agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz321    1

mazowieckie pow. wołomiński... skoszone 2/3 ... na szczęście udało się skosić pole na którym było najładniejsze zboże ok 10 ha... w bruzdach stała woda ale gleba była na tyle ścisła że kombajn nie siadał... najgorszy był tylko dojazd , pole jest z jednej strony oddzielone lasem a z drugiej rzeką... są dwie drogi albo przez las tylko jest za wąsko dla kombajnu albo obok lasu ale teraz jest tam bagno… jedynym sposobem było zapięcie do zetora liny i przeciągnięcie kombajnu…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

chłopom zawsze pod górke jak nie mróz zboża dobije to znowu czas żniw a tu leje.Unas pokosili desperaci takie jakie było żyta,przenice,rzepaki poszły zostały zboża jare.Na chwile obecną leje i się stoi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Kuj-Pom. pow. sępoleński około 30% sprzątnięte z pola. Reszta zbóż czeka na słońce, oby nie do września. Swoje udało się sprzątnąć.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat19    0

Lubelskie, pow. świdnicki, żniwa od 05.08 skończone 08.08 o 4:20:) Deszcz zaczął padać ok 4.30:)Skoszono 17,6 ha. Plon 4,5-7,5/ha (pszenica ozima Mulan, Akteur i Turnia)Noc nie przespana ale warto było:)

Edytowano przez brat19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

U nas w Wielkopolsce, powiat czarnkowsko-trzcianecki 50 % skoszone, od niedzieli nie kosimy bo ciągle przepaduje. Ja ozime mam skoszone, jeszcze 80 latowych. Ludzie próbują coś ukryść, niby koszą, ale to jest mokrzyzna. My mieliśmy kawałek przenżyta do dokończenia, tydzień temu we wtorek skosiliśmy, dzień przed rano padało, dziś już rano przesypywałem ładowarką, bo się ścianki zaczęły robić, powoli butwieć zaczynało. Takich dziadoskich żniw dawno nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

Małopolskie.Na dzień dzisiejszy zebrany jest jęczmień ozimy i to jeszcze nie u wszystkich wszystko inne stoi .

 

U mnie przenica i owies skoszony został jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1995    0

A nam się udało wczoraj skosić pozostałe 4 ha owsa i żniwa skończone (woj. podlaskie, pow. hajnowski) :-) Jestem tym bardziej zadowolony, że to były pierwsze nasze żniwa swoim kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

żniwa zakończone, słoma zwieziona

dobrze się składa bo w niedzielę są u mnie Dożynki Gminne więc spokojnie będzie można po świętować przy %%% :lol:

Lubelskie, powiat Bialski

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jechałem wczoraj ze Szczecina do Koszalin 6-stką,tam co najmniej 50%zbóż jeszcze stoi na polu.

Całkiem duże powierzchnie po 10-15ha,zboża wyglądały całkiem nieźle

Nie wiem czemu oni nie koszą,było południe słońce ładnie grzało a widziałem tylko 2 kombajny,w tym jeden Class chyba się popsuł bo coś tam grzebali.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie zniwa wczoraj zakończone resztki mieszanki skoszone i słoma zwieziona ;) a w okolicy jeszcze trochę zbóz stoi na polu przewaznie tam gdzie się nie da wjechać kombajnem bo za mokro


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

W moich okolicach powiat krakowski około 95% skoszone


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj