Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!!

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek0igi

tomek0igi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 18:09

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! Witam mam prase class markant 55 i prawy aparat nie wiąrze ,roztywa snopki tak co jakieś 20 snopków 1,2. Drugi aparat jest ok nie zerwał mi ani jednego snopka . Co doradzacie czy to wina źle wyregulowanego aparatu czy jakaś usterka ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! Dzisiaj, 04:05
  •  

#2 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 19:17

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! Jaki dajesz do niej sznurek:gruby czy cienki?Bo do pras starego typu zalecane są sznurki grubsze. Sprawdź czy nożyki są naostrzone,iglice czy nie pogięte.Może coś trzeba wyregulować.Ja jak kupiłem prasę to też przepuszczała ale to była kwestia regulacji.

#3 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 20:45

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! U mnie też miałem podobny problem z markantem 50. Prasowałem na sznurku 2000 a teraz założyłem 1600 na jeden aparat trochę pomogło ale nie do końca. Sprawdź sobie rolki na końcach iglic czy nie są wytarte i kręcą się. U mnie jedna rolka była przetarta i stała w miejscu i przez to strzępiła i rwała sznurek podczas wiązania. Sprawdź sznurek czy zawiązuje kokardkę czy tylko sam supeł bo to ważne. Ja musiałem lekko jeden aparat przesunąć pod skosem podkładając podkładkę pod podstawę bo nie zsuwał się sznurek z aparatu czasami i nie wiązał wtedy kokardki na końcu mimo że wszystko było poprawnie wyregulowane.

#4 Share tomek0igi

tomek0igi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 07:34

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!!

U mnie też miałem podobny problem z markantem 50. Prasowałem na sznurku 2000 a teraz założyłem 1600 na jeden aparat trochę pomogło ale nie do końca. Sprawdź sobie rolki na końcach iglic czy nie są wytarte i kręcą się. U mnie jedna rolka była przetarta i stała w miejscu i przez to strzępiła i rwała sznurek podczas wiązania. Sprawdź sznurek czy zawiązuje kokardkę czy tylko sam supeł bo to ważne. Ja musiałem lekko jeden aparat przesunąć pod skosem podkładając podkładkę pod podstawę bo nie zsuwał się sznurek z aparatu czasami i nie wiązał wtedy kokardki na końcu mimo że wszystko było poprawnie wyregulowane.

zakładałem nieraz grubszy sznurek i trochę pomagało ale czasem się rozwiązywał a te rolki na iglicach są ok bo sprawdzałem
mam pytanie odnośnie regulacji aparatów które śrubki od czego i co się zmieni jak je podkręce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share CETOR

CETOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:56

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! Witam przedzwoń do tego mechanika po numer telefonu 667314820
On wytłumaczył mi przez telefon co jak naprawic
Posiada on wszystkie części do pras kostkujących.
Na pewno ci pomoże

Pozdrawiam

Edytowany przez CETOR, 03 sierpień 2011 - 21:56.

#6 Share tomek0igi

tomek0igi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 08:11

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! ok dziękuję zadzwonie do tego mechanika i wam powiem co i jak !!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 11:56

Problem z class markant 55 ,proszę o pomoc!! Zamień stoły od aparatów wraz z helikopterkami i zaraz wszystko będzie wiadomo. Stawiam na helikopterek. Posiadam wszystkie części do aparatów.