Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katalog części do MF 520

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:01

Katalog części do MF 520 Witam! Niedawno kupiłem kombajn MF520, poszukuję katalogu części i instrukcji obsługi do niego. Nie jestem pewien do czego służą poszczególne dźwignie np.dźwignia obok dźwigni do ustawiania klepiska i druga powyżej nich.Nie wiem za co odpowiada koło przy tych dźwigniach,którym można kręcić w lewo lub w prawo(u mnie kręci się z oporem).Za siedzeniem jest identyczna jak do gaszenia linka do pociągania, do czego ona służy, bo mam ją zerwaną.Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katalog części do MF 520 Dzisiaj, 20:58
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:43

Katalog części do MF 520 Siema STRZAŁA
Też mam fergusona już kilka ładnych lat :D
To pokrętło do kręcenia służy do ustawiania obrotów bębna młócącego, jeśli chodzi o te wajchy to jedna jest od klepiska ( oznaczenia np.1/2, 3/4 it.) a druga od włączania/wyłączania zespołu tnącego,
ten dynks za siedzeniem służy do wyłączania alarmu (sygnału) pod zbiornikiem jest kolo ze sprężyną takie sprzęgło i to napędza żmijkę z dołu i jak tam ją coś zablokuje sprzęgło wypycha czujnik i kombajn trąbi, z tylu za wytrząsaczami jest taka blacha z czujnikiem w razie jak pęknie pasek od sieczkarni i zacznie się zapychać z tylu to też zaczyna trąbić. Ściągnij sobie AGCO CD-ROM tam jest wszystko do tego kombajnu. Ja mam ładnie katalog wydrukowany i spięty w segregatorze i gitara, schematy co jak złożyć, nr części itp wszystko jest. Jak masz jakieś pytania to pisz na gg 2202316

Pozdro

#3 Share apollo440

apollo440

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 12:07

Katalog części do MF 520 Witam też mam MF520 i mam problem, a mianowicie nie umiem go ustawić, jest tak albo śmieci (słoma, kłosy) albo zostawia ziarno (lub to i to). Byłbym wdzięczny za porady itp.

POZDRO

#4 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 15:58

Katalog części do MF 520 Zmniejsz szczelinę na klepisku.Jak zmniejszysz za bardzo to będzie rozpoławiać ziarno.Ustawiasz to wajchą obok wajchy do włączania chedera.Spróbuj ustawić siłę wiatru na większą.Najładniej czyści na płaskim polu.Ja też próbuję na próbach i błędach;)

#5 Share apollo440

apollo440

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 19:09

Katalog części do MF 520 dzięki za odpowiedz, ten AGCO CD-ROM to jakaś instrukcja obsługi? Jak tak to jak masz to daj linka. Byłbym wdzięczny.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2011 - 11:28

Katalog części do MF 520

dzięki za odpowiedz, ten AGCO CD-ROM to jakaś instrukcja obsługi? Jak tak to jak masz to daj linka. Byłbym wdzięczny.

Ten program to jeden wielki katalog części no i jest pokazane co i jak trzeba złożyć itp. Przeznaczony jest do massey ferguson (traktory, kombajny, kosiarki do trawy (ogrodowe)jest tego cała masa pełno serii do pobrania na forum fergusona :P

#7 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:08

Katalog części do MF 520 Jak ustawiacie gaz przy koszeniu i przyspieszacz(wariator)?Na jakim biegu kosicie?Jak długo kosicie hektar?
Dzięki Frytek za podpowiedzi!Mam jeszcze parę pytań, ale to już po żniwach;) pozdro

#8 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 20:27

Katalog części do MF 520 Mam jeszcze jedno pytanie.Co może być przyczyną przegrzewania się oleju w układzie hydraulicznym?Czy ktoś też miał taki problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 sierpień 2011 - 08:25

Katalog części do MF 520 Ja kosze na 2 biegu i do tego przyspieszacz czasami na 1 ale rzadko. Mam 3m heder i chyba troche maly jest bo duzo trzeba robic objazdow i pokos przy pokosie :/ gaz ustawiam na cala kite no o z przyspieszaczem to musisz sam wyczuc jak da rade szybciej to przyspieszasz a jak nie to zwalniasz :D A mam takie pytanko z 4.20m heder mf520 by sobie malo wiele radzil czy bedzie stękał jak myslicie??? a z ta hydraulika to zobacz czy z filtrem wszystko ok

#10 Share gabo

gabo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 16:22

Katalog części do MF 520 witam mam mf 525 i mam w nim heder 4m i nie narzekam jak narazie a kosze na 2 i przyspieszacz nawet do połowy jak ładne i czyste zboże

#11 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 16:30

Katalog części do MF 520 505-653-808 ten gosc ma instrukcje i katalogi do MF ów

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 sierpień 2011 - 18:35

Katalog części do MF 520

witam mam mf 525 i mam w nim heder 4m i nie narzekam jak narazie a kosze na 2 i przyspieszacz nawet do połowy jak ładne i czyste zboże

dzięki gabo za odpowiedz :P

#13 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 11:37

Katalog części do MF 520 Ja mam 3.6m przy swoim. Jak idzie równo to jest spoko, ale jak dostanie w momencie więcej to tylko młocarnia jęczy. Kosze na jedynce i max przyspieszaczu. Jak przyspieszacie wariatorem to macie też taki gwizd(podobny jakby chodziła turbina)? Czy to może znaczyć, że pas jezdny jest już do wymiany?

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 10:04

Katalog części do MF 520 Ja jak używam przyśpieszacza to mam straszne wibracje :( kiedyś miałem trochę przebojów z nim i mam pas napędowy poszarpany. Mam od 2 lat nowy kupiony ale nie zmieniam bo na tym idzie jeszcze ale i tak muszę cały napęd sprawdzić bo coś tam nie gra np na 3 i przyspieszacz to się pod górkę ślizga pasek... i mnie zastanawia to kolo od pasa napędowego co wchodzi do skrzyni bo jest na nim luz i to taki dość duży ale jak sprzęgło wcisnę to siedzi sztywno i nie idzie go już przesuwać nie wiem czy to tak powinno być :/ u was też tak jest???

#15 Share Strzala

Strzala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 11:36

Katalog części do MF 520 Mi ślizga też na 3. Pod górę muszę wyjeżdżać na 2, jeszcze spróbuje go napiąć bardziej. Na kole pasowym od skrzyni też mam mały luz, możliwe że jest to niewielki luz na wieloklinie. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2011 - 13:20

Katalog części do MF 520 Stukanie i wibracje podczas zmiany przełożenia przekładni bezstopniowe mogą pochodzić od wariatora. Sprawdź, czy koło pływające nie ma luzów. Ja założyłem od Bizona i trzeci sezon jest ok.. Nowy wariator do fergusona kosztuje chyba ponad 3 tys. zł, a do bizona dałem 630. Ślizganie może też pochodzić od sprzęgła (pasuje od żuka z silnikiem wysokoprężnym - MF307) lub pasek jest zużyty i już nie klinuje się w kole.

Edytowany przez Profil usunięty, 15 sierpień 2011 - 13:35.