Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 01 sierpień 2011 - 09:26

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Na młodego rolnika trzeba mieć z tego co wiem conajmniej średnią krajową ziemi na własność a dzierżawa wchodzi w grę tylko od Państwa. Więc jak będziecie mieć 120ha tylko samej dzierżawy od osób fizycznych to nie dostaniecie nic. No chyba że źle mi w ARIMR powiedzieli.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Dzisiaj, 12:00
  •  

#22 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:23

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa jak już kupisz sprzęt to przyszykój kupke pieniędzy, tak ze 100 tysi żeby ci starczyło na pierwszy rok działalności. zresztą sam sobie policz ile potrzebujesz ON na hektar, ile nawozów, pestycydy, ziarno itp o częściach do maszyn nie wspomnę choć to jeden z ważniejszych generatorów kosztów. jak nie masz umowy dzierżawy to nawet kredytu obrotowego w banku nie dostaniesz.ponad 100 ha ornego bez odpowiedniego zaplecza sprzętowego i magazynowego to jakiś bezsens... dla mnie ten temat to kolejna dziecinada. najpierw piszesz lewa umowa potem że u notariusza, nie wiem jakich ty informacji oczekujesz że ktoś ci powie w który pokoju się wnioski składa czy na jaką głebokość masz pług ustawić. jeżeli zamierzasz prowadzić tak duże gospodarsztwo to muisisz być w h.u.j ogarniętym typem a nie prosisz żeby ci powiedzieli "co i jak" mam zrobić. w tej dziedzinie know-how jest bezcenne. trzeba czytać, dzwonić, jeździć i przedewszystkim ciężko pracować!!!!!!!!! cytując klasyka: " nie ma opier.da.la.nia sie"

#23 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 12:24

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa oj filantop filantrop zal mi Cie. widac ze jestes slabo ogarnietym typem . Czytaj ze zrozuieniem napisam ze lewa umowa zz kolega ale dzierzawa na papierze. Dziecinade tomoze ty masz w glowie. Rolnictwo tmoje zycia wlasne gospodarstwo to juz wogole spelnienie marzen mam taka pasje i tyle. Na razie chce sie a wlasciwie chicialem dowdziec podstaw jkichkolwiek dopiro chce z tym ruszyc takie dziwne gwarantuje Ci ze z czasem pojde tu i tam. Tak jak myslalem na 10 odp 1 jest warta przeczytania. Wiem jaka jakie ryzykowne jest prowadzenie gospdarstwa ale jesli tylko pojawi sie okazja to ja wykorzystam. Nie piszcie mi jak dziei daj sobie spokoj itp. Jak tak wam ciezko to sami posprzedawajcie swoje i wezcie sie za robote w fabryce co ??;) Juz wiem ze niczego sie tutaj nie dowiem

#24 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 sierpień 2011 - 12:41

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Bo już wielu było takich nastoletnich napaleńców co chcieli by mieć ileś set hektarów z dnia na dzień tylko jest jeden problem bo każdy jest goły jak święty turecki. Żaden bank nie da Ci najmniejszego kredytu bo raz : nie zarabiasz nigdzie <tak sądzę> , dwa : nie posiadasz na siebie ziemi która mogła by być zastawem hipotecznym.

#25 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:01

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa przeczytać ze zrozumienim to co naspisałeś to nie lada sztuka bo sam temat i pierwsze posty to są na poziomie 5 klasy podstawówki. to powiedz może jakich informacji oczekujesz bo ciężko jest domyśleć sie o co ci chodzi i się dziwisz że nie ma wartościowych wypowiedzi. słucham! był tu ostatnio taki kolo co chciał skoczyć z 12(dwanaście) na 1000(tysiąc) hektarów...tylko spadochronu nie miał...

#26 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:36

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Drodzy modowie ja to jestem ciekaw po co takie tematy trzymac? Przeciez to robi posmiewisko z naszego forum. Jak człowiek bez pieniedzy moze skoczyc od razu na 120 ha? Wiem jak to jest z powiekszaniem areału zaczynalem od 2 ha a teraz po 4 bodajże latach mam ok 25 ha i powiem ze jest ciezko zyski małe nakłady duze bo samo od razu wszystko nie urosnie a co mowa z niczego na 120ha to jest smiech na sali i zadne fundusze unijne nawet te 75 tys z młodego Ci by nie pomogło bo to jest nic zadne pieniadze na taki areał sama ropa i byle jaki sprzet wyniosa wiecej wiec takie bajki to w podstawówce mozna a nie na powaznym forum. A firmy usługowe? :lol: Ty wiesz o czym mówisz? Myslisz ze oni za koszty ropy Ci wszystko zrobia masz swiadomosc ile trzeba zapłacic im za obrobienie ha pola na cały sezon? :lol: Niech autor tematu nazywa mnie jak chce idiota nieukiem itp jak to w jego zwyczaju ale mnie to nie interesuje wyraziłem swoje zdanie i mysle ze wiekszosc ze mna sie zgodzi. :)

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2011 - 13:49

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Jezeli dzierzawy notarialnie to będziesz brał dopłaty. Czyli juz jakiś +
Piszesz że wraz z kolegą skonczyliscie studia rolnicze. Więc 2x75000zł na młodego rolnika i juz jest co rozkręcać.
Jezeli przedstwisz klarownie sprawę u dystrybutorów środkow ochrony roslin oraz nawozow, aby dawali Tobie na termin to możesz rozkręcić ładne gospodarstwo. Oczywiście musiałbys wszystkie decyzje kilka razy analizować przed podjęciem decyzji, bo w dzisiejsze czasy czekaja aż komuś powinie sie noga.

Po mojemu - do odważnych świat nalezy. Możesz teraz zaryzykować i akurat się uda, albo poźniej całe życie żałować że sie nie skorzystało z okazji.

#28 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 17:07

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Hubert jedna fajna odpowiedz moze nie ma opisane zadnej podpowdzi ale dzieki ;) Wiekszosc tutaj tylko marudzi i marudzi. Pojedziemy do tej dani zarobimy chocby t 30-40tys. Myslicie ze jak wam nie wyszlo to innym nie wyjdzie. Jak powiedzial Hubert do odwaznych swiat nalezy ;) wszytko zalezy tylko i wylacznie od sasiada kolegi czy zechce wdzierzawic dalej sobie sami poradzimy.

#29 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 17:42

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa I co ty za te 30 tyś kupisz?? Nic.
I zacznij myśleć realnie a nie marzyć. Bo to co piszesz to jest utopia narazie .

#30 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 17:49

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa dobra do zamkniecia bo te teksty na nic i nie potrzebne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2011 - 18:18

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Z Danią to głupi pomysł. Z wykształceniem rolniczym, MR oraz pisemną dzierżawą to powalczyłbym o jakiś kredyt.

#32 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 18:26

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Głupie teksty? A jak bylo z tematem o pracy w dużym gosp?? Masz tę robotę? :lol: Z twoimi kwalifikacjami się marnujesz...

#33 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 18:51

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa nie bo od wakacji nastepnych koncze szkole i zaczynam cos myslec

#34 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:31

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa

Z Danią to głupi pomysł. Z wykształceniem rolniczym, MR oraz pisemną dzierżawą to powalczyłbym o jakiś kredyt.

O kredyt mówisz? Wszystko na kredyt zero srodków wiedza praktyczna dosc mała maszyn nic a nic , materiału siewnego nie ma? Nawet jesli dadza mu kredyt i wystartuje jakos i to obrobi to jeden gorszy sezon i lezy z długami ciagnacymi sie za nim. Jakby miał nawet te 20 -30ha to mozna probowac skakac na 120 ale nie od zera myslmy realnie.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:59

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Kredyt na setki tysięcy w wieku 20 lat to samobójstwo. Trafi się gorszy sezon, gospodarstwo będzie na minusie, zabraknie funduszy na zasiewy a drugiego kredytu się nie dostanie.
Do odważnych świat należy, ale trzeba liczyć się z tym, że życie to nie bajka, i w jeden sezon można zostać z długiem, który będzie się spłacać przez resztę życia.

#36 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:00

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa minor twoja bezczelnośc i pewnośc siebie na nikim nie robi wrażenia. powodzenia chłopaku! wstaw zdjęcia z najbliższych zasiewów. yo

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:19

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Pisałem że to ryzyko. Ale nie skreślajmy jego marzeń, może się udać.

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 sierpień 2011 - 07:25

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa Panowie co się dziwicie. W tv non stop mówią, że na wieś tyle kasy z ue trafia, że to taki biznes. Więc się ludzie na to łapią. Chcą mieć setki h i kupe szmalu w kieszeni. W tym dziale pełno jest tematów takich marzycieli. Nie wiem jak jest z dzierżawą na młodego rolnika ale jeśli od osoby prywatnej nie można to kicha. Dziwie się niektórym z was patrząc co wypisujecie. Policzcie sobie ile kosztuje obsianie 1 h pszenicą np i wszystkie prace łącznie ze zbiorem. Dopłaty siejąc w tym roku na jesień lub w następnym na wiosnę dostaniecie dopiero za ponad rok. A do tego czasu co kto da wam na kreche na rok nawozy paliwo itd.
To jest prosty rachunek zakładając teoretyczny koszt uprawy 1 h pszenicy około 500 - 800 zł jeśli jest 120 h to do samego obrotu potrzeba około 60 do 100 tys. Jeśli chodzi o maszyny to 75 tys z MR plus jakiś wkład własny powiedzmy drugie tyle. Na MR można kupić maszyny maks 5 letnie. Po 150 tys starczyło by na jakiś ciągnik plus podstawowe maszyny. Wychodzi z tego, że na start potrzebujecie około 200 do 250 tys. Jak nie macie żadnego zabezpieczenia ani własnej kasy skąd chcecie kredyt wzioąć chyba nerki zastawicie. Widać w szkołach uczą wszystkiego ale myśleć i liczyć to nie zabardzo.

Edytowany przez hubertuss, 02 sierpień 2011 - 07:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 09:13

rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa owszem to są moje marzenia ale nie zamierzam na tym poprzestać. Nie mówię że już chcemy zaczynać. Może jak uruchomią nowy program MR to dadzą te 100tys o których kiedyś było gadane. Więc już byśmy mieli 200. Po pracy w dani 2-3 sezony moglibyśmy zarobić 100tys. Wtedy mamy szanse na jakiś kredyt. A trzeba się imać wszystkiego możejscze skads bedzie nalezała sie nam dotacja.