noris2000

Sieczkarnia jednorzędowa do zetora 5211

Polecane posty

noris2000    0

Zastanawiam się nad kupnem sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy. Zasiewam kukurydzą około 1ha ale myslę że w przyszłym roku zasieje coś koło 2 ha, miałaby ona współpracować z zetorem 5211 lub jeśli bedzie lepiej z mf 255. Czy opłacalne będzie jej kupienie jeżeli za koszenie z wożeniem od hektara biorą u mnie od 900 - 1000 zł? Faktem jes to że posiadając jednorzędówkę mógłbym ukosić krowom kuku kiedy bedę chciał. Jeśli uważacie że warto jakie mogłyby to być sieczkarnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja koszę kukurydzę mf255 i sieczkarnią mengele mb210 fajnie robi i jest lekka i mała a wydajnośc wystarczająca jak na te moc ciągnika. polecam ci ten sprzęt napewno wystarczy na twój areał a ciągnik da rade spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

polecił bym Pottinger MEX 2 lub Kemper Sprinter :) wujek Kempera ciąga 60-tką a sieczka z kuku jest idealnie posiekana nie to co w Mengele :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Uważam że najlepsza sieczkarnia do twojego zetorka ew. 255 będzie Pottinger MEX 2.

Zetor spokojnie da sobie z nią rade i kukurydza jest bardzo fajnie pocięta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam do sprzedania sieczkarnie potinger mex 1 rotation w bardzo dobrym stanie gotowa do sezonu. Nowe paski i stalnica. Używałem ja dwa sezony. Kosiłem zetorem 6711 ale mniejsze spokojnie dadzą rade. Wydajność 1.5-2 ha na dzień. Sprzedaje bo kupiłem większy ciągnik i chce kupić potingera gt. Jak ktoś jest zainteresowany to pisać na pw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

moim zdaniem pottinger mex 2 jest za duży, ja bym polecił pz 80, sam rozglądam sie za taką do c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Narazie się wstrzymuje od poszukiwań gdyż z powodu pogody tegorocznej i poprzedniego roku zastanawiamy się z ojcem nad wymianą głównego ciągnika zetora 5211 na coś z przodkiem może 6045, mf 255 musi zostać bo ma tur a jak założę na większy to nie wjadę na wysokość żeby ciągnikiem zerwać parkiet u byków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czy za dwa tysiące można kupić dobrą sieczkarnię? Bo czasu mało a przydałoby się coś kupić. Na co zwracać uwagę przed kupnem w jednorzędowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj