pawel807

Czyszczenie filtrów silnikowych T-25

Polecane posty

pawel807    102

Hej.

 

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.

Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.

On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?

Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

pierwszy raz w życiu słyszę żeby ktoś przy wymianie oleju czyścił smoka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

@mincek18

Ale ja chce, bo nie był czyszczony od remontu, a remont był 17 lat temu.

@Piotruniu25 Tak zgadza się wiem że się wymienia olej do filtra powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

okręcasz od filtra nakrętke i góry i masz rozebrany bodajrze na klucz 36 nie wiem 100% bo francuzem odkręcam :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Zeby wyjąc smoka, trzeba zlac olej, zdiąc miske, oczyscic powieszchnie przylegania, dac nową uszczelke... niema to naprawde sęsu, ale jak chcesz :)

Odsrodkowy filtr oleju, wykręcasz z góry nakrętke, zdejmujesz pokrywe, wykręcasz nakrętke, wyciągasz bączek, wykręcasz duzą nakrętka, i wyjmujesz srodek, wszystko w srodku czyscisz, łącznie z dwoma małymi dyszami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Po co miske zdejmować do smoka? Jemu chodziło o to sitko smoka napewno wiec tutaj trzeba wyjąć to sitko żeby zdjąć miske. Także olej spuścisz i wyciągasz go i tyle w temacie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Przy składaniu "bączka" trzeba zgrać ze sobą dwie "ryski" na podstawie i obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

A tak pomyliłem sie z innym ruskiem ;)

Masz racje, wystarczy wykręcic dwie sróby i smok na rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
    • Przez Davidmix
      Witam
      Czy jest możliwość zwiększenia prędkości jazdy T 25? Nie zależy mi na mocy.
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
      Przymierzam sie do wymiany tulei podnośnika. Poniżej foto. Pytanie da was czy ktoś to robił??? Da rade to wymienić po zdjęciu ramienia i simeringa czy trzeba rozbierać cały tył?
       

    • Przez Polacek
      Witam,

      Jaki olej do oryginalnego wspomagani T25 i ile. Może ma ktoś instrukcje jak wymieni ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj