agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
provegeta    0

Nasze gospodarstwo znajduję się w Województwie Opolskim powiat Opole. W zeszłym tygodniu były 2 słoneczne dni więc już 90% pola mam skoszone, pola we wsi są również praktycznie wszystkie puste, choć warunki nie były idealne to nie było na co czekać. Plon jak dla nas był niezły w porównaniu z zeszłymi latami gdzie dotykały nas podtopienia, susza. Rok ten mogę zaliczyć do udanych jak i większość rolników w naszej wiosce, choć zobaczymy co przyniesie jesień.

Edytowano przez provegeta

Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazowsze, okolice Płocka wymłócone rzepaki, zboża stoją. Dziś mieliśmy drugi dzień bez deszczu z piekącym słońcem, jeśli pogoda się utrzyma to w środę zaczynamy ciąć żyto i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Lubelskie

Skoszone zostało około 3ha

Pozostało niecałe 50;/ 2-3dni pogody i się wejdzie na pole a na dołki trzeba minimum tydzień pogody

Plony mizerne pszenżyto porośnięte i nie wiadomo co tu robić

A w okolicy jest wyjątkiem jak jest coś wykoszone

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okolica gniezna rzepak znikł z pól może w 40% jęczmienia zimowego już nie ma. A reszta to chyba nie w tym roku.oj będzie bieda w polsce.A niektórzy co ziemniaki kopią na handel to tylko ręce załamują 7-10 dni poleżą i gniją od nadmiaru wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie okolice Puław Lublina to tylko rzepaki wykoszone, kilka tylko pól widziałem. A zboża to można policzyć pola na palcach rąk oczywiście mówię to o tych co widać z głównych tras. I to tylko jęczmienie ozime ... Trzeba czekać na pogodę i się nie stresować :P


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Mazowieckie Powiat Mińsk Mazowiecki 100% upraw stoi na polu i prędko się nie wejdzie ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

pow CHEŁMSKI, rzepaki pokoszone ,zboże nie ruszane, pszenica porośnięta,na polach stoi woda, kicha po całości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Warmia okolice Braniewa tylko gdzie niegdzie próbują rzepaki kraść z pola zboża wszystko stoi Ja będę w czwartek żyto próbował kosić jak nie utopie kombajnu. Jak widziałem pogode to tylko do piątku wieczór i znów trzy dni deszcz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

... jak pogoda pozwoli.

U mnie właśnie popadało i do jutra nie wyschnie raczej ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Wielkopolska, ja jestem na półmetku ale teraz tyle napadało że kombajn mi się utopi na niektórych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Powiat bartoszycki warm-mazur. W okolicach Rzepaki w większości skoszone, Zboża prawie nikt jeszcze nie zaczą kosic, tylko sąsiad skosił dziś jęczmień jary. Ja mam osobiście 17ha przenżyta i jeszcze nic nie prubowałem kosic bo na polu mokro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Woj. Kuj.-Pom. pow. aleksandrowski rzepaki w 50-70 % wymłucone, zborza 100 % stoi na polu. Ja ruszam jutro pod wieczór, lub w środe i będe młucił wszystko wraz z mieszankami, w których owies odbija od nowa


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Woj. Maloposkie pow Wielicki nie widzialem zeby cokolwiek bylo tkniete co najgrosze prawie dzien w dzien dolewa jeszcze :(


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Okolice Sandomierza może 50% rzepaku skoszone albo mniej, jęczmień ozimy pokoszony a pozostałe zboża nie ruszone praktycznie. Owies leży plackiem, jęczmień w ziemię wchodzi prawię. Chwasty rosną w zbożach z dna na dzień coraz więcej. W tym tygodniu chyba niema szans żeby dało się wjechać w pole kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

kuj pom w okolicy zaczeli dzis mlocic rzepak zboza narazie wszystkie stoja nawet jeczmien ozimy bo pada ciagle od wczoraj jako taka pogoda wszystko czarne i porosniete szalu nie bedzie, dzis probowalem ale przenica ma 20 % wilg a pszenzyto 25-30 na lezacym moze i wiecej bo calkiem wyroslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Okolice stolicy, jęczmień ozimy pokoszony w 80% reszta stoi na polu i nie zapowiada się na szybki wyjazd na pole, mokro jak cho.... Ale damy rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

lubelskie pow bialski rzepak w 60 % a zboża jeszcze nie ruszane i szybko nie będą potrzebny tydzień pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj