

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 Kolego masz przeciez 4 przyciski w TMie na panelu z boku, przedni naped auto i reczny oraz blokady auto i reczne.
Odnosnie auto to czesto pada sensor skrętu przy kole, wyrzuca blad i auto przestaje dzialac, ale i tak to nie jest zbyt czesto zwykle uzywane przez wlasnie takie niedogodnosci.
Wlaczasz recznie blokade i trzyma dopoki nie nacisniesz hamulca lub jej nie wylaczysz.
A przedni naped nie pusci dopoki go recznie nie odlaczysz. Fakt, troche jak w starszych ciagnikach ale przynajmniej sie nie nawajchujsz ;)

Edytowany przez maks, 05 sierpień 2011 - 21:25.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#9 Share dominik123

dominik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 11:45

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 Blokada i na automacie i jak włączę ją ręcznie to wyłącza się przy 9km/h, a co do awarii sensoru skrętu , to wiem coś o tym, bo wymieniałem go prawie co rok, aż wymieniłem przednią oś na nową i tam jest to inaczej rozwiązane, i sensor jak narazie działa bez zarzutu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 19:52

Blokada mechanizmu różnicowego TM135 A kupowales oryginalne sensory? Moglbys podeslac foto jak to jest w nowej osi i jesli widac to jakies symbole czujnika?

Co do blokady to pewnie tylko serwis...
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk