Skocz do zawartości

Zdjęcie

piła spalinowa

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:00

piła spalinowa Chciałem kupić piłę spalinową, taką do urzydku własnego, głównie obcinanie gałęzi, czasami coś grubszego przeciąć, lub drzewo położyć. Słyszałem że najlepiej to stil i moc tak 3KM. Co wy o tym myślicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
piła spalinowa Dzisiaj, 17:41
  •  

#2 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:26

piła spalinowa Pomyśli o Stihl MS 250, jest optymalna pomiędzy wagą a mocą. Mam taką i sprawuje się ok. Świetnie nadaje się do przecinania drzew, cięcia metrów i innych drobnych prac. Nie wiem, jak z obalaniem grubych drzew, bo mam większą piłę, ale takie do 25-30cm średnicy powinny spokojnie pójść.

#3 Share HondaSH50

HondaSH50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:42

piła spalinowa Ja bym ci polecił jakąś z husqvarny , mam piłe ze stihla i z husqvarny i ta ze stihla jakoś nie zawsze ma ochote odpalic a z husqvarna niema zadnych problemów zawsze odpala i działa bardzo dobrze .

#4 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 16:06

piła spalinowa a jaki model Husqvarny??

#5 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:06

piła spalinowa Jak chcesz porządną piłę to polecam Makitę.

#6 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 23:44

piła spalinowa Ja mam Husqvarne 55 , w ciągu 5 lat użytkowania żadnych awarii.Z czystym sumieniem polecam każdemu kto chce kupić dobrą piłę.

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 02 sierpień 2011 - 00:26

piła spalinowa nie bierz stihla to juz jest badziew!!! przed ostatnie piała ojca stihl 250 wytrzymał 1,5 roku 9 praca w lesie 5 dni w tygodniu (zawodowo)) a ostatia tez St250 wytrzymała ciut ponad pól roku jakims cudem dostała kreche na cylindrze w paliwie było jakby mleko (paliwo poszło do przebadania) ale ine piły z tej firmy chyba jest tam ich 19 działaja ale wiekszosc to HQ 450, 346 XP 357XP i wieksze i spokojnie po 4 lata pykają HQ450 obecnie kosztuje u nas 1699 to jest niby odpowiednik St230 a idzie o niebo lepiej od St250 kolosalna róznica jest i zbiorni paliwa starcza spokojnie na godzine a w stihlu na 45 minut ledwo stihl to juz nie to co kiedyś teraz to badziew kto wie czy makita juz nie jest lepsza ale HQ mozna porownać do starej peeskI bierz husqvarne!!!! model jak 340, 345, 450, 346Xp, 357Xp, 55, 40 to sa dobre mogele kazda z nich robiłem i juz nigdy wiecej nie chce sthla ojciec wkoncu zobaczył co jest i nastepna bierze HQ

#8 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:41

piła spalinowa Bo to trzeba patrzeć na kraj produkcji te małe stihl-e są produkowane w chinach ale nie wszystkie bo kilka modeli jest produkowana w USA a te modele profesjonalne są produkowane w Niemczech. Kiedyś pracowałem w lesie i posiadam 3 stihle 036, 361 i 180 pierwsza zrobiła potężną ilość drewna przy niewielkich usterkach dopiero po jakiś 7 latach druga pracuje już od 2004r bez usterki a trzecia to i tak jestem zdziwiony że prawie najmniejszy model tyle daje rady a psują mu się tylko linki i włącznik. Jak będziesz kupował to patrz na kraj produkcji.

#9 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 08:34

piła spalinowa a w jakiej cenie jest ta np. 55?? bo na allegro widziałem nowa 1069zł. jeszcze nie dzwoniłem do dilera u siebie ale pewnie drożej i to dużó, ale na allegro to taka gwarancja jakby jej nie było bo trzeba odesłać i czekać z miesiąc albo lepiej

#10 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 02 sierpień 2011 - 08:37

piła spalinowa ja polecam stihla, mam swoją (ms 230) już 5 lat i jak na razie zero awarii
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maverik22

maverik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 10:31

piła spalinowa http://allegro.pl/pi....html?source=oo

A taka piła?? nowa prawie tyś a ta za 600 więc oszczędność, ale 2KM nadale się??

#12 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 02 sierpień 2011 - 13:16

piła spalinowa Nadawać się nadaje ale robiłem taką Husqvarną i obecnie Stihlem to jest różnica. I stihlem pracuje mi się lepiej
więc polecam ci bardziej Stihla, a model co ja posiadam to jest Ms230. I jeszcze dodam że Stihla się lepiej pali..

Edytowany przez Kameleont25, 02 sierpień 2011 - 13:17.

#13 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 22:20

piła spalinowa

a w jakiej cenie jest ta np. 55?? bo na allegro widziałem nowa 1069zł. jeszcze nie dzwoniłem do dilera u siebie ale pewnie drożej i to dużó, ale na allegro to taka gwarancja jakby jej nie było bo trzeba odesłać i czekać z miesiąc albo lepiej

w zeszłym roku była za 1499 a w tym jeszcze nie widziałem jej ani w czarnkowie ani w pniewach ani w drezdenku(moze nie trafiłem) ta 55 to jest juz stary model ciezka piła ale i duzo wytrzyma :)

http://allegro.pl/pi....html?source=oo

A taka piła?? nowa prawie tyś a ta za 600 więc oszczędność, ale 2KM nadale się??

coś tu nie gra widać jak byk ze jest jedna nakretka ( od przykrecania osłony na sprzegło)a śruby są dwie piła do gałęzwówki jak najbardziej grubsze drewno tez potniesz ale bez przesady :)

Nadawać się nadaje ale robiłem taką Husqvarną i obecnie Stihlem to jest różnica. I stihlem pracuje mi się lepiej
więc polecam ci bardziej Stihla, a model co ja posiadam to jest Ms230. I jeszcze dodam że Stihla się lepiej pali..

stihl jest lzejszy ale trzeba uwazać by korków ( gumowych amortyzatorów) nie powyrywać. nie wiem juz którego stihla ma ojciec ale co stihl to równo palą zbiornik około 45 minut i równo kopcą nie wazne ile maja oleju w paliwie jak ojciec scina drewno to kupa dymu koło niego jak by 60 postawić:lol: a co do odpalania to nie wiem czy stihl predzej zapali HQ juz prawie wszystkie maja pompki reczne

Edytowany przez Filipoo, 07 sierpień 2011 - 11:29.

#14 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 05:23

piła spalinowa Mam makite DSC 520 ale średnio się sprawuje, polecam Stihla ms230-250.
AF - to Jest To:)

#15 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 03 sierpień 2011 - 13:13

piła spalinowa My mamy Stihl ms260 z 2002 roku i dobrze się sprawuje. Jedynie z początku były z nią problemy... Mozna powiedziec serwis(sklep) do d*py jednym słowem. Mieliśmy także HQ 240 może 5 lat i się przytarła. Za nią kupilśmy w marcu tego roku Shindaiwa 389s. Narazie wszystko OK.
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#16 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 13:35

piła spalinowa ja od 5 lat mam takikego chinola http://allegro.pl/fl...1775633888.html powiem że całkiem nieźle się sprawóje bynajmniej mniej awaryjna niż ms170 brata

#17 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:09

piła spalinowa Jak ktoś poleca to niech też napisze ile paliwa wypalił, bo ja polecę STIHL a ona przez 5 lat bez awarii wypaliła ok. 20 litrów paliwa - niektórzy tyle wypalą przez tydzień ( więc wiek piły nie jest istotny a faktyczne używanie).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#18 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 21:13

piła spalinowa no u mnie gdzies w granicach 15 litrów na tydzien wychodzi na jedna piałe w zaeznosci co sie robi i tak kazda HQ minimum 4 lata :lol: a st co nowszy tym gorszy ojca ost wytrzymła gdzies pól roku poprzedni rok :lol:

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 22:08

piła spalinowa Ja mam hq nie pamiętam typu ale ok 3kM , przez 4 lata wypaliła z 8L benzyny :lol: , leży sobie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów