Zaloguj się, aby obserwować  
juzef

Jaki ciągnik mam wybrać...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
juzef    0

Witam i z góry przepraszam za pomyłki gdysz jestem to nawy :rolleyes:

po żniwach mam zamiar kupić ciągnik od 100-105 km do 125-130km i zastanawiam sie jaki wybrać Same/renault/lamborghini/ czy może polskie 1014 :)

Ciągnik gdzieś do 45tyś i rocznik 85-95

proszę jeszcze o propozycje innych marek...

ogółem bardzo mi się podoba renia ale nie wiem jak jest z jej trwałością.

Ciągniki wolę bardziej bez elektroniki więc Massey Ferguson odpada

Ciągnik ma pracować na 40-45 ha w pługach owerum 18' i agregacie 3m jak myślicie będzie się sprawował:):P:D

Z góry dzięki i pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Ja bym proponował MF, NH albo DF.

 

Brak uzsadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzef    0

Ale New holland z tego rocznika to raczej forf

a co do MF to nie jestem przekonany do elektroniki a w NH też jest jej sporo..

Deutz to dobry sprzęt ale za tyle kasy to raczek tylko DX

Same jest na pozesołach dF chyba ale u mnie w okolicy nikt nie ma same ani lambo

czy ktoś może mi powiedzieć co nieco o Renault?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

renówek masz szeroki wybór i w cenie tez sie zmieścisz.... ogólnie ludzie nie narzekaja na te ciagniki, trwały mocny sprzęt, nie skomplikowana budowa, części dostępne bez problemu, poczytaj wiecej tematów pogadaj z uzytkowanikami, pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33
http://allegro.pl/new-holland-ts100-w-bardzo-dobrym-stanie-i1745414059.html takiego Nh TSW coś poszykać musisz na allegro :)http://allegro.pl/ursus-1014-100-km-piekny-stan-bardzo-zadbany-i1729519069.html super ursus znajomy ma renault ale nie widze żadny luxusuów to już bym wolał NH czy coś albo już lepiej zadbanego ursusa jak sypiącą się renówke ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzef    0

ale jak mówiłem New holland ma sporo elektroniki

a case chodzi i o starsze wersje bez bajerów...

co powiecie jeszcze o same i lambo i niewiem jak to napisać huliman czy jakoś tak:)

1014 to tylko na szerokich gumach treaz mam 914 a to wiele różnicy nie robi od 1014 tylko turbo bo 1224 to tylko rope poje u mnie jest takie przekonanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego renia z serii .14 z elektroniki, jesli juz jest, to EHR

tak jak pisal @kpiotr poczytaj i przejrzyj galerie,

z tego co napisales to modele 110, 113, 120, 133 i 145

po zniwach mozesz miec ciezko cos znalesc bardziej pozna jesienia i zima


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a ja wole zadbana renówke niz zadbanego zetora czy ursusa oczywiście nie mowie ze to złe ciągniki. tak jak napisął kolega @izydor6280 seria XXX.14 jest w pełni mechaniczna poza małymi wyjatkami. Kabiny szczelne wygodne przestronne i wygodne. prosta budowa zadnych problemow z częściami, silniki dośc oszczędne nawet te 6cylindrowe nie pala duzo jesli oczywiscie pracuja z odpowiednimi maszynami, Renaulta powinien zładowac Ci każdy średnio czający mechanior który zna sie odrobinke na ciagnikach. NH tez fajne ciagniki ale chyba maja wiecej elektroniki ktorej Ty zdaje sie nie chcesz...pozdrawiam

 

dodam jeszcze ze renaulty przewaznie nie maja spręzarki (choc niektóre egzemplarze posiadaja)a hamulce do przyczepy sa hydrauliczne..zebys potem nie byl zaskoczony

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Moje propozycje ...

Ursus U-1014 jest bardzo dobrym ciągnikiem . Jak masz 914 to on od niego się nie wiele różni więc w naprawie jest okey .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

same, lamborghini i df to różnia się tylko kolorem maski, napisami i cenami więc jeden czort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

trza było wniosek złożyć na PROW i być miałó powiedzmy nawego NH który mało pali nie wymaga wysiłku ja już nie wiem co ty kupić chesz wszystko ci rpe chlo ... żeby nie miało elektroniki ja powiem ci jak odczuwam to na własnej skurze co wybrać ja bym kupił MF komfort zawsze jakiś jest i awaryjny nie jest z tego co wiem ogólnie nie wiem musisz dużo szperac o opiniach ludzi pisać ja tak robiłem jak robiłęm jakiś zakup nie nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za te 45tys mozna znaleźc Deutz-Fahra Dx 6.30 w przyzwoitym stanie techniczno-wizualnym ;) Większośc Dx niema żadnej elektronik chodz zdażają sie modele z EHRem, PowerShiftem itp. ale to trzeba miec szczęście żeby na takiego trafic :D

 

Starsze Same/Lamborghini/Hurlimann z Deutzem nie mają nic (może prawie) wspólnego dopiero te od 1995r bo chyba wtedy powstał koncern SDF


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj